Prijava

e da.. siroti vi beograđani. nama seljačićima će biti skroz do jaja :D

У моје време је био ручак 45, вечера 38.

Poskupelo majku mu. Ali meni to odgovara, skočile stipendije zbog toga, a menzu ne plaćam od svojih para, ako me razumeš :))

Elem, ja sam iz Kragujevca ali sam došla u Beograd da studiram. Mora se malo pobeći, nema šta :)

babojebcu, a koj će ti moj dom ako si već iz bg-a? o.0

Nađi neku zanimaciju pored studiranja.

Пишите о учењу и запослењу чисто да и то обухватимо. Колико често учите или сте учили, је ли тешко и колико имате слободног времена поред вежби и предавања?

То је индивидуално. Што се тиче времена проведеног у учењу, мени је било лагано углавном, јер сам могао и да ескивирам бескорисна предавања пошто сам по старом програму студирао. Ови болоњци не могу да ескивирају вежбе и предавања, али им је зато програм пичкин дим, да се тако просто изразим, у односу на наш програм и имају олакшице, поене, курце-палце.

У сваком случају, учи редовно, немој да ти се гомила градиво.

@Christine Имам ја неке форе како да се увучем.

@Триша То и планирам. Предлог?

Оће неко конкретно да објасни зашто бих ишао у други град да студирам? Посебно зато што и Београд још нисам упознао довољно.

Е, Кристина нисам разумео питање. Нисам баш близу центра, гужве су јебене а и што да не изблејим ту мало ако није лоше.

Nema na čemu :) Samo što Beograđani i nemaju pravo na dom, tako je po zakonu...

Ja sam u prvoj godini baš učila, dala sam sve u junu, verovatno je uticalo i to što sam živela sa cimerkama koje su stalno učile, pa ja kao vidim od njih, nemam pojma... :) U drugoj sam čitav junski rok provela u kartanju, uhvatilo nas neko ludilo da igramo karte, skupilo se nekoliko nas i do 3,4 ujutru igrali :) Tako da sam dala uslov tek u oktobru, jbg... Ove godine je slična situacija, opet sam dangubila, pa ću morati da zagrejem stolicu preko leta, ali šta da se radi... Čini mi se kao da entuzijazam opada sa godinama studiranja, bar kod mene. Znam neke koji su mnogo bolji nego na početku...

Čak i po Bolonji nije sve obavezno, negde moraš da prisustvuješ, a negde ne... Slažem se sa Džimijem da je program olakšan, imaš te bodove, češće kolokvijume i ta čuda...

Оће неко конкретно да објасни зашто бих ишао у други град да студирам? Посебно зато што и Београд још нисам упознао довољно.

babojebcu.. zbog kakve takve empancipacije.
slažem se sad žimijem, i ja da sam iz beograda ne bih tu studirala.

Ja sam u prvoj godini baš učila, dala sam sve u junu, verovatno je uticalo i to što sam živela sa cimerkama koje su stalno učile, pa ja kao vidim od njih, nemam pojma... :) U drugoj sam čitav junski rok provela u kartanju, uhvatilo nas neko ludilo da igramo karte, skupilo se nekoliko nas i do 3,4 ujutru igrali :) Tako da sam dala uslov tek u oktobru, jbg... Ove godine je slična situacija, opet sam dangubila, pa ću morati da zagrejem stolicu preko leta, ali šta da se radi... Čini mi se kao da entuzijazam opada sa godinama studiranja, bar kod mene. Znam neke koji su mnogo bolji nego na početku...

И ја у првој ухватио услов за другу у јуну, ал' не зато што сам тако хтео, него зато што сам морао да пређем на буџет, па сам запео као сивоња. :) За трећу годину ни у октобру нисам ухватио услов, ал' одобрише ревизију, па га ухватих у јануару. Ни за четврту нисам ухватио услов, ал' су одобрили безусловни упис четврте (јеботе, као да је неко штимао упис према мени). :) Сад су опет продужили овај апсолвентки...

babojebcu.. zbog kakve takve empancipacije.
slažem se sadžimijem, ni ja da sam iz beograda ne bih tu studirala.

Ne, mislim da to ne važi za ljude iz Beograda. Pazi, odlazak sa strane obezbeđuje dve glavne stvari:
1. osamostaljivanje
2. širinu - u smislu da si otišao, video, živeo van svog rodnog grada (ovo je naročito bitno za ljude iz manjih mesta)

E sad, ako si već u Beogradu, ovo pod 2. u velikoj meri imaš - jer u Srbiji teško šta ŠIRE može da bude od Beograda, u smislu da vidiš nešto novo, brzi način života etc.
A ovo pod 1. jebi ga, sam se potrudiš oko toga.

Мислим да је ово прво пресудно.
Јебеш ти студентски живот ако те чека мамина топла супа код куће.

Џими sez:

Јебеш ти студентски живот ако те чека мамина топла супа код куће.

A to je, kao, loše? :)

Оће неко конкретно да објасни зашто бих ишао у други град да студирам? Посебно зато што и Београд још нисам упознао довољно.

Пази овако. Ја сам управо завршио прву годину у Косовској Митровици, иначе сам из Ниша. Доле сам отишао због тога што нисам упао у Нишу на географији, тако да сам баш хтео то, и морао сам доле. Студирање у другом граду ти је заправо право студирање. Студирање у граду у коме си рођен и живиш тамо ти се једва разликује од средње школе. Ја сам доле постизао одличне резултате, умало очистио годину у два рока (јануар и јун) највише због тога што сам у потпуности могао да организујем свој живот. Располагање парама и временом су кева, а тога нема овако кад си кући. Кући кад сам, друштво зове на све стране, једноставно се кући се осећам као студент...

То тотално располагање временом пре свега ми даје неку сигурност да могу да учим кад хоћу и да могу да се зезам кад хоћу, а кући то некако много више зависи од друштва.

Од октобра се пребацујем у Ниш, и много ме је страх да нећу попустити са учењем због друштва. Тако да, имам неки план да се пребацим у НС, али то углавном зависи од финанскијске ситуације, тако да су шансе мале. Што значи, мораћу вероватно да се навикнем на студирање у свом граду, а то ми се никако не свиђа.

forget-me-not имам ја опција како да уђем тамо.

Christine Није Београд мали па да ми треба којекаква већа слобода. Мени је ту лепо. Немам осећај као да треба да идем било где.

A to je, kao, loše?

Ja mogu reći da nije loše, ali znaš kako se obraduješ posle 2 meseca u menzi kad ti kod kuće iznesu krišku sira, paradajza i paprike? :)
Priceless!

A to je, kao, loše? :)

Није да је лоше, ал' не помаже баш много у животу. Ја сам и у средњој био прилично самостално дете, ал' опет кад погледам, био сам тотални мулац у односу на ово сад, откад не живим с родитељима. Све радим сам и све умем сам, и то ефикасно. :)

2. širinu - u smislu da si otišao, video, živeo van svog rodnog grada (ovo je naročito bitno za ljude iz manjih mesta)

E sad, ako si već u Beogradu, ovo pod 2. u velikoj meri imaš - jer u Srbiji teško šta ŠIRE može da bude od Beograda, u smislu da vidiš nešto novo, brzi način života etc.

mešalina, čemu takva.. vulgarizovana i pre svega netačna podela? o.0
ok, beograd je najveći grad, pruža drugaričju vrstu socijalizacije "proširuje vidike" bla, bla.. za razliku od malih mesta gde deca žive k'o u zlatnom kavezu..
msm.. ok. donekle.
ali ja npr imam brda drugova iz beograda i ne vidim zašto su oni nešto ne pametniji, ali bolje pripremljeni za život od mene.
poJenta je da ne mož' tako oštro da praviš podelu međ' graCkom i seLskom decom :)

ma, ja ne bih mogla da živim sa mojima više.
da nisam upisala fax udala bih se il' bi' otišla da šljakam u neke nemaĆke na crno, majke mi.. :D
inače bih doslovno prolupala.

messalina sez:

Ja mogu reći da nije loše, ali znaš kako se obraduješ posle 2 meseca u menzi kad ti kod kuće iznesu krišku sira, paradajza i paprike? :)
Priceless!

A to je k'o ona fora k'o lutalica u pustinji. nema vode, nema, pa naiđe na oazu. :)

Dobro, shvatam. :D