Prijava

@buttinacookiejar
bio bi kulji, da si dao nogu, al ajd sad... xD

Ajde da se i ja pohvalim, ja sam jednu zeni napickao kad je tukla svoju decu ispred poste, nije bio neki efekat, mada je prestala da ih tuce na trenutak... :D

Ajde da se i ja pohvalim, ja sam jednu zeni napickao kad je tukla svoju decu ispred poste, nije bio neki efekat, mada je prestala da ih tuce na trenutak... :D

:D

Učinio si dobro delo.

I ne obaziri se na pjera, svrbe ga tamponi, pa je nervozan :) Dobar je inače.

najvise me pogadja, to sto ce ljudi prodati svoj glas za litru ulja, uz recenicu jedan glas nista ne znaci, i tako ce vecina uraditi, a vecina pobedjuje... tako smo jadni...

E, aj malo izmeni ovaj prvi post da tema ne zamre, čisto da ljudi ovde dolaze i govore o svom gradjanskom aktivizmu...

Nije moguće da smo jedini kojima smeta prebijanje dece i nedavanje krvi:)

hahahahhaaha, ajde napravili smo temu malo drugacijeg karaktera, ali bar da procitam nesto interesantno. :D

Znači, Butina objasnila kao da u njoj postoji 60 a ne 20 - 25 godina iskustva.
Jebeni potpis na svaku reč u onom postu.
Da se razumemo... Ova vlast je takva zato što joj je i NAROD takav. Onda kada naša kolektivna svest bude na mnogo većem kulturnom nivou, onda će nam i krenuti bolje. A to se ne postiže preko noći nego godinama...
Ni sam nisam preterano emancipovan... Pre neko veče sam iz kola izbacio praznu flašu koka-kole 0.5, dok sam vozio, umesto da sam je ostavio u kolima i bacio u đubre kada sam došao kući. Ako sam ja takav ne bi moja deca smela da budu ista. Moramo da izgradimo novo društvo u kome neće biti mesta za netoleranciju, prostakluk i lopovluk. To se radi godinama, shvatite.
Posebno bih se osvrnuo na treći faktor od nabrojanih: lopovluk.
RAZLOG BR. 1 ZAŠTO OVA ZEMLJA PROPADA!!!
Daću vam banalan i razuman primer... Ja imam drugara koji ima svoj kafić. On u tom kafiću nikad ne izdaje fiskalni račun, nego na kraju dana, umesto na 30.000 din, koliko je iznosio pazar, otkuca fiskal na 5.000. Ima prijavljenog jednog, a rade mu četiri radnika. Time je automatski pokrao državu, samim tim i narod. To je samo jedan način na koji on krade državu, a ima ih nekoliko. A on je samo jedna kap u moru privatnih preduzetnika u Srbiji koji rade to isto.
A svi oni su kerov kurac za TAJKUNE i STRANAČKE DIREKTORE javnih, društvenih, a i privatnih preduzeća. To su pravi dušmani ove zemlje. Dozvoljeno im je da rade šta hoće i kradu od države abnormalno velike svote novca, za godinu dana ukradu sigurno čitav jedan državni BDP. Dakle, ne treba nama nikakva EU da se izvučemo iz krize, nego da povešamo lopove na bandere!!! I svakog sledećeg koji se usudi da nastavi njihovim stopama. Sa njima, naravno vlast i lidere političkih stranaka, koji su im sve to dozvolili i omogućili. Gospodine Miškoviću, Beko, Matiću, Subotiću, Peconi, Drakuliću... jel' vi mislite da smo mi debili??? Takvo bogatstvo NE MOŽE da se stekne preko noći... Stiče se godinama, desetinama godina. Ako nijedan faktor ne može da vas spreči, jedan uvek može... metak jebeni...

Da li je potrebno da se menja vlast, ili da se menjamo mi, naše ružne navike netolerancija, prema drugim osobama, mržnja, koja je najverovatnije nastala usled finansijske krize.

Potrebno je da se svi nosimo u pizdu lepu materinu!

Znači, Butina...

Slažem se, Minže, oko svega. Ali šejm on ju za bacanje flaše (brate, nemoj više).

:)

Zezatore i drugi, poenta teme je malo prepravljena u smislu da pod revolucijom podrazumevamo gradjanski aktivizam i razvijanje društvene svesti medju svim našim sugradjanima. Dakle, ovde se slobodno hvalite kada učinite išta što je iole značajno za vašu zajednicu.

edit: I ljubazno vas molim, ako može bez mudroserskih postova tipa "oprao sam noge". Glumite šaljivdžiju na drugim temama.

Slažem se, Minže, oko svega. Ali šejm on ju za bacanje flaše (brate, nemoj).

Uf, bilo jače od mene. Srpski mentalni sklop je prevagnuo u tom momentu. :)
To je borba između anđela i demona u meni. Ali svojoj deci nikad neću dati da to rade... ;)

potrebna ? da

moguca? ne

moj stav je valjda svima pobnat...

TNT, dovoljna količina, oko sebe, ja ili neko drugi, detonator u ruci i puna skupština....al obavezno puna, svi da budu tu, i vlast i nazovi opozicija....i kabuuumm...

ako treba radnju ponavljati svake 2 godine....

@javio
jako interesantno, ali nije bas primenjivo...
globalno stanje Srbije je propast, gradjani, vlast, svi! sve je korumpirano. Ali velike stvari nastaju od malih... promene u drustvu su svakako potrebne, kad bi se svi koliko-toliko trudili da ucine nesto dobro za drugog, u toliko bi olaksali sami sebi.

inace u Srbiji se mora definitivno resiti problem 'jaci je u pravu', misljenja onih ljudi koju su inteligentni, ne mogu da dodju do izrazaja, zbog nekog ko ce se potuci, da bi ti dokazao njegovu mudrost :D... bolest...

Blendamedved, izvodljivije je od 90 posto revolucija....potrebna je dobra volja i tnt..obezbeđenje na ulazu u skupštinu je go kurac, pokažeš im eksploziv i oni te sami uvedu unutra...i još te bodre "diži ih, majku im lopovsku, nisu nam dali plate 6 meseca"...

javio, ta metoda bi delovala negde gde je normalan svet, ovako je kao bacanje topovskog udara u poljski wc - sve okolo zalepi kiša govana, a od sutra opet seru na tom mestu...

onaj predlog sa jebanjem majke na glasačkim listićima ti je bio mnogo bolji :)

al Bruce, ako treba ponavljati radnju svake 2 godine....

vidi, treba pročitaš onog Milutina....obavezno...shvatio sam ja da od toga nema ništa, od te ideje..shvatio iz te knjige...

nema kvaliteta, nema ni kvantiteta, šta je nas, 7 miliona..ono što je valjalo izginulo po raznim ratovima, ostao škart u množini....a kvaliteta u manjini...

ne znam... i dalje mislim da je sve bolje od puške... uvek će biti dovoljno govnara da zamene trenutne, imamo mi nepresušan izvor seratora i narodnih krvnika... a tih što bi nosili eksploziv je malo, premalo i previše vrede kao ljudi da bi se trošili na takve banalnosti... čuvaj decu i uči ih da vole Srbiju izdaleka, tako se najlepše voli Srbija...

pa slažemo se, sve je bolje od puške...revolucija niti je moguća niti je normalna...al terorizam jeste...tu ti ne trebaju neka sredstva a ni mnogo ljudi....naročito ako je za pravu stvar...

vidiš šta je ljudi stradalo samo u ovih nekoliko ratova....ovih poslednjih...a da je neko lepo roknuo Miloševića i celu skupštinu drugačije bi to išlo....

Potrebna je revolucija nas samih,a samim tim će i Srbiji biti bolje.Kada ne budemo drugome zapinjali nogu da bi nama bilo bolje,već samo poboljšavali sami sebe,onda ćemo biti bolji i kao ljudi pojedinačno,a onda i kao nacija.Trenutno i do sad smo bili i ostali go kurac. Da smo imali makar i tračak mozga,99% sranja koja su nam se desila i koja nam se dešavaju bi delovali kao ružan san.A ovako...opšte je poznato da je stokom najlakše manipulisati.

uči ih da vole Srbiju izdaleka, tako se najlepše voli Srbija

Lol, najjače se Srbi bore...

Nego, javio, koja je svrha toga terorizma kada će ionako posle neki novi govnari doći na vlasti? Svi su alavi na pare, svi seru na državu i državni aparat a svi gledaju da se nekako priheftaju toj državi na ledja...Potrebno je da se promeni svest pojedinaca da bi se društvo promenilo, da bismo postali humaniji nego smradovi sebični kakvi smo danas, koji bi rodjenu majku prodali da im napuše dupe evrima.

Zvučim k'o pokvarena ploča, ali zato smo i sjebani. Svako, ali svako gleda samo na svoje dupe. Moramo razviti tu gradjansku svest, ako volimo ovu jebenu zemlju. Ako ne volimo, najbolje je da sami dodjemo na vlast, pokrademo sve što možemo, a onda pobegnemo da ladimo jaja na zapadu i pustimo pučinu da presvisne.

Kovač, kako da nateraš prosečnog građanina da bude bolji kad mu svi političari, cela skupština, da ne spominjem medije i novine, poručuje "kradi, prevari, otmi, zajebi, izdaj...tako ćeš se najlakše snaći, tako ćeš uspeti, snaći se"....

ne može, mora od glave da se čisti riba, jer od glave i smrdi....