Prijava

Шта је рекао фејд?

Ево вам Милице у НФЛ-у:

http://fantasyknuckleheads.com/wp-content/uploads/2009/09/darren-sproles_ROBERTBECK_SI.jpg

168 цм висок, 78 кила. Нема нижи и лакши у лиги, а солидан играч. :)

Е, да сам млађи, тотално би' се уписао да тренирам. Јер је АФ један од најбољих екипних спортова. Ал' имам 25 година, где ћу сад...

Џими, ако си здрав, можеш слободно да почнеш. Полазе код нас и са 25, и са 30.

Ја ово не признајем у спорт, не може бре то да буде фудбал. Иш мори. Нађите си своје име, лопови.

Реме, немаш појма.

Футбал, како га Амери зову, је добио име зато што је лопта дугачка тачно једну стопу. Дакле, није узето име од европског, иако се слажу. А и не видим како је то битно.

Па чула сам још коментара да бих требала да будем ранинг бек, ал шта знаш, можда нисам довољно брза и спретна да се изборим са свим линијашима, па ме метили овде где могу лакше да им утекнем :)

Футбал, како га Амери зову, је добио име зато што је лопта дугачка тачно једну стопу. Дакле, није узето име од европског, иако се слажу. А и не видим како је то битно.

Јешчуо, Френки?!

То објашњење нема смисла уопште. Какве везе има то јаје са лоптом (ball)?

На почетку су се гађали у јаја и тако је настао тач даун

Џими, ако си здрав, можеш слободно да почнеш. Полазе код нас и са 25, и са 30.

Ма, јесам здрав, ал' немам времена као што сам имао кад сам имао 17. :) А тренинг није тренинг ако му се не посветиш баш.

ГМ, пази, ово сад и Џими може боље да објасни. Дакле, не мисли се на лопту као геометријско тело, већ као предмет за игру. И у рагбију је рецимо јајастог облика, па се опет зове лопта.

ГМ, пази, ово сад и Џими може боље да објасни. Дакле, не мисли се на лопту као геометријско тело, већ као предмет за игру. И у рагбију је рецимо јајастог облика, па се опет зове лопта.

Проблем настаје што људи мешају то са српским. У енглеском ball не мора да има spherical облик, ако ме разумете. Дакле, ball није обавезно и sphere. Дефиниција речи ball у спортском значењу је ''Any of various rounded, movable objects used in various athletic activities and games'', дакле, није spherical, већ је rounded. А лопта за амерички фудбал јесте rounded. Ако је погледаш из угла оштрих страна, јесте округла.

Jones Drew dobar raning brz je i podnosi batine :D

Е, имам ориђинал дрес његов и Томлинсонов који сам некако искукао, и сад не знам шта да радим с њима. Јел воља неком да шета те дресове, да ја то продам? Томлинсонов би радије продао, он ми је превелик.

Милице која си ти овде?
http://www.iranian.com/main/files/singlepage_images/rugby.jpg

Колико би ти то ценио Пеки?

Јеботе, које рационализације...ццц...
И Џон Клиз каже да није тако
http://www.youtube.com/watch?v=2sD_8prYOxo

Peki ovde kod nas oni to cene i 50e al retko ko kupuje nema se kesa :D, zavisi na onaj ped nijedan dres nije preveliki ako ga navuces :D

U jebenom Kragujevcu uopšte nema da se kupi normalna što bi rekli ''original'' lopta, tako da mi je ljubav za sportom oslabila, al dok je sezona pratim redovno.