Prijava

Добро, побио их је и шта сад? Ова тема има више обавештајну сврху.

Naravno da stranci treba da uvaže Nemačku kulturu. Ja se samo čudim što su Nemci uopšte dozvolili Turcima da se previše razbacuju i prave neke geto družine. Ako su već u Nemačkoj, onda treba i da poštuju određena pravila ponašanja i kulturu. To je valjda jasno!

ово ћу да позајмим, ако ми дозвољаваш.

Наравно.

Ognjetina
pa bolje da puca po deci nego da jebe decu!

Заправо, ово је тачно. Боље да их реши мука него да им остави трауме, кад је већ упао да их измасакрира. Трећег нема.

Naravno da stranci treba da uvaže Nemačku kulturu. Ja se samo čudim što su Nemci uopšte dozvolili Turcima da se previše razbacuju i prave neke geto družine. Ako su već u Nemačkoj, onda treba i da poštuju određena pravila ponašanja i kulturu. To je valjda jasno!

Још само кад би се то применило на цигојнере у Србији, па да видиш.

Aku su već u Nemačkoj, onda treba i da poštuju određena pravila ponašanja i kulturu.

Поштовање правила нема везе са асимилацијом.
На страну то што мења мишљење кад су друге државе у питању...

jako lepo zapažanje GM. paradoksalne pozicije

mislim da je multikulti projekat daleko od propalog u evropi, toga su svesni i merkelova i kamerun bez obzira na njihove povremene izjave kojima podilaze biračima. možda je poslednjih par godina, nakon par svinjarija koje su neki ljudi napravili u ime alaha, došlo do antimuslimanske atmosfere, pa i politikanti u skladu s tim moraju da podešavaju svoje izjave. ali multikulti tu svakako prolazi neokrnjen, jer je čitav sistem podešen tako da podržava multikulturalnost, tu izjava merkelove nema mnogo značaja...

pa bolje da puca po deci nego da jebe decu!

ovo blage veze s mozgom nema, niti mogu da uočim na koji si način došo do ovog bizarnog zaključka iz ovog nemilog događaja. uključi mozak isljuči mali bojler

Ima neka kretenasta serija Harpun ostrvo ili tako nešto, gde gomila bogataša ode na neko ostrvo da se zajebavaju i orgijaju, i tu neki među njima kao pukne i sve ih pobije ( osim crnca, neke dobre ribe i nekog koga su svi zajebavali, čak mu ni devojke nisu dale).
Pred kraj, to njegovo pucanje poprimi takav smisao, kao, svi su oni krivi za nešto, loši su ljudi itd, da bi neki Norveški dokoni lik mogao da se pronađe u seriji i pokuša sve to i uživo.
Pod parolom prohujale jebulje Skarlet OH, misliće o tome sutra.

uh al me razvlacite po terenu.... al ajde jos cu jednom da postam mada vidim da je sizifova rabota...

Шљивић

Mislim stvarno ako je vama manje bolesno biti ubica nego pedofil, nekrofil i slicno ja ne znam sta bi vam rekao.

Ne, ovde je u pitanju samo homoseksualnost, osim ako si ti dete ili leš, pa zato spominješ pedofile i nekrofile. :))
U principu je na istom nivou jer te pedofil urniše psihički, a ubica fizički, a šta je gore, to je diskutabilno.

Pa o tome se radi ja sam samo prokomentarisao sta je po MENI gore...

KRV

Ognjetina, nije moguce praviti se pametan u konverzaciji sa osobom koja svojim razmisljanjem na neku temu sama sebe vredja. Doduse, nije jedini tvoj post bio ogavan, ali je svakako bio najogavniji u moru, te sam te zato i pitao...doduse pitanje je bilo retoricke prirode.

Nauci da postujes neke elementarne stvari, ako ocekujes da te bilo ko gleda makar sa trunkom postovanja.

Edit:

Tebi na cast kao moderatoru sto tolerises vredjanje drugog korsinika jer se slazes sa misljenjem onog koji vredja.

Mislim da treba blazen da uzivas u milosti koju su moderatori ukazali prema tebi kao jedinki nakon onoga sto si napisao.

Ti naravno nastavljas da me vredjas jer nemas sta drugo konkretno da kazes, te tvoje lekcije o postovanju preispitaj u svom ponasanju.
Sto se tice mog posta ja ti samo mogu reci da si ga previse povrsno procitao i nisi ni sekunde razmislio o onome sto sam rekao.
Ovakva budala se pojavi jednom u 100 godina napravi sranje i Boze moj sta se vi uzbudjujete zbog toga?
Jesi ti sad promenio svet sto si ogorcen dogadjajem?
Treba biti realan a realna je cinjenica da ovakvih budala bude na prste nabrojati a drukcijih monstruma ima na stotine koji nikada pravdu ni videti nece.

Sto se tice ovoga za moderatora, ja sam naglasio da govorim o moderatorskom postupku a realno gledano ti mene vredjas a ja ne znam da sam prekrsio i jedno pravilo foruma... uglavnom nije mi to tolko ni bitno ne ganjam neke pravde ni u stvarnom zivotu a kamoli na forumima...

Filantropofob

ovo blage veze s mozgom nema, niti mogu da uočim na koji si način došo do ovog bizarnog zaključka iz ovog nemilog događaja. uključi mozak isljuči mali bojler

Ovo je onaj slucaj napisao si da sam glup pa si sad ti valjda pametan i upravu.
A zakljucak je izvucen iz cinjenice da se ovakva scena dogodi jednom u 100 godina i onda se uzbude moralisti poput tebe i pricaju o tome (za 10 dana necete ni pomislit na to ali eto vi ste otplatitli svoj racun pred bogom) a to sto se svakodnevno desavaju gore stvari to nikog ni ne podbode na nekih 5 minuta morala kao u ovom slucaju.

Mada evo realno gledano ja ne znam ni sto vodim diskusiju kad me bas toliko i ne interesuje ni dogadjaj ni misljenja... povlacim se sa teme, eto upravu ste ja sam glup...

Meni nešto nije jasno. Neki idiot se istripuje i pobije sto ljudi u Norveškoj, i to je strašno. Ok, strašno je, norveška omladina žrtve fanatizma itd. I o tome se trubi, i trubi, i trubi, probi uši i bogu. A u toj humanitarnoj akciji iznad Libije leti šesnaest norveških aviona. Neka je svaki pobio po desetak ljudi koji za Norvešku nisu ni čuli? Zamislite vest u medijima: Norveški piloti sinoć ubili još petnaest libijskih vojnika i dva civila? Ali te vesti nema u medijima, eto... Mene samo interesuje po čemu se ove smrti razlikuju od onih, zašto su jedne vest, a druge nisu.

Norveški monstrum ubio 84 osobe...
http://images.epilogue.net/users/hungrysparro/Viking-kill.jpg
Pa dobro, možda tu postoje neki istorijski razlozi...

Majke mi, ova Vukajlija je postala k'o Blic. Kad pogledaš naslove tema, k'o da gledaš naslove u novinama! :-))

Ja se informisem preko Vukajlije za sve aktuelne dogadjaje.

Majke mi, ova Vukajlija je postala k'o Blic. Kad pogledaš naslove tema, k'o da gledaš naslove u novinama! :-))

živa istina, i postala su mnogo dosadne

Meni nešto nije jasno. Neki idiot se istripuje i pobije sto ljudi u Norveškoj, i to je strašno. Ok, strašno je, norveška omladina žrtve fanatizma itd. I o tome se trubi, i trubi, i trubi, probi uši i bogu. A u toj humanitarnoj akciji iznad Libije leti šesnaest norveških aviona. Neka je svaki pobio po desetak ljudi koji za Norvešku nisu ni čuli? Zamislite vest u medijima: Norveški piloti sinoć ubili još petnaest libijskih vojnika i dva civila? Ali te vesti nema u medijima, eto... Mene samo interesuje po čemu se ove smrti razlikuju od onih, zašto su jedne vest, a druge nisu.

pa dobro, nije da se ne trubi i o bombardovanju libije, svi smo čini mi se jako dobro obavešteni o tome i dobro je poznato da gine puno nevinih, ali tema o kolateralnoj šteti nema neke paralele s ovim

meni je jedino interesantno u ovoj priči što ovaj tip oborio svetski rekord, makar otkad se vodi evidencija, i što ga norveška policija nije ubila već ga uapsia i sudiće mu, ameri bi ga overili ko pobesnelo pseto na licetu mesta.

pa dobro, nije da se ne trubi i o bombardovanju libije, svi smo čini mi se jako dobro obavešteni o tome i dobro je poznato da gine puno nevinih, ali tema o kolateralnoj šteti nema neke paralele s ovim

Kolateralna šteta? Mislim da taj termin ne potiče iz arsenala humanističke frazeologije. Baš o tome govorim. Libijske žrtve se uzimaju nekako zbirno. Probaj da nađeš vest: "Smrt sto Libijaca prouzrokovana norveškim bombardovanjem." Nema. To nije vest. Nije jasno na koji način je javnost tako anestezirana da se užasava od ubistva nevinih izvedenog od strane pojedinca, dok se na ubistvo izvedeno od strane bezlične mašinerije gleda tako nekako olako. Meni je ova činjenica strašnija od samog ubistva. Ukazuje na nekakvu rupu u nama. O rupu u nazovi humanističkom karakteru zapadnog društva i da ne pričam.

То ме подсећа на онај цунами од пре пар година, кад су они бакутанери са пешћаника хистерисали о томе како смо геноцидно игнорисали тренд мирног стајања у подне у знак поштовања жртвама. А да међу тих двесто иљада загинулих није било нешто западних туриста, курац би ико обраћао пажњу на то након пар дана. То је постало маст хев, да се глуми као нека забринутост кад умру неки ликови. Ал само одређени. Пегла ми кретала док сам читао РИП-патетисање у коментарима на смрт Винске куће.

pa dobro, nije da se ne trubi i o bombardovanju libije, svi smo čini mi se jako dobro obavešteni o tome i dobro je poznato da gine puno nevinih, ali tema o kolateralnoj šteti nema neke paralele s ovim

Мртви и једни и други. Мислим да им је свеједно да ли ће сад неко то да назове "килинг спри неког лудака", или "колатерал демиџ". Вероватно су и они клинци за Андерса само колатерална штета. И сам је рекао да је грозно то што је урадио, али да је било неопходно. Чак му је и изговор исти као НАТОу.

Kolateralna šteta? Mislim da taj termin ne potiče iz arsenala humanističke frazeologije. Baš o tome govorim. Libijske žrtve se uzimaju nekako zbirno. Probaj da nađeš vest: "Smrt sto Libijaca prouzrokovana norveškim bombardovanjem." Nema. To nije vest. Nije jasno na koji način je javnost tako anestezirana da se užasava od ubistva nevinih izvedenog od strane pojedinca, dok se na ubistvo izvedeno od strane bezlične mašinerije gleda tako nekako olako. Meni je ova činjenica strašnija od samog ubistva. Ukazuje na nekakvu rupu u nama. O rupu u nazovi humanističkom karakteru zapadnog društva i da ne pričam.

To o čemu govoriš je s te psihološke strane veoma zanimljivo, ali s moralne strane smatram to za lažno moralisanje, zato što niko ne čini ništa povodom toga. Podjednako NAS ne dotiče ni masovni pokolj izvršen od strane pojedinca, ni mestimično poginuće nevinih usled kolektivno organizovanog bombardovanja, oba su podjednako dobra da prodaju novinske naslove par dana. Mi kao pojedinci možemo da se zgražavamo nad oba, ali to ništa ne menja. Mada rat se vodi uvek negde daleko, pa kad se sranje oseti na vlastitoj koži, to je svakako bolnije.

A što se kolateralne štete tiče, makar formalno kao termina (koji je svakako užasan i surov) ja sam srećan što on postoji. NATO je 99 bio makar delimice selektivan, zamisli da su nas kupali u bombama ko u drugom svetskom, ko zna da l bismo kuckali ovde danas... Sreća je za mnoge ljude što se danas ratovi ne vode u ime svetih svrha, nego zarad ekonomskih interesa... A rat po sebi - jbg šta reći a ostati pametan

Екипа дежурних форумских експерата управо води жустру расправу, након које ће нас слепе код очију обавестити које то мрачне силе стоје иза напада у Норвешкој. У ствари зајебао сам се, екипа дежурних експерата плус Доктор Јанковић, злололо.

Џаст до ит
 

Nonstop je prva na listi posljednjih aktivnih tema a glupa je ko kurac.

Šta je sad, pucalo se čovjeku, naletio na grupu laburista-kogaveć i napravio masakr. Garantujem da bi ubio 100 ljudi i da nisu bili djeca i to je to.