Prijava

Ok bilo je malo čudno to, možda samo za hotele važi verovatno. A dimni detektori valjda rade na ozbiljnijem nivou nego samo kao pištavci...

I ima ih svuda, U STANOVIMA makar, jer se pre izdavanja svaki stan proverava i mora da ima to sranje.

Kada se ukljuci detektor za dim u kuci (ne u lokalu etc) pisti nenormalno, a tvoj building manager ako nastavi da pisti zove vatrogasce. Ako ugasis brzo on konta da je sporet ili tako nesto. Meni zamalo da pozove zbog jebene ringle.

Pa dobro, to je okej. Isključiš i kad pljugaš, neka konta da je šporet i a u kurac. :)

U stanovima kao pistavci, u javnim objektima prskalice.

zlocesta pufnica

I ima ih svuda, U STANOVIMA makar, jer se pre izdavanja svaki stan proverava i mora da ima to sranje.

Ne znam baš, možda u Kanadi. U Austriji, Francuskoj i Grčkoj ih na primer nema u svim stanovima, što pouzdano znam.

Ok, znači to čeka u budućnosti pištavci i prskanje u svakom objektu...

Već je podneta inicijativa za ukidanje ovog za alkohol, neka dvojica sa Pravnog su poslali Ustavnom sudu žalbu. Čitao sam negde.

Ма дајте, па милион кућа у Србији је бесправно саграђено, какви црни детектори дима, не будите смешни...

Ali meni je skroz okej to. Mozes ti pusiti na svojoj terasi, gde ti je realno i mesto. Ne mozes iskljuciti, Gamby, barem ja nisam provalila da moze, ali mozes da odsrafis sa plafona, sto znaci da si opet u riziku ako se zapali nesto, a dao Bog ovde je skupo zemljiste pa su zgrade od kartona i stalno nesto gori.

To za detektor zvuci skoro pa fantastika. Daj, molim te, koji kurac.

Ne znam baš, možda u Kanadi. U Austriji, Francuskoj i Grčkoj ih na primer nema u svim stanovima, što pouzdano znam.

Зависи од дела града. У елитнијим деловима града имаш забране пушења али у радничким становима не. Лично сам се уверио. Французи кад оду у камп заџаре горе него смедеревац, а у Бечу у радничким становима се пурња само тако.

Već je podneta inicijativa za ukidanje ovog za alkohol, neka dvojica sa Pravnog su poslali Ustavnom sudu žalbu. Čitao sam negde.

Misliš da mogu nešto da promene? Ovo pitam kao neko ko se ne razume u pravo. Da li je dovoljna ta žalba?

Може ли неко да линкује у којим то новинама тачно пише? У Куриру пише ово:

Ministarstvo zdravlja tvrdi da su slikovna upozorenja na kutijama cigareta i zabrana pušenja u kafićima tek predložene, a ne usvojene mere
BEOGRAD - Totalna zabrana pušenja u Srbiji nije ni na vidiku!
Eventualno bi moglo da dođe do zabrane pušenja u ugostiteljskim objektima, umesto dosadašnje podele na pušački i nepušački deo, najavljuju nadležni iz Ministarstva zdravlja. Zabrane koje postoje u pojedinim zemljama, kao što su zabrana pušenja u automobilu u kojem je maloletnik, pored bazena ili u parkovima, zasad ostaju samo primeri kako to drugi rade.
Dr Srmena Krstev, predsednica Komisije za prevenciju upotrebe duvana pri Ministarstvu zdravlja, kaže za Kurir da ona ne može precizirati...

Дакле, само шпекулација...

Pa okej, Glorfindel, lazem verovatno. Ovde je i u radnickim na primer, za druge zemlje pojma nemam.

Ne mozes iskljuciti, Gamby, barem ja nisam provalila da moze

Pa iskuljučiš kad počne da piš, na to sam mislio. :)

Već je podneta inicijativa za ukidanje ovog za alkohol, neka dvojica sa Pravnog su poslali Ustavnom sudu žalbu. Čitao sam negde.

Znam, mislih na duvan.

Стивен

Ма дајте, па милион кућа у Србији је бесправно саграђено, какви црни детектори дима, не будите смешни...

Taj fazon.

Misliš da mogu nešto da promene? Ovo pitam kao neko ko se ne razume u pravo. Da li je dovoljna ta žalba?

Naravno da može, u NS je već oboren zakon za alkohol.

Ja sam za da se pušenje iskoreni u celosti, tako da ne mogu da kažem da sam protiv ovog zakona. Naravno to donosi problem što je odnos prema zakonu potpuno pristrasan. SVI pušači će se osećati potpuno oštećenim, dok će svim nepušačima ili biti svejedno, ili će biti za da se zakon zadrži.

Misliš da mogu nešto da promene? Ovo pitam kao neko ko se ne razume u pravo. Da li je dovoljna ta žalba?

Ako je Ustavni sud usvoji i kažu da je odluka grada neustavna zabrana prestaje...
EDIT : Ali verovatno će usvojiti, ako je mogao Novi Sad može i Beograd.

Nisam rekao da lazes, rekao sam da zvuci skoro nemoguce.

Може ли неко да линкује у којим то новинама тачно пише?

Ne znam da li mogu da nađem, ali u "Večernjim novostima" sam čitao. To je, otprilike isti tekst, samo bez reči "eventualno".