Prijava

Dobra tema Mr.Moone, konačno neka valjana... :)

Ja sam kao klinka bila u fazonu, lepo sve to, podržavam, ali ko zna šta ima posle života, pa ko velim, neka mene cele! Budalaština!!!
Posle sam opet dumala, kako da se pojavim pred mojima kad bih potpisala... Već vidim mama mi pada u nesvesti u više navrata.

Lepo kaže čovek, to je spašavanje života više ljudi, i to onda kad ti svoj već nemaš. Jedino malo muti sliku ovo razmišljanje koje je Џими naveo. I mnoge baš to sprečava. Ali meni nešto negativno da kroz to gledam, pa sve okrećem glavu na drugu stranu. Jbg, naivna ili šta već...

U svakom slučaju, gest za poštovanje. Ja sam totalno za. A kome ide organ posle, te dileme dobar čovek/loš čovek... Koga briga. I da je poseban gad, naći će se neki dobar koji će zbog njega biti srećan, i aj zdravo.
Čak bih bez razmišljanja bila voljna da pomognem u smislu tranplantacije bubrega, srži, dela jetre... već sad. Mene i samo davanje krvi ispunjava, i lepo se osećam posle toga, a kamoli za nešto veće.

A, opet, ovo za zakon, ne bih to podržala. Stvar je volje. Ima nas svakakvih, ako neko nije saglasan iz bilo kog razloga... Molim lepo!

Ја сам за. Дао бих их без поговора. ДА СМО У НЕКОЈ БОЉОЈ ЗЕМЉИ. Али, ко зна шта ће радити после са мном, јебати ме можда. И ко зна каквих зајебанција и корупције може да изађе из масовне трговине органима. Курци палци. И позивам се на пуфницу,

ако ће већ дати некоме органе, нека то буде неко ко из заиста треба и заслужује.

ZePe, a šte će crvići da grickaju kad te isjeku i razdjele?

dube, nemoj tako.. :)
pa si vid'o nekad finiju plavušu od mene?
a prva bi' ti dala bubreg, ako ti ne daj Bože, zatreba.

ДА СМО У НЕКОЈ БОЉОЈ ЗЕМЉИ.

Da Miroslav kara subotom, ne bi drkao nedeljom. Ovo je najgori izgovor za nezaveštavanje organa koji postoji. Najiskrenije.

ако ће већ дати некоме органе, нека то буде неко ко из заиста треба и заслужује.

A kako ćeš, molim ja tebe, da razvrstavaš ko zaslužuje a ko ne? Na osnovu čega?

EDIT: Butina, pridružujem se!

И позивам се на пуфницу,

ако ће већ дати некоме органе, нека то буде неко ко из заиста треба и заслужује.

Pozivas se na pufnicu? Pufnica je rekla da su njeni organi za SVE, a ne za probranu elitu, jebote. Ja verujem u davanje druge sanse, a i u to da ne mozes znati da li je covek dobar po tome da li je obrazovan i nije otkriveno jos da tuca sa strane.

Kristina, fala ti, ali održavam ih u formi s pivom :D Ja bih tebi donirao zubosmicu, sa korijenom, ako treba :))

Musaše, il' kako se već čitaš...

Kapiram da moram da se jebem po deset saltera i dvadeset saglasnosti i ispitivanja da bi ucinio isto,

Ne moraš, nije ovo Amerika. :) Odeš samo na abdominalnu hirurgiju, to ti je kod ulaza na Polikliniku levo se provučeš kroz zgrade i nađeš.

Msm, nije da lobiram i insistiram, da se razumemo, samo te obaveštavam. ako te zanima a ne mrzi te više. :)

Sa obzirom na to da želim da me kremiraju (i onaj pepeo ni ne vade iz pećnice da trpaju u vazu, nego ga šibnu u prvi kont ili tako nešto posle), jer su mi sahrane uglavnom onako patetične, isfolirane i nepotrebne, skroz sam za. Samo, mislim da će biti apsolutno beskorisni ljudima koji potencijalno mogu da ih dobiju, s obzirom na to koliko zdrav život vodim. Nekako bih se jadno i licemerno osećao da zaveštam organe kada znam kako se prema njima ophodim, a opet da ne živim život kakav volim zbog nekog drugog kojem će to koristiti nakon što umrem mi je preterano. Jebiga.

Musase, to je pederski. U pravu si, potpuno, ne znam koliko zivota nije dovoljno tvog guzenja po salterima. Siso.

Ne moraš, nije ovo Amerika. :) Odeš samo na abdominalnu hirurgiju, to ti je kod ulaza na Polikliniku levo se provučeš kroz zgrade i nađeš.

O tome i pricam. Nista me ne vuce da idem tuda samo iz tih razloga. Mnogo je lakse gurnuti nam pod nos uz neke druge formulare.
EDIT: To sto sam lenj ne umanjuje moju humanost jer sam jelte vec iste i zavestao. Ako nekom vec nesto treba, trebao bi da dodje on meni i da me pita (koliko je god to moguce blizu). Jel treba da odem tamo da im odnesem bombonjeru, sto grama kafe, da im popusim i dam organe?

Mnogo je lakse gurnuti nam pod nos uz neke druge formulare.

To jeste tačno i to i nije teško da se ostvari. Rekao sam kad se vadi lična jer svi vade ličnu, ali može i kad vadiš neka druga dokumenta.

Kome možemo da pišemo/žalimo se/apelujemo da se ovo promeni? Djilasu?

Sad će mrmun da kaže da spemujem ali nije tako. U nekim kulturama pokojnika izlože/ostave divljim zverima radi efikasnijeg i bržeg cirkulisanja materije u prirodi. I to je neka vrsta doniranja organa.

Хм, занимљива тема.
После смрти ме је ионако брига шта се са мојим телом догађа, кад ћу ионако да се реинкреирам у веверицу из Хепи Три Френдс лололо

Међутим, постоји оправдана бојазан, као што је Џими навео, да ме неко рокне ако му је то у интересу, а он зна да су моји органи компатибилни с организмом неког тамо његовог штићеника. Е зато не треба потписивати донаторску картицу у случају да не осећате да ћете д'умрете.

Sad će mrmun da kaže da spemujem ali nije tako. U nekim kulturama pokojnika izlože/ostave divljim zverima radi efikasnijeg i bržeg cirkulisanja materije u prirodi. I to je neka vrsta doniranja organa.

Ne bih tako nešto nazvao "kulturom".

Ne bih tako nešto nazvao "kulturom".

lol

O tome i pricam. Nista me ne vuce da idem tuda samo iz tih razloga. Mnogo je lakse gurnuti nam pod nos uz neke druge formulare.

To jesi u pravu. Umesto da su okačili plakat bilo gde, okače ga na Medicinskom, gde ionako o tome ljudi znaju.

Ako nekom vec nesto treba, trebao bi da dodje on meni i da me pita

Ako mu treba, cenim da ne mož' se digne iz kreveta.

А замисли завешташ орган, па нека жгадија доживи саобраћајку и уграде твоју јетру, рецимо у Младена Обрадовића

That's it, I'm out.

Dzimi, odstupi sa teme!