Prijava

jebes, ucis, ides na zurke, polozis ispit, padnes ispit, vratis kviticu, jebes, ides na zurke, padnes ispit, hvatas prosek, ne hvatas prosek, ucis da prodjes, jebes, ides na zurke, imas drustvo, nemas drustvo, jebes, ides na zurke, padnes ispit, prodjes ispit, steknes uslov, obnovis godinu, ucis, ucis, ucis, jebes, prodjes godinu, zavrsisi cetri godine, jebes, jebes, ostane ti jedan ispit, jebes, jebes, jebes, prodadne ti godina, ucis, ucis, smara te drustvo, diplomiras.

Кад га срочите тако одох ја да се запослим после средње

Bez zajebancije, meni je žao što to nisam učinio. Pogotovo zato što posao kojim se sada bavim nema nikakve veze sa onim što sam studirao.

Шта си завршио а чиме се бавиш? И јел тачна изрека да без факултета не можеш да се запослиш као човек? Колко видим није.

Recimo da je ono što sam studirao i ono što sada radim povezano kao metalostrugarstvo i konceptualna umetnost. Mogao sam da se zaposlim u struci, ali mi se stekla prilika za sadašnji posao još dok sam studirao i onda nisam imao potrebe da tražim dalje. Opet, za posao, sve zavisi od fakulteta koji završiš. O kojim faksovima razmišljaš?

Економија и слини бакрачи. Ко зна шта ће до тад да ми падне напамет.

Нисам ни ја толико луд. Овако нешто сам и очекивао. Само да се не промени много ова статистика док ја завршим све то па да докажем ћалету да сам управу. Овде има свега што ја готивим, економија, угоститељство, рачуоводство и трговина. Шта ја знам ваљда ће се исплатити тај факс једног дана.

Одо да хрчем па ћу прочитати око подне шта сте писали.

studentski život je do jaja ako si ti do jaja. ako si smarač, jebi ga, i studentski život smara. sve je to do tebe. generalizovanje banalno. jedna zanimljivost recimo je da ćeš imati mnogo manje vremena za beletristiku, jer uvek imaš neke faks knjige na listi čekanja za čitanje. takođe, gledaj da ne ulaziš u sekte koje formiraju grupe iz unutrašnjosti (nebitno je da li si i sam iz unutrašnjosti ili nisi, to su najveći imbecili ikada)

Сурови човече, ја имам једну секту из унутрашњости, озбиљан ми пролив задала.

Догодине кад се упишем покушаћу да их избегнем.

studentski život je do jaja ako si ti do jaja. ako si smarač, jebi ga, i studentski život smara.

То је дискутабилно. Смарачи у 90 посто случајева нису свесни да су смарачи, па се баве неким тривијалним стварима, задовољавају их неке ситне радости попут чепљења професорима за оцену, звања истих на смарачке апсолвентске вечери, па им је до јаја. Апсолутно сам убеђен да је свим смарачима које знам (тачније смарачицама, пошто сам ишао на женски факултет) студентски живот био много више до јаја него мени.

С друге стране, не знам како је на еконпмском, ал' на мом факсу до јаја прођеш ако се чепиш асистентима и порофесорима, што је кул за даљу каријеру. Можда је требало да се чепим, наместили би ми неки до јаја посао као свим осталим чепуљама. Ал' бих носио чепуљски жиг целог живота.

Битно је да, ако имаш намеру да се социјализујеш на факултету, у старту добро пробереш људе с којима ћеш да се дружиш, па ће ти бити океј. Ако будеш дозволио да неки шит људи бирају тебе за дружење док си на факсу, можеш да имаш проблеме, тј. да упаднеш у незгодну ситуацију да мораш неког да пичкараш.

studentski život je do jaja ako si ti do jaja. ako si smarač, jebi ga, i studentski život smara.

Džimi, mislim da nije mislio na smaranje drugih, nego na smaranje samog sebe. Tipa ko ume da nađe zanimaciju (bez obzira da li je uvlačenje u dupe ili ekskurzija na Ibicu) njemu je dobro, ko ne ume, njemu je smor.

Prvi savet je da ne studiraš u svom gradu nikako! Iz sopstvenog iskustva znam da je to jako loše. Ili ako si u drugom gradu, nemoj živeti kod rodbine. Jeste dobro to što si finansijski obezbeđen i uvek imaš šta da jedeš, ali to vuče dosta loših stvari kao što su nedostatak osamostaljivanja i blejanja sa društvom do jutra.

Na fakultetu ste svi formirane ličnosti, tako da ćeš vrlo lako pronaći društvo kakav god da si, čak i da si najveći smarač - opet ćeš naći istomišljenike.

Studentski život je poput samostalnog života odraslog čoveka, ali sa mnooogo manje briga, jer sve što treba da radiš je da učiš i nećeš imati problema. Jednostavno, uživaj, ali i to mora imati meru. Ja kao student sam imao toliko lepe trenutke i tako divno društvo koje ću zasigurno pamtiti celog života.

Страјо, па нисам ни ја мислио на смарање других и управо сам написао то што и ти:

па се баве неким тривијалним стварима, задовољавају их неке ситне радости

Али без обзира на то, то су смор људи. Не кажем да су смор за мене, јер немамо контакта, већ уопштено. :)

ЕДИТ: У ствари, кога ја лажем? Наравно да сам имао контакте.

http://vukajlija.com/razvoj-studentske-svijesti

nemam pojma, ali ti mogu dati savjet... nikad, ali baš nikad nemoj propustiti neki koncert, roštilj ili nešto slično na šta ti se baš ide zbog ispita... ako si naumio završiti, teško da ti možeš pasti toliko puta koliko oni mogu dati rokova... tim se vodim od prve godine i doš'o sam do kraja u roku... jest da je sistem go kurac, al' diploma je na dohvat ruke...

a ima l' oĐe nekog iz nekog studentskog doma da nam kaže kol'ko je to do jaja? :)

ne znam ima li koga, al meni je tamo kad odem baš do jaja... e sad, onim ljudima koji su tamo vjerovatno nije uvijek dobro, koliko je i meni s vremena na vrijeme... e da, ako nisi karakter, mojne u dom, jebaće ti kevu razni džabalebaroši stalniom zivkanjem na kahvu...

a ima l' oĐe nekog iz nekog studentskog doma da nam kaže kol'ko je to do jaja? :)

Доста сам се дружио са разнима који су били по домовима, одлазио код њих, сви су причали како је до јаја блеја, провод, дружење, ово-оно. Ал' немам појма... Никако ми се та њихова прича није поклапала с оним што сам виђао. По 3 особе у собичку од 10 квадрата, неретко има и више људи, јер долазе илегалци, купатило имаш само у Студењаку, иначе мораш да га делиш са целим блоком, чуо сам да у Патрису гмижу гуштери и да има залепљених уложака по плочицама изнад ВЦ шоље... Мислим, све је то океј, капирам ја и соцојализацију у дому и друштво и јебарник, ал' то су за мене шит и нељудски услови.

Ja "studiram" 8 godina i 8 meseci, mislim da sam najkompetentniji ovde :)

1. društvo: kad upoznaš lika sa faksa i u toku 15-minutnog razgovora, više od 2 minuta govori o ispitima, učenju, faxu...pljuni ga i teraj dalje. Nek crkne. Najbolje bi bilo da imaš svega par ortaka sa svog faksa, koji su upućeni u dešavanja, al imaju uvek bitnije stvari za razgovor. Probaj da se socijalizuješ sa ljudima sa drugih fakulteta, biće ti zanimljivije.

2. žurke: brucošijade - nikad, apsolventsko - ni u ludilu. apsolvenstka ekskurzija - obavezno, ali ako je u pitanju najdosadnija ekskurzija u istoriji čovečanstva ( Italija, Francuska, Španija) - mršte! Lepo idite u Prag i Beč ko gospoda. "-jada" - idi jednom, nije loše, 6, 7 dana netrežnjenja i nespavanja, al nećeš jebati. drugi put nemoj da ideš.

3. učenje: preskočiću ovo :)

4. trivia: isprobaj sve. kad ćeš ako nećeš sad. idiu pozorišta, probaj svu gudrovinu, upiši kurs arapskog, idi na kurs astronomije za dž. oprobaj jednom "work and travel in usa". nećeš zaraditi mnogo al je fora. radi dok studiraš, čim upišeš drugu godinu počni nešto.

Мислим, све је то океј, капирам ја и соцојализацију у дому и друштво и јебарник, ал' то су за мене шит и нељудски услови.

dom je koristan, jer si uvijek u toku sa nekim događanjima... ako se nešto nije pročulo kroz dom, nije ni bilo... a onaj ko jebe, jebe i izvan doma, više od onih koji su 4 godine u domu, al' nisu od tog posla...