Prijava

E ovako... Ova tema je posvecena muzici, ovde recite sta uglavnom slusate od muzike (koju vrstu), ko vam je omiljen pevac, omiljena pevacica, omiljena grupa i omiljena pesma (pesme). Eto, samo to toliko... Molio bih da se tema ne zatrpava muzickim klipovima, vec da se samo komentarise o muzickim ukusima, pevacica, pevacicama, grupama...

Da ja pocnem.

Od muzike slusam najvise rep, hip-hop i stari domaci rok. Cesto i metal a PONEKAD, kad sam u drustvu, neki rodjendan ili tako nesto, pa se nesto i popije onda nesto narodno, ali samo probrano, ne GRAND.

Omiljena pevacica-/
Omiljeni pevac- Eminem
Omiljene grupa- Beogradski sindikat, Riblja corba, Azra, Crvena jabuka, Kerber i Bijelo dugme

Omiljene pesme- Muzika iz filma 8 mile (Eminem), SBS (B.Sindikat), Fa Fa (Azra), Oni su (B. Sindikat), A ti me iznevjeri (B.Dugme), Ako ima boga (B. Dugme), Ratne igre (Kerber), Now you'r gone (basshunter, i turska verzija), 100 godina samoce (Riblja corba), *2 dinara druze, ostacu slobodan, kad sam bio mlad- riblja corba

Eminem nije pjevač. :)

.Leb I Sol
.EKV
.Darkwood Dub
.Prljavo Kazalište
.Sade
.Robert Miles
.Chicane
.Sepultura
.Whitesnake i jos neki klasici.

Nego sta je Mesja?

.Rammstein
.E Nomine
.AC DC
.Offspring
.Rhapsody
.Rimovanje Bore Corbe
.Samael (ako neko ima njihove stare albume neka da)

Omiljena pesme su mi Sympathy For The Devil i Heilig, al' imam i neku neobičnu sklonost ka onim epskim horovima koje rade u skoro svakom visokodudžetno-akcionom filmu

Pa reper. :) Mada, bolji je ka' brižni otac, no ka' reper. Nego, da navedem ja ono što volim.
Slušam većinom (99 %) rok muziku, jedan od omiljenih pjevača mi je Hank von Helvete iz Turbonegra, omiljene pjevačice nemam, jedna od omiljenih grupa već pomenuti Turbonegro, a da nabrajam omiljene pjesme, ne vjerujem da bi iko to čita', puno ih ima.

evo da rešim i ja ovaj mini upitnik.

Omiljene pevačice: Janis Joplin, Cristina Scabbia, Shirley Manson
Omiljeni pevači: Mick Jagger, Bruce Dickinson, Cane
Omiljene grupe: Rolling Stones, Six Pack, Angelfish...itd itb

saban, toma, sinan, jasar, ipce, oba halida, asim, milance, meho, tozovac, ljuba, ljubo, savo, ero, jovan, mitar, semsa, dragana, mile, kemal, marinko, seki, angel, keba, zika, srecko, zoran i naravno dzej

ali samo stare pesme, ove nove su sranje

Toooooo!!!Evo ga i moj stric,cisto da se pohvalim. ☺

Hahahah... Udri seljo po narodnjacima!! xD

izglea da je ostale stid pa ne smeju da napisu da slusaju narodnjake

Seljo, a Zoran Kalezic? Zivislav Markovic? Mirko Rondovic? Koji si ti nemac pojma. :)

a jebga nisam mogo svih da se setim....a ko je zivislav.....rec neku njegovu

Vule, znaš li što mi se ne sviđa Eminem, zato što ne poštuje svoje roditelje. Nebitno jesu li ti roditelji govna, o njima ne smiješ ništa loše da pričaš, da misliš mo'š, ali to mišljene da zadržiš za sebe, jer, kad tako priča za one koji su ga stvorili, šta bi tek reka' za drugoga?

Meki, mene ne zanima njegov licni zivot, ima dobre pesme, a nisam znao to za roditelje, hvala na informaciji! xD

Ceca
Jelena Karleuša
Beyonce
Rihanna
Justin Timberlake
Sergej Ćetković
Lemi Tićki
Tarmi Rićmi
.Sve ovo ne slušam

Nema nista sto ne volim, ali ako bih morao da izdvajam:

Od nasih i ex-YU:
-Rambo
-EKV, disciplina kicme, sarlo, idoli
-Smak
-Leb i Sol / Vlatko, Bodan
-Bojan Zulfikarpasic
-Kultur Shock
-Dino Dvornik
-Josipa Lisac
-Haustor
-Gego i Picigin bend
Od novijih su mi nekako najinteresantniji ovi novi reperi tipa Ajs i Sky, ali bih izdvojio od Skaja onu rok-operu sto je uradio sa bendom "Gliseri", na fazon Zappe.

Od narodnjaka volim pokojnog Rodju.

Od ostatka sveta:

-Thelonious Monk (omiljen muzicar moj)
-Miles Davis, Kenny Garrett, Marcus Miller, Herbie Hancock, Keith Jarrett, Weather Report i sve na taj fazon
-Frank Zappa
-Yes
-Santana, (do albuma "Supernatural")
-David Bowie
-Prince
-Jill Scott
-The Meters, Maceo Parker, Saturnino
-At the drive-in
-Tool
-Tomahawk
-Karim Zaid
-NWA, (kad se vozim)
-Michel Camilo, Chucho Valdes, Bebo Valdes, Cachao Lopez, Cachaito Lopez, Paquito d'Rivera, Jerry & Andy Gonzales, Horacio "el Negro" Hernandes...
-Jos gomila nekih ljudi koji su dosta nepoznati, tako da ne bih da spemujem

I tako, mogao bih do nakosutra, ionako sam vec mega-smorio.

heavy metal, slusam pomalo rok i pomalo pop

Firewind, Armored Saint i Helloween su mi jedni od omiljenih, od domacih volim Osmi putnik i Hladno pivo.

Jack Black i Kyle Gass (cine Tenacious D) su dobri takodjer

Jos da dodam Kerber.

U poslednje vreme sam se zalepila za EKV.
Treba da nađem dokumentarac o Milanu Mladenoviću.
Sve ostalo mi para uši.