Prijava

Tema za resavanje nedoumica vezanih za Djoletove pesme.
Za pocetak: Ne lomite mi bagrenje

Ništa vam nije sveto!!!!

Razočaranje, strah...

Кресо је неку чку у неком багренику кад је био деран, и после, много касније, дошо неки Мишковић да направи ту неки маркет и крено да крчи багрење, пуца Мишковићу она ствар за багрење, и овај попиздео, јер сваки пут када прође туда, дизо му се од сећања на тај крес у багрењу, па је могао лаганица кући да га баци. Сада му се не диже на маркет, заправо не диже му се уопште, попиздео је тотално, све ће да вас поломи због багрења, оканите се.

Računajte na nas:
Pesnik ovom pesmom hoće da nam poruči da se zakleo Titu, i da iako snima ploče i svira rok, i ne pominje bitke iz prošlosti, ne treba da bude sumnje u njegovu odanost totalitarnom režimu, jer u njemu teče krv komunističkih egzekutora, i na to se može računati u vremenima koja dolaze.

Krivi smo mi
Pesnik ovom pesmom želi da istakne kako koncept kolektivne krivice jednog naroda za rat, razaranja i ratne zločine uopšte nije zastarela stvar, i u tom kontekstu poručuje slušaocu da se taj pravni koncept može primeniti na njegov narod.

Im'o sam strašnog pevca
Pesnik iskazuje žal za danima pre impotencije.

Ne volem:
Autor ističe svoju mizantropiju, i u maniru naslednika starih kulturnih tradicija izražava svoju odbojnost prema novim društvenim pojavama, usput izražavajući svoj politički nekorektan stav o odbojnosti prema nervnim bolesnicima i ljudima sa psihičkim poremećajima, kao i prema pripadnicima LGBT populacije. Zanimljivo je što pesnik pominje i kako ne voli Šestu ličku, a u jednoj od svojih ranijih pesama se zaklinje na odanost tradiciji čiji je Šesta lička jedan od glavnih nosilaca.

Ево анализа Балашевићеве најлепше песме:

Jednom se otac moj
sa posla kuci vratio pre
odenuo mi praznicno sve
i poveo me na trg

Овде прича о томе како је било када се чекао друг Тито, све је било празнично уређено и чак су људе пустили раније са посла.

Bio sam klinac jos i
bilo mi je tek oko pet
al' dobro pamtim nasmejan svet
i svecan i sretan grad

Био је мали али је већ тада могао да схвати колико је тако нешто веома важно и како то изазива срећу код свих у тој велелепној држави...

Nisam razumeo zastave
guzvu, znao sam tek
nesto je vazno, jer otac
me tad prigrli snazno
rece mi, sine, gledaj i pamti

Опет напомиње да није схватао шта се дешава али да су сви били узбуђени што једна таква величина, љубимац свих пролазио туда.

I ja sam video Tita Marsala
legendu tu, slobodotvorca
coveka tog, druga i borca
Tada sam ja video Tita prvi put

Нема потребе да се објашњава - Друг Тито у три стиха.

U skolskim danima
o njemu su nas ucili sve
al' zivot nam objasnio tek
to kakav je covek Broz

Прича о важности грађења Тита као култа личности у очима мале деце, како би се јачао његов утицај у народу који је тад био најважнији, а не као данас, где је народ задња рупа на свирали...

Bio sam momak vec
kroz muziku sam trazio rec
pred jedan koncert prostruja vest
da doci ce mozda on

Говори о томе како је Тито био фигура, како је његов долазак доводио све до усхићења зато што су хтели да му приреде дочек какав заслужује.

I ja sam stajao malen
s gitarom, predamnom sve,
moje detinjstvo, sloboda, mir
bratstvo, jedinstvo
predamnom on, nasmejan, vecan

I ja sam video Tita Marsala
legendu tu, slobodotvorca
coveka tog, druga i borca
Tafa sam ja, video Tita drugi put

Опет - Тито прелепо описан у пар стихова - Слобода, мир, братство, јединство, насмејан - ВЕЧАН!

Bio je peti maj, iz
Skoplja me je vodio put
na stanicama dus pruge svud
tisina i nema bol

Bitola, Maribor, Rijeka
Niksic, Zenica, Bol
i svaki covek i svaki dom
je zalio dusom svom

Изражава тугу која је владала широм велике земље због смрти највећег сина наших народа и народности.

Al' ja sam video visoke peci
fabrike dim, siroke njive
gradove sto slobodni zive
decu i mir i jato ptica

I opet sam video Tita Marsala
legendu tu, slobodotvorca
coveka tog, druga i borca
opet sam svud video Tita

Опет Тито у неколико речи - слободна земља, људи који рада, мир, деца, птице -

ТИТО!

Ne lomite mi bagrenje je pesma koja označava da je dendrofilija majka jedina.
Triput sam video Kitu Maršala znači da je autor pička pa da mu se priviđaju nerealne stvari kojih je željna.
Ringišpil znači da se jebeno otrovao noć ranije alkoholom, nekom džibrom teškom.
D moll znači da je stigao do učenja gitare na jednom od najjednostavnijih hvatova al da ne bude baš E moll. I tu stao jer ne zna za druge.

E Lole svaka ti se dala!
Ajmo sad Galicija

Џаба УА да се трудимо кад неки дођу и исеру се на тему...

Neki novi klinci- pesma o mladim idiotima koje hvata nostalgija na stvari koje su se dešavale pre nego što su bili tati u kurcu.
Računajte na nas- Reklamni slogan Olivetti firme.
Ne volim januar- Slogan nezadovoljnih potrošača gasa i struje.
Odlazi cirkus- Umro Tito!

Analizirao bi ja, nego mi tastatura u kur*u

Izbaciću ja analizu Galicije.

Ево да једну изанализирам непристрасно и нашироко како то раде аурори:

Чаробњаци, сви су вам ђаци

ПЕСМА О НАЈЈАЧЕМ ТИМУ НА СВЕТУ!!!! ЗВЕЗДА ЛЕ, АЛЕЕЕЕЕ!!!!

Ja tebe ženo obožavam.

Ditto.

Triput sam video Kitu Maršala

Odlazi cirkus- Umro Tito!

Ahahah.

Auroro, ponudio bih ti brak da mi žena ne čita history.

Im'o sam strašnog pevca

Mislim da je svima jasno da je pevac metafora kite.

p.s. zašto je banovana aurora?

Ko god da joj je tutnuo bananu, neka je!