Prijava

Bez uvrede, ali:

1. tu sam da odgovorim na praktična i konkretna pitanja u vezi sa novim uslovima korišćenja koje se mogu ticati vas kao korisnika i nemam vremena da se ovim bavim teoretski. Ovo nije dokument o tvojim autorskim pravima nego o uslovima korišćenja sajta, dakle uslovima na koje pristaješ kako bi sajt koristio. Pitanja o svojim autorskim pravima moraš da potražiš od advokata.
2. Rekao sam da sam angažovao advokata za ovaj dokument, nemam nameru da bilo šta ispravljam na svoju ruku na savet nekoga ko nije stručno kvalifikovan za pravne savete.

Ne pišem o svojim autorskim pravima, svoja autorska prava ostvarujem na mestima gde zarađujem novac, nego ti čisto kao čovek koji ima par iskustava sa tim stvarima oko autorskih prava sugerišem da pogledaš uslove objavljivanja definicije. Malo su neprecizni. Nisam hteo da budem zakeralo, majke mi, samo sam skrenuo pažnju na nešto što bi eventualno moglo da vam napravi probleme. Meni ni iz džepa ni u džep.

Još jedno pitanje.

na zahtev ukloniti sadržaj (definiciju, poster ili komentar) tako da ne bude javno dostupan, i sačuvati ga u elektronskoj formi za potrebe bilo kog postupka koji bi mogao biti pokrenut, a u svrhu obezbeđenja dokaza, veštačenja i slično;
nadležnom organu ili oštećenom licu, dostaviti korisničke podatke autora čije delo krši neko od navedenih prava, ili drugih prava, u skladu sa zakonima Republike Srbije.

Znači li ovo da mi iz zemalja regiona imamo imunitet na krivično ili prekršajno gonjenje? :)

EDIT : Il' sam postavio superglupo, il' superteško pitanje, čim se ćaća ne javlja :P

valja sacuvat sve duple

Pa da li će sada vukajalija kao sajt podnjeti neke tužbe, protiv drugih stranica, tipa demotivacije jer na onom sajtu je sve sa vukajlije čak i onaj crni okvir ne umiju da skinu.

Ја бих закључао ово... Ништа страшно, никаква мука... Само у првом или задњем посту напишеш да ће у маилу бити линк и то је то...
Као да је ово нешто ново

Autorom će se smatrati korisnik koji je na Vukajlija.com servis postavio definiciju, poster ili komentar, odnosno bilo koji tekst ili grafički prikaz (sadržaj). Autor je saglasan da Vukajlija.com ili povezana publikacija ima pravo da bez nadoknade koristi njegovo delo u neograničenom vremenskom periodu, pri čemu zadržava pravo da korisničko ime sa Vukajlija.com servisa bude navedeno kao ime odnosno pseudonim autora, kao i da se na autora i delo primenjuju odredbe iz ovih Uslova korišćenja.

Ko ti je ovo sastavio alal mu kurac. Ovo bi ti druže moj neko na sudu pojeo za pet sekundi.
Koga ti u kompletnom tekstu smatraš autorom čija se prava štite?
Pitam te jer imam neka iskustva sa autorskim pravima van ovog sajta i ovo ti je sve samo po pički ljudi koji pišu za Vukajliju, ništa drugo.

Udri po sirotinji!!!

Autor je saglasan da Vukajlija.com ili povezana publikacija ima pravo da bez nadoknade koristi njegovo delo u neograničenom vremenskom periodu

A šta znači "povezana publikacija", nije mi jasno. Da li ovom klauzulom objavljeni sadržaj postaje vlasništvo sajta, tako da ga može koristiti i van sajta, u razne neograničene komercijalne svrhe? Voleo bih da ovo bude objašnjeno, tipa: DA ili NE. Unapred zahvalan.

cenim da je ovo samo zashtita prava sajta,shto je automatski samo po sebi dobar potez,jer kradja podataka nije nishta novo...
autori neche biti posebno pogodjeni ovim,chak su bolje zashticheni,sem ako ih 1 klik na poslat mail ne boli preterano,ili ne utroshe previshe kalorija na to!
uglavnom,podrzhavam ideju,jer je vidim kao konkretnu zashtitu Vukajlije!

Валдемаре то покрива могућност прављења нпр. књиге "Вукајлија" и зато је названо повезана публикација. Такође, тиме потписујеш сагласност да твоје дело буде објављено и у медијима које то плаћају каизену као Блиц на пример...

да видимо како је ауторска права регулисао урбан дикшенери

Copyright and Ownership

The Company owns intellectual property rights to any protectable part of the Website, including but not limited to the design, artwork, functionality, and documentation. You may not copy, modify, or reverse engineer any part of the Website owned by the Company.
Any words, definitions, or other information (collectively, "Content") posted on the Website shall remain your sole and exclusive property, and you shall be solely responsible for your Content and the consequences of posting or publishing it.
When you post Content on the Website, you agree to grant the Company an irrevocable, perpetual, worldwide, royalty-free, fully sublicenseable, non-exclusive license to copy, distribute, sell, publicly display, publicly perform and make derivative works of your Content on the Website, on services affiliated with the Website and elsewhere (including but not limited to print, video, audio or computer media), regardless of the form of media used or of whether such media or services now exist or are developed in the future. By posting Content to the Website, you hereby represent and warrant that you have the right to post that Content and to grant the foregoing rights to the Company.
The Company is not liable for any damages or losses resulting from the Website transmitting information such as personal messages over unencrypted networks such as email.
The Company respects the intellectual property of others. It may, in appropriate circumstances and at its discretion, disable and/or terminate the editor accounts of users who repeatedly infringe others' rights.
If you believe that your work has been copied in a way that constitutes copyright infringement, or your intellectual property rights have been otherwise violated, please provide the following information to the Company's copyright agent:
an electronic or physical signature of the person authorized to act on behalf of the owner of the copyright or other intellectual property interest;
a description of the copyrighted work or other intellectual property that you claim has been infringed;
a description of where the material that you claim is infringing is located on the site;
your address, telephone number, and email address;
a statement by you that you have a good faith belief that the disputed use is not authorized by the copyright owner, its agent, or the law; and
a statement by you, made under penalty of perjury, that the above information in your notice is accurate and that you are the copyright or intellectual property owner or are authorized to act on the copyright or intellectual property owner's behalf.
The Company's agent for notice of claims of copyright or other intellectual property infringement can be reached as follows:

Da ja ovo potpisem ili da palim odavde?

Ovo je dobro.
Nego, jel su neki mailovi vec poslati? Posto sam ja brisala sve poruke, a bilo ih je na hiljade, pa da nisam slucajno obrisala.

A, to... Ali zašto Kaizen malim slovom, a Blic velikim?

Ja se samo pitam šta će biti sa ovima koji su banovani do 18. 7. ili duže...

EDIT: mislim na ove koji su zaboravili svoj mejl/šifru, pa sad ne mogu da ga izmijene, pa samim tim ni da dobiju i prihvate ove uslove.

Неко је већ рекао ово је исто као и кад игру инсталираш. Увијек прихваташ лиценцу ЕУЛЕ.
Ово је само заштита сајта и добар је потез пошто свако користи материјал са сајта.
3. дође ти мејл ти само кликнеш на линк. Нисмо ваљда толико лијени :)

Ja se samo pitam kada ce se zakljucati ova tema... : )

Ja se samo pitam šta će biti sa ovima koji su banovani do 18. 7. ili duže...

Ја мислим да је кајзен рекао да ће бити угашен профил ал' да ће га моћи вратити. (НЕКО ЈЕ ПИТА ЗА АБРАКСУСА И ТЕ). Исто као деактивација на фб.

Editovah gore.
Zajebite Abraksusa, ima aktivnih autora koji su trenutno banovani (do poslije 18. 7).
Npr. Burzum.

Edit još jednom: Ok, ako se može i naknadno vratiti, tj. upaliti profil - super.

@Lullaby - Ја сам мјењао мејл. Долази ми потврда сад на овај што сам ставио (нови).

EDIT Lula: da ne postujem opet. Ali ti nisi banovan. Banovani ne mogu da izmijene mejl u profilu, zar ne? :)