Prijava

Evo šta ortak i ja radimo od 1998-me, bez zarade, čista ljubav, u selu u kojem je najvažnije čiji kum je u kojoj stranci... toliko smo politički angažovani da smo doveli 100 svetskih umetnika u selendru bez bioskopa... vodili smo ih par puta i u SKC i u NS (Izba), ali to nas smara mnogo... i najčešće nemamo za burek, a kataloge režemo sami na DVD...

EDIT: PU! zaboravio sam link... http://imaf-festival.weebly.com/

bravo, bruce.

Pitao sam grofa:)

tek sam sad video da si mi na pitanje odgovorio pitanjem...

javio, dobro ti je ovo, presurovo za početak...al ima i tu nečega...

buttinacookiejar...u teoriji, svako u ovoj državi može da postane član nečega i da na taj način uradi nešto iole korisno, ali je to predug proces sa mnogo pitanja, odricanja i prepreka...na to sam ja mislio...da li ste politički ili nevladino angažovani...

al dobro u praksi je to dosta teško, brzo se gubi entuzijazam ako se nema pravih motiva, npr omladinci stranke rade ko konji za one na vrhu koji realno najviše kajmaka uberu...i slični primeri...

Da...Neverovatno je to da kad ja krenem da pričam o društvu, solidarnosti i humanosti priča nekako uvek završi na strankama i na benzinu.

Whatevuh. Dolaziću ovde, kačiću humanitarne akcije (uz dozvolu pokretača teme, nadam se:) ako nekom od Vukajlijaša slučajno proradi savest.

Sad je nedavno bilo organizovanje davanja krvi, možda nešto slično bude opet.

ja dajem redovno, 11 litara do sad, nekako se lepše osećam posle...

i ja dajem redovno krv...i čujem da prodaju krv..i šiptrima..u sred prištine kupiš našu, domaću, srpsku krv..u srpskom pakovanje......bole me kurac u krajnjoj ruci kome je prodaju, al je prodaju...daklem opet malverzacije...

al je i dalje dajem...

jebemliga, ovi naši Vojvođanski valjda prodaju Mađarskoj... bliže im je... i ja i dalje dajem...

Daju ljudima, ne psima. Meni više nego dovoljno. Ako vam ne prija što krv ide Albancima i Madjarima, bavite se drugim humanitarnim akcijama. Nije davanje krvi jedina humana i društveno korisna stvar na svetu.

Butina, ne smeta meni što je daju i kome je daju...nego što je prodaju, što uzimaju lovu za to...50 evrića kesa, koju sam ja napunio...ti dilejo budi human, i druge dileje nek budu humane..nek ima što više humanih...100 iljada humanih - 5 milion jevreja...od toga 3 u džepove partiskih poslušnika...

Ma zabole me kurac za pare. Ako će jedno dete da preživi (i zabole me kurac jel madjarsko, albansko ili srpsko) od toga, zabole me kome će lova otići. Neću da postanem mizantrop i drkadžija zbog par idiota.

Ma zabole me kurac za pare. Ako će jedno dete da preživi (i zabole me kurac jel madjarsko, albansko ili srpsko) od toga, zabole me kome će lova otići. Neću da postanem mizantrop i drkadžija zbog par idiota.

zato još uvek i dajem, samo zato...

ima toga Butina..al ima i toga da njih ne zabole za pare...nego ih baš vole...što kaže Bruce i dalje dajem...al nisam glup...

Ako si Srbin, i seljak, nisi lud. I ne voliš da te prave ludim.

Evo šta ortak i ja radimo od 1998-me, bez zarade, čista ljubav, u selu u kojem je najvažnije čiji kum je u kojoj stranci... toliko smo politički angažovani da smo doveli 100 svetskih umetnika u selendru bez bioskopa... vodili smo ih par puta i u SKC i u NS (Izba), ali to nas smara mnogo... i najčešće nemamo za burek, a kataloge režemo sami na DVD...

Odlično i ozbiljno izgleda na prvi pogled Bruce. Niste uspeli da dobijete nikakvu pomoć od države, opštine, nekih muda, nekoga?
I ja imam takav stav, buttinacookiejar, ali možda i jesmo dileje zbog toga. Neko neće dobiti tu krv, jer je prodata nekome drugom za pare. Gadno.

Dobijali smo pomoć Gospođice, ne bi opstali bez pomoći, ali nam je u Slobino vreme pare davao Fond za otvoreno društvo, u Zoranovo vreme švajcarska vlada, pre Pajtića Pokrajina, za vreme Pajtića Republika, a ove godine su Pajtić i Republika provalili šta im radimo pa nisu dali ni jedni ni drugi... opština nam je jednom dala 5000 dinara, a jednom su nam dali 15000 iz inata opoziciji... Kum mi je Nenad Bogdanović, čovek koji je proputovao ceo svet radeći performanse, dva puta bio u Japanu, celu Severnu Ameriku, veći deo Evrope... dva puta bio na Bijenalu u Veneciji po njihovom pozivu i, prvi u svetu, objavio rusku avangardnu umetnost van Rusije u časopisu Total... ne radi nigde, živi od novca koji dobije za performanse...

Evo šta ortak i ja radimo od 1998-me, bez zarade, čista ljubav, u selu u kojem je najvažnije čiji kum je u kojoj stranci... toliko smo politički angažovani da smo doveli 100 svetskih umetnika u selendru bez bioskopa... vodili smo ih par puta i u SKC i u NS (Izba), ali to nas smara mnogo... i najčešće nemamo za burek, a kataloge režemo sami na DVD..

E, ja ovo propustio. Bravo, Bruse (mad ne kontam o čem se radi sem da pomažeš nekom). Lepo bi bilo da ima još ovakvih vesti :*

Festival performansa i savremene umetnosti, trudimo se da promovišemo mlade umetnike i da im pružimo šansu da svoj rad izlože u zvaničnoj galeriji koja je priznata na međunarodnom nivou (iako ima samo 30 kvadrata fizičkog prostora)... retko je u Srbiji da nekom daju šansu na časnu reč, naročito ako nema Akademiju iza sebe, a pogotovo u ovoj vrsti umetnosti...

Mislila sam na neko konstanto finansiranje, pokroviteljstvo i sl. Nisam baš sigurna kako to funkcioniše, ali nešto kao institucija koja bi sve vreme bila iza vas. Ili da vam bar neko ustupi veći prostor za izlaganje, ako ništa drugo. Mada, možda je i bolje ovako, ko zna sa kakvim bi se pacovima, kompromisima i jagnjećim brigadama suočavali. Svaka čast.

Festival performansa i savremene umetnosti, trudimo se da promovišemo mlade umetnike i da im pružimo šansu da svoj rad izlože u zvaničnoj galeriji koja je priznata na međunarodnom nivou (iako ima samo 30 kvadrata fizičkog prostora)

Kulj :)

Da...Neverovatno je to da kad ja krenem da pričam o društvu, solidarnosti i humanosti priča nekako uvek završi na strankama i na benzinu.

E jbg onda.

koliko vidim svako od vas je nesto pokusao da uradi za promenu neko vise, neko manje, mada nije bas uspevalo, ali je verovatno delovalo na tom podrucju, kada bi svi zajedno pokrenuli neku akciju, uspeli bi da spojimo podrucja delovanja, u jednu celinu koja je tolerantnija i zahvalnija na ono sto je dobila od strane svoje drzave, tj nas. jeste da izgleda suvise tesko i ambiciozno, ali svakako nije nemoguce. Kako god shvatali rec revolucija da li kao nered, protest, i td, za mene se ona moze pronaci i u drugim stvarima, tipa pokrenuti nesto, sto je do sad bilo zapaceno u stranu, jednostavno uraditi nesto sto nismo radili, a da je dobro za zajednicu, i to je revolucija pozitivnog tipa.

@javio
previse si agresivan, brate, ok su tvoji stavovi sto se tice korumpcije kriminala, da se treba spreciti, naravno, ali ne moze drzava nekoj porodici da oduzme kompletnu imovinu i da napravi socijalni slucaj od njih, ne ide joj u korist... nije to bas tako lako, kad kazes, ja bih sve ovako-onako na kolac-kurac...pobio i ostale picke materine, kako bi se osecao narod u takvom slucaju, msm realno to bi bila strahovlada, a svako od nas zeli slobodu...