Prijava

džimi, ja mislila na studenjak ili lolu, ond kralj aleksandar I, ne znam tačno kako se zove :D ne volim ja ove socijalne.. sem socijalnih kafanica u njima :P
i svi mi kažu da se na život u domu "navučeš" i da ti posle bude bedak da stanuješ van njega.
meni se pre svega dopada cena, jelte. jer je praktično džabe.

bleče holu, i obe ekskurzije su do jaja, i do španije i do češke/austrije. mojne kakit'.

radi dok studiraš, čim upišeš drugu godinu počni nešto.

Ово је битна ставка. Ја почео да радуцкам још на првој, ево сад имам мање-више озбиљан пос'о, додуше хонорарни, али озбиљан и што је најбитније - у струци, одузело ми је то све доста времена, тј. да нисам радио, дипломирао бих пре две године, али бих вероватно још увек ладио јаја и тражио неко срање од посла сад. Овако могу да кажем да сам почео да радим још за време студија, што ми је кул.

a onaj ko jebe, jebe i izvan doma, više od onih koji su 4 godine u domu, al' nisu od tog posla...

То стоји.

džimi, ja mislila na studenjak ili lolu, ond kralj aleksandar I, ne znam tačno kako se zove :D ne volim ja ove socijalne..

Кхм... Да се разумемо... СВАКИ дом је социјалан. :)

i svi mi kažu da se na život u domu "navučeš" i da ti posle bude bedak da stanuješ van njega.

Кењају као фоке. Да им понудиш за исте паре да станују приватно у нормалном стану, сви би оберучке прихватили, без изузетка. Они су и сами свесни да им је срање живот у дому (осим тог као дружења), па морају то да компензују причама како им је 'до јаја', како је 'незаборавно искуство', како су се 'навукли'. Уместо да лепо признају како немају кинте за изнајмљивање стана или су штекаре. Да ја немам свој стан у коме живим и да сам приморан да живим у дому, био бих потпуно искрен око разлога из којих сам у дому.

bleče, ti oćeš da sjebeš ovoj omladini studiranje...

idite i na brucošijade, i na apsolventsko i na ekskurzije, a na jade obavezno još od prve godine... naravno, ako imate love da to sve finansirate...

što se tiče rada, ja nisam radio i vjerovatno ću tako i završiti... a ljudi koji su radili, kasne za mnom dvije godine, tako da ako ti nije potreba nemoj se navući na lovu i uzeti nešto da stalno radiš, jer sigurno nećeš imati vremena za knjigu...

e taj rad u americi je OK... jebeš lovu koju ćeš tamo zaraditi, to je go kurac, ali to što ćeš biti u americi i bar malo usavršiti jezik je jako značajno...

Сад се ни мени не студира, а баш сам мислила да ће бити забавно. :Д

Ma bice bona, samo ti dodji da studiras : )

Brucošijade su najodvratnije žurke u kosmosu. Do pola 12 haus, od pola 12 do 12 neki van gog prelaz i onda "suve šljive i orasi". Po mom mišljenju, sjajan lakmus za separaciju kretena, uvrede bez. I PROMOTIVNE CENE PIĆA! Ima bilion boljih mesta gde možeš da se provedeš kulje za iste pare.

Studenti su nolajferi!

ja sa željno čekam taj studentski život, bolje da ne pričam šta su mi ljudi rekli da ću činiti kada zakoračim u isti. ali, nisu u pravu! ja sam fino dete ^.^

Ја немам кинте за стан и зато сам у дому. Овде нам је до јаја, супер се дружимо, храна у мензи је одлична.

храна у мензи је одлична.

А то је посебна прича. Био сам принуђен да се храним у мензи на другој години факса, и то зато што ми је био такав распоред предавања на факсу типа два сата предавање, па сат паузе, па сат вежбе, па сва сата паузе... Цим ми је био да идем кући да једем, па сам плаћао мензу. За те паре, храна је океј (наглашавам 'за те паре'), али сам се ипак осушио док сам тамо јео. Са својих океј 75 кила сам спао на 65, јер нисам неки фан хлеба, што је једино што можеш у неограниченим количинама да једеш у мензи. А хранио сам се у Три костура где углавном нема гужве, па једеш чим дођеш; у Лоли чекаш пола сата да дођеш на ред за време ручка, што је шит.

Ја кад сам дошао јео сам све, пројео сам и оно што никад код куће нисам могао да ставим у уста. А сад ми је шит. Нисам јео добар ручак не памтим од кад. Вечере су углавном најбоље, али врте све исту храну, тако да временом, јелте досади. На доручак нисам ишао једно два месеца, не могу да устајем тако рано. Мада, угојио сам се једно 5-6 кила, али за то су заслужне пљескавице свако друго вече. Ако неко буде био у Карабурми или Патрису нека зна да су на окретници најбоље пљескавице. :)

studentski život je do jaja ako si ti do jaja. ako si smarač, jebi ga, i studentski život smara. sve je to do tebe. generalizovanje banalno.

Veoma tačno! Strahovi, odnosno ograničenost, čoveka ne napuštaju ma gde on otišao ili šta god on radio. Uvek sam kreiraj svoj život, pa i studentski. I seti se da pored domskih diskoteka, postoje i pozorišta, kafane, a pored cimera i kolega sa faksa, još i neki ljudi. Što se učenja tiče, tu budi poslušniji. Ne improvizuj previše, nego idi na predavanja i vežbe, nemoj gubiti kontakt sa tim obavezama. Istraj tako da ti učenje što duže bude centralna aktivnost, jer uvek postoji opasnost da te nešto u jednom trenutku zainteresuje mnogo više.

takođe, gledaj da ne ulaziš u sekte koje formiraju grupe iz unutrašnjosti (nebitno je da li si i sam iz unutrašnjosti ili nisi, to su najveći imbecili ikada)

Ovo neka ti se ureže. Prvi test za tebe će i biti koliku ćeš želju imati da odeš na neku brucošijadu. A verujem da hoćeš ići, čim te interesuje kakav je studentski život. Raduj se neizvesnosti, čoveče! :)

Studenski život je tata! Sam upravljaš svojim vremenom, obavezama, parama, hobijima... Upoznaš milion budala, nerijetko i živiš sa istim. Čini mi se da je ova bolonja pokvarila old skul studentski život, jer ti valda tovare razna obavezna predavanja i vježbe. Više nemoš 2-3 mjeseca da ločeš, pa mjesec da učiš...Inače, fck je ostavio najbolji post... Tako to ide otprilike. Zajebavaj se kolko god ti zdravlje dopušta, više nikad nećeš moći tako, vjeruj. Honorariši kad ti treba lova, ako nisi primoran - ne traži stalan posao. Kreći se u studentskim krugovima. Mjesec dana prije ispitnog roka, prestani da piješ 10ak piva svako veče, popi 2-3. Kad učiš-stvarno uči, ispitni rok će da prođe, pa ćeš opet u bančenje. Zovi ortake da dođu u tvoj grad i ti idi kod njih. Nemoj da se kockaš i navučeš na heroin, to je za seljake. Uglavnom, sprdaj se, ali pametno i kvalitetno.

Brucošijade su najodvratnije žurke u kosmosu. Do pola 12 haus, od pola 12 do 12 neki van gog prelaz i onda "suve šljive i orasi". Po mom mišljenju, sjajan lakmus za separaciju kretena, uvrede bez. I PROMOTIVNE CENE PIĆA! Ima bilion boljih mesta gde možeš da se provedeš kulje za iste pare.

istina, al' ako si u BG...

recimo u BL, ćeš teško naći mjesta gdje nije isti ovaj repertoar... a i kad nađeš, teško da su ta mjesta povoljnija od studentskih kafana...

Па, све у свему није лоше. Отприлике је по мојој мери. Било би ми добро ваљда шта ја знам. Хвала на одговорима и допишите још нешто ако имате.

А хранио сам се у Три костура где углавном нема гужве, па једеш чим дођеш; у Лоли чекаш пола сата да дођеш на ред за време ручка, што је шит.

Pa gde nađe 3K? Bolje da si išao u Đušinu kod Rudarskog. Oni sve dovoze iz Lole, a sami prave najbolju pileću čorbu od svih menzi. Puna mesa. Ja sam jeo po svim menzama, keva je Košutnjak, dobar je i 4. april. Uvek ići na bečku šniclu i pasulj i musaku, izbegavati spanać jer je kao prokislo govno koje je gorko. Meni je menza ipak gospodska kategorija - dođeš, biraš, platiš 100 dinara za tri obroka, ne pereš sudove, bole te kurci. Treba da se pojede i nešto kod kuće, neka pljeka uveče.

i svi mi kažu da se na život u domu "navučeš" i da ti posle bude bedak da stanuješ van njega.

Кењају као фоке. Да им понудиш за исте паре да станују приватно у нормалном стану, сви би оберучке прихватили, без изузетка. Они су и сами свесни да им је срање живот у дому (осим тог као дружења), па морају то да компензују причама како им је 'до јаја', како је 'незаборавно искуство', како су се 'навукли'.

E ovde već preteruješ. Znam lika koji je otišao u stan i vratio se u dom. Jebi ga, non stop ima ljudi, združio si se sa dobrom ekipom, vrata do vrata ste, stalno neka bleja, zezanje, pivo u parku ispred doma. To nema cenu ni za jedan stan.

Evo ja živim u studentskom domu. Nije loše - ne žalim se. Sve dok imaš dobrog cimera, dobro je, a ako je cimer super - onda je odlično. I da, ne može da se poredi sa stanom, ali opet ima neke svoje čari - da se zadesiš na žurci u hodniku gde se iz svih soba slije narod sa po makar jednom flašom pića u ruci, da zablejiš u parku na klupici sa stotinak ljudi do ranih jutarnjih sati.

Sve zavisi šta kome odgovara.

Inače - studentski život - jebi ga, nije loš. Sve u svemu - baš nije :)
Ja sam četvrta godina, išla godinu za godinom, još dva ispita i diplomski do kraja, al' sad sa me pitaš da l' bih okinula neku onako namerno - da produžim zajebavanje - i bih i ne bih. Bih - jer svako jutro JA biram da li ću da odem na predavanje ili ću da nastavim da spavam, a sutra ću MORATI da ustanem za posao. Ne bih - jebi ga, životi ide dalje, prošla sam to, daj da vidim neki drugi izazov u životu, pa ne možeš doveka krasti bogu dane.

Далеко ми била Ђушина од факса, јебига.
А и морам да признам да никад нисам тамо јео. Можда би' и ишао, да сам видео да је нека боља храна. Е, да 4. април је кул.

Елем, недостаје ми ова куварица:

http://img215.imageshack.us/img215/929/kosturi.jpg

:) А жетоне држим на привеску за кључеве и даље, за сваки случај.