Prijava

Од октобра се пребацујем у Ниш, и много ме је страх да нећу попустити са учењем због друштва. Тако да, имам неки план да се пребацим у НС, али то углавном зависи од финанскијске ситуације, тако да су шансе мале. Што значи, мораћу вероватно да се навикнем на студирање у свом граду, а то ми се никако не свиђа.

Дођи, бре, у Бг, географски је у згради мог факса, да видиш шта је ФиЛОЛОшки! :)

pekiiii, 'ajmo tugedr u bg :D

no.. kad si tu da te pitam, tiče se fakulteta..
da li je moguće upisati psihologiju u mitrovici, očistiti godinu i komotno se u drugoj prebaciti na psih u bg-u?
pitam jer moja naj drugarica nije primljena i ja mislim da je meni teže palo no njoj :/

Да разјаснимо ово. Иако ћу студирати у истом граду планирам да се скроз осамосталим и да се изолујем од старог живота што је више могуће. Ипак мора неко и да буде домаћин и да помогне другима који су одлучили да оду у други град да студирају. Шта би ви конкретно радили да сте сви странци у том другом граду. Било би глупо. Нема никог да вам опише шта вас чека и да вам да пар савета. Ја себа тако видим.

Studentski život je truo ako živiš s roditeljima, ili s jednim od njih. Non-stop ti neko visi za vratom, proverava šta radiš, i ako ne učiš, zašto ne učiš. Tuga... :/

ok, beograd je najveći grad

Мислим да је Београд највеће село, заправо. :) Због људи. Нема градова у Србији.
Београд је град само од 3:00-4:30 ујутру кад су празне улице.

Eto, Džimi, ipak si imao i sreće :)

Da, najvažnije od svega jeste osamostaljivanje. Za nekoga ko je dosta vremena provodio kod kuće i sa svojima, za mene je Beograd promena nabolje i drago mi je što sam naučila sama da se snalazim, iako nisam isprva očekivala da ću se brzo uklopiti...

Дођи, бре, у Бг, географски је у згради мог факса, да видиш шта је ФиЛОЛОшки! :)

Паре су проблем, а НС ми је ипак приступачнији.

da li je moguće upisati psihologiju u mitrovici, očistiti godinu i komotno se u drugoj prebaciti na psih u bg-u?

Верујем да јесте. Вероватно је додуше одређена разлика у испитима, па би вероватно опет била прва кад се пребаци, али бар не би изгубила годину, у таквој сам ја ситуацији био. Ако стекне буџет доле за следећу, преноси јој се горе.

Sylvanas Windrunner
Studentski život je truo ako živiš s roditeljima, ili s jednim od njih. Non-stop ti neko visi za vratom, proverava šta radiš, i ako ne učiš, zašto ne učiš. Tuga... :/

То! Кад ми кева каже док сам за викенд кући "А да узмеш да учиш нешто?" дође ми да оставим факултет и запослим се на мешалици да мешам малтер до краја живота.

Ватај књигу, Пеки! Књигу у шаке одма'!

Тако млад, а већ бабојебац...

елем, студентски дом - дигнут ти је и кад сереш

Čini mi se kao da entuzijazam opada sa godinama studiranja, bar kod mene. Znam neke koji su mnogo bolji nego na početku...

ovo je i moj problem... a još me više sjebe to što svi oko mene uče, pička im materina...

Sylvanas Windrunner
Studentski život je truo ako živiš s roditeljima, ili s jednim od njih. Non-stop ti neko visi za vratom, proverava šta radiš, i ako ne učiš, zašto ne učiš. Tuga... :/

meni stara sad dolazi, al' sreća pa ja završavam i odma iznajmljujem sebi stan, čim počnem raditi...

e peki, znam da je saša up'o na budžet, za nešu ne znam..
eto, taman ne moraš sa mnom u stanu da budeš.. xD

Тина, обојица су на буџет упали, а ти ми ниси рекла да су ме поздравили и да сте заједно путовали. :) Славило се ноћас то у Брђаковој. :)

a.. pozdravili te? o.0
izvini, bila sam pogubljena malo tad :D
a da, putovasmo tugedr.
pa fino, ja sam slavila solo, uz komp i pivo.. jer mnogi moji ne upadoše nigde.. :(

no, idem na partibrejkerse!

Mene keva obilazi svaki drugi vikend, a živim s ćaletom tamo. Možda to ima veze s tim što sam jedinče, pa 'oće da me razmaze dok još mogu... :) Užas. Nikad neću naučiti da kuvam. xD

ja ću, kako stvari stoje, stanovati sama samcijata :(

mešalina, čemu takva.. vulgarizovana i pre svega netačna podela? o.0
ok, beograd je najveći grad, pruža drugaričju vrstu socijalizacije "proširuje vidike" bla, bla.. za razliku od malih mesta gde deca žive k'o u zlatnom kavezu..
msm.. ok. donekle.
ali ja npr imam brda drugova iz beograda i ne vidim zašto su oni nešto ne pametniji, ali bolje pripremljeni za život od mene.

A bre, nisi me lepo razumela... Htela sam da kažem da svako mesto gde odeš da živiš donosi nešto novo, a veliki grad naročito. Ne kažem da si ti USKA ako ne živiš u velikom gradu, već da čovek koji vidi, prođe i upozna nešto novo ima šire razmišljanje.

Npr, znaš li ti koliko je meni teško da burazeru koji živi u mestu sa 10 000 stanovnika objasnim da kad završiš fakultet treba da se boriš za radno mesto, učiš, napreduješ, i da ćeš raditi u firmi gde vladaju neki drugi uslovi nego u porodičnom biznisu gvožđare gde dođeš kad hoćeš, odeš kad hoćeš i sa svim mušterijama si na TI jer se svi znate! Ne kapira taj odnos, tu odgovornost uopšte. Samo kažem da možeš dosta da naučiš u globalu, da vidiš i kako neke drugi stvari za koje nisi znao funkcionišu.

Dakle, na to sam rekla kad sam mislila na širinu.

Christine
ja ću, kako stvari stoje, stanovati sama samcijata :(

Čemu tužan smajli :D
To je najbolje :))))

mhm, mhm, kontam sad.
ne šljaka mi mamurni mozak najbolje :D

Heh, stanovaces sama, nema svadje oko carapa na frizideru ( ne mozes da zamislis koliko devojke umeju da budu neuredne :)), nema svadje kad ce kojoj da dodje decko, boli te tukic za sve.

ali sa druge strane nemas u stanu nekoga kome mozes da ispricas sta ti se izdesavalo tokom dana.

ma u svakom slucaju, studentski zivot je fantastican, malo ucis, mozes da stignes i da raduckas ako se dobro organizujes, a za pijanke i druzenje ugl uvek ima vremena... Volim ovo, stvarno.:)