Prijava

U redu je ponuditi tu opciju, ali napraviti zakon kojim se na to primoravaš?

Ok je sve to, i ono što si rekao za verska ubeđenja, ali nema tu primoravanja. Mrtav si, ne treba ti. A nekome spasava život. Pa, i imovinu oduzima država ako nema naslednika. Zamisli da capne neki hipotetički milioner koji nije imao roda ni poroda. Jok, država će da gleda njegove pare i imovinu kako skupljaju prašinu.

i ja gotivim proljevanje krvi. Ofrlje sam do sada dao krv 10ak puta i ono super mi je, osjecam se nekako bolje a i eto zatrebace nekom :)
A ograne bi zavjestao bez nekog razmisljanja, jebi ga, ako kome sta zatreba nek cupaju sta valja...

Ispraksani masturbatori doniraju krv za 2 minuta.

Davanje krvi je kul, mada ima ljudi kojima nije baš svejedno.
Moj ortak je dao krv samo da bi se kasnije lakše napio i potrošio manje keša za alkohol.

Ok je sve to, i ono što si rekao za verska ubeđenja, ali nema tu primoravanja. Mrtav si, ne treba ti.

Aj sad da zanemarimo i etička i religiozna pitanja i usredsredimo se na praktična. Recimo da svake godine u Srbiji umre 30 000 ljudi (lupam). Od toga, neka je polovina organa iskoristivo. Šta ti planiraš da radiš sa 15 000*2 bubrega godišnje? Ne misliš da ostaje malo preveliki prostor tu za raznorazne mahinacije, imajući u vidu kakvu državu i zdravstvo imamo?

cuj sta da radi sa 15 000*2 bubrega... Sto treba da se presadi, nek se presadi, sto se ne presadi nek se poda u mesnicu...

cuj sta da radi sa 15 000 bubrega... Sto treba da se presadi, nek se presadi, sto se ne presadi nek se poda u mesnicu...

Evo ideje, ajd da izvozimo bubrege da pobošljamo spoljnotrgovinski bilans.

E, pa, jebi ga sad... Onda sve tako može da se posmatra. Kakva je ova država, to nije uopšte nemoguće.
Ali opet, to ne znači da svako ko umre treba da se čereči.

Uuuuuuu ovaj bi se sa zadovoljstvom preselio/uselio u mladjane jarane, ali se postavlja pitanje sta ce biti sa jaranima.

http://img830.imageshack.us/img830/6364/krkobabic.jpg

ne_moj, još jedan spemerski post i ideš u banju. Nemoj da bude da nisam rek'o.

Sigurno i sami znate za neke priče kako su mladim ljudima stradalim u saobraćajkama 90-ih krali neke organe i da su njihove porodice sumnjale ali nisu mogle da dokažu. Pošto se već kradu ti organi, onda je zaveštanje kudikamo bolje jer se zna gde idu ti organi i kome je čovek pomogao. (doduše mrtav je, pa mu ne znači puno :))

Ja mislim da će se kroz 10 /20 godina toliko razviti to kloniranje i šta ti ja znam da će biti kloniranih organa i neće biti potrebe za kasapljenjem mrtvih ljudi.

Ali opet, to ne znači da svako ko umre treba da se čereči.

Ne misliš da će se mnoge porodice pobuniti tom selektivnom čerečenju kad tvoj zakon kaže jasno-svi?

I osećam da bi tebe raščerečile Nataše i Sonje, kurčevi i palčevi, crveni krstovi i polumeseci kad bi se usudio da predložiš ovakvu ideju. Misliš da bi BoTa ili bilo ko od vlasti imao muda da ovako nešto predloži? Teško...

Opet kažem, to treba samo obavezno izjašnjavanje i snažna kampanja i imaćemo bubrega i za izvoz.

Zavestani su moji od pre neki dan, sto bi reklo da sam apsolutno za.
Neko pomenu NECU DA DAM ALKOSU JETRU ili tako nesto, tj da zeli selektivno. Kurac moj, jebote. I ako znas da je neko lupam obrazovan, vredan etc, ne znaci da je dobar covek. Ja sam za to da se coveku da druga sansa, kakav god da je.

I za taj zakon sam koji kaze da mozes odbiti, ali si automatski na listi. Takodje i za istrazivanja stiklirah svoje organe.

Ok je to, ali mislim da nije potrebno zakonom nekoga obavezati da zavešta ograne... Kao i sa davanjem krvi, ko želi, da krv, ko ne želi, nebitno iz kog razloga, ne mora... To treba da bude stvar slobodne volje...

Sorry, ti si seka, ja mislio bata, zbog avatara...
Pa, ne znam, pitao sam šta mislite o tome, zbog toga što spašava živote, a organi nikome ne trebaju nakon sopstvene smrti. Nisam rekao da ću da predlažem u skupštini.

e ima u nekoj epizodi freindsa kada, čini mi se, džoi kaže fibi kako ne postoji "nesebično pomaganje" jer ako to pomaganje čini da se osećaš dobro, onda to nije nesebično, pa se ona polomila da nađe neki čin nesebčnog pomaganja :)

Altruističko ponašanje.

Što se tiče teme, ja sam za zaveštanje organa, ali me fasciniraju izjave pojedinih političara.

Lidija Vukićević, poslanica SRS
- Iskrena da budem - ne znam. Inače, ja sam za svaku vrstu pomoći, ali sam u dilemi da li zaveštanje organa odstupa od načela koje propisuje hrišćanstvo.

Miloš Aligrudić, šef poslaničke grupe DSS
- Ne bih to učinio iz jednog jedinog razloga: ne znam da li će nekom iz moje porodice takva vrsta pomoći trebati, a ukoliko zaveštam svoje organe, neću biti u situaciji da im pomognem.

To je šansa za ljude koji su pravili velika sranja u životu, pa onda da ne bi otišli u pakao, odluče da daju organe.

FMN, reci im samo jedan razlog koji kurac ce tebi oni u tebi kad prestanes da dises?