Prijava

Obratite pažnju na "zadržava pravo". Znači može ali ne mora. Doći će do brisanja ukoliko se utvrdi, itd.

Ово није ништа посебно, на ове услове пристајеш сваки пут кад инсталираш игрицу или се пријављујеш на неки други сајт који су имали вероватно веће проблеме са крађом, па су и раније ставили Услове коришћења...

Taко је. Није као да у условима пише да ћете бити уграђени у људску стоногу. :)
Али треба читати свакако.

Није као да у условима пише да ћете бити уграђени у људску стоногу. :)

Саут Парк г33ку -.- :д

6. Vukajlija.com servis će u svakoj pojedinoj prilici pružiti punu podršku zaštiti prava ličnosti, privatnosti i autorskih prava svim licima koji imaju ostvarivati svoj pravni interes ili čije je pravo povređeno, tako što će bez odlaganja:

na zahtev ukloniti sadržaj (definiciju, poster ili komentar) tako da ne bude javno dostupan, i sačuvati ga u elektronskoj formi za potrebe bilo kog postupka koji bi mogao biti pokrenut, a u svrhu obezbeđenja dokaza, veštačenja i slično;
nadležnom organu ili oštećenom licu, dostaviti korisničke podatke autora čije delo krši neko od navedenih prava, ili drugih prava, u skladu sa zakonima Republike Srbije.

Da li to znači da će mi Vukajlija eventualno pravno pomoći da tužim Ivana Ivanovića ako ukrade moju foru? Ili je ta fora od trenutka objavljivanja apsolutno ne-moja, pa samo Vukajlija može da tuži, jer sam se odrekao autorskih prava samim tim što sam objavio na Vukajliji?

Taко је. Није као да у условима пише да ћете бити уграђени у људску стоногу. :)

hahahahhahahhahahhahahaha! Gde se daju plusevi na ove stvari?

Da li to znači da će mi Vukajlija eventualno pravno pomoći da tužim Ivana Ivanovića ako ukrade moju foru?

Pravno pomoći dostavljajući zahtevane informacije advokatu, istražiteljima i sl. daleko od toga da će ti npr platiti advokata. Imaj na umu da će na sudu visina odštete koju bi eventualno dobio biti približna šteti koju si pretrpeo zbog narušenog autorskog prava (uzmi sa rezervom jer nisam pravnik).

Pravno pomoći dostavljajući zahtevane informacije advokatu, istražiteljima i sl. daleko od toga da će ti npr platiti advokata. Imaj na umu da će na sudu visina odštete koju bi eventualno dobio biti približna šteti koju si pretrpeo zbog narušenog autorskog prava (uzmi sa rezervom jer nisam pravnik).

Ne, stvarno, interesuje me teoretski, ne da bih ja nekoga tužio za nešto, boli me uvo, imam pametnija posla, nego, ako se neka definicija sa Vukajlije, recimo, bez odobrenja nađe (ajd sad preterujem) u SAD na reklami za Koka-kolu... Normalno, tu će da padne tužba. Pošto se autor automatski složio da je njegova definicija od objavljivanja pa nadalje vlasništvo sajta, to znači da autor nema šta tu da traži? Jer, piše:

Saglasan si da definicija postaje vlasništvo sajta

Ali da li to podrazumeva isključivo vlasništvo, sa pravom komercijalne eksploatacije? Ako je tako, čini mi se da u uslovima objavljivanja definicija i to treba da bude pomenuto, čisto da ne bude zabune. Ovako je malo nejasno. Ako nešto postaje vlasništvo sajta (ajd nek bude sajt), to ne znači da prestaje da bude vlasništvo autora. Zakon poznaje instituciju zajedničkog vlasništva, pa mislim da se mora napomenuti kako definicija PRESTAJE da bude vlasništvo autora, a postaje ISKLJUČIVO vlasništvo "sajta".
EDIT: A i "sajt" nije pravni subjekat.

"Saglasan si da definicija postaje vlasništvo sajta" su stari uslovi korišćenja.

Bez uvrede, ali:

1. tu sam da odgovorim na praktična i konkretna pitanja u vezi sa novim uslovima korišćenja koje se mogu ticati vas kao korisnika i nemam vremena da se ovim bavim teoretski. Ovo nije dokument o tvojim autorskim pravima nego o uslovima korišćenja sajta, dakle uslovima na koje pristaješ kako bi sajt koristio. Pitanja o svojim autorskim pravima moraš da potražiš od advokata.
2. Rekao sam da sam angažovao advokata za ovaj dokument, nemam nameru da bilo šta ispravljam na svoju ruku na savet nekoga ko nije stručno kvalifikovan za pravne savete.

Чек', 'начи, нама ће свакако на мејл да стигне то обавештење, не морамо ми да ти шаљемо на админ@...?

Da. Ove ili sledeće nedelje. Bez brige.

Kaizene, ima i nas glupih, Izbosne, pa moram pitati. Ti meni pošalješ mejl, ja napišem da prihvatam sve, kliknem na proslijedi i to je to?

mejl će sadržati ove uslove i na kraju će biti link "Prihvatam ove uslove", tu klikneš i on te odvede na stranicu na sajtu gde se zabeži da si prihvatio.

Ma bravo, vidi se da si i na nas mislio!

Ово није ништа посебно, на ове услове пристајеш сваки пут кад инсталираш игрицу или се пријављујеш на неки други сајт који су имали вероватно веће проблеме са крађом, па су и раније ставили Услове коришћења...

Мислим да је ово први пут да сам сусрео особу која зна шта пише у оном срању.

Ček samo da postujem i ovde dok nije zaključano :)
Fala kurcu da si se setio advokata, ubih se objašnjavajući ljudima da nije lepo krasti fore sa Vukajlije...

Jel postoji neko vremensko ograničenje za prihvatanje uslova jer najverovatnije me neće biti neke dve nedelje a možda i više na Vuki?

Bez uvrede, ali:

1. tu sam da odgovorim na praktična i konkretna pitanja u vezi sa novim uslovima korišćenja koje se mogu ticati vas kao korisnika i nemam vremena da se ovim bavim teoretski. Ovo nije dokument o tvojim autorskim pravima nego o uslovima korišćenja sajta, dakle uslovima na koje pristaješ kako bi sajt koristio. Pitanja o svojim autorskim pravima moraš da potražiš od advokata.
2. Rekao sam da sam angažovao advokata za ovaj dokument, nemam nameru da bilo šta ispravljam na svoju ruku na savet nekoga ko nije stručno kvalifikovan za pravne savete.

Ајде бре, човек је заузет, ШТО МУ ТО РАДИТЕ, ДЕЦХКО!?
Немојте бити глуууупи, већ разлаз XD