Na današnji dan umro/la je...

  1. Pa pazi, ja to drugačije posmatram, Ako nas kojim čudom nekad i puste sve u EU, opet ćemo da budemo svi u istoj 'državi'. To što si ti nazvao tu zajedničku državu Srboslavija, a ja bih je i dalje zvao Jugoslavija, i dalje ne znači da bi neko u njoj bio potčinjen a neko drugi gazda. Sve je to moglo lako da se dogovori da je bilo volje za tim.
    Ovde je bio problem što je bilo očigledno da pokušaj otcepljivanja i BiH vodi ka mnogo krvavom sukobu i što je Alija išao svesno u to.
    S ove tačke gledišta, manje-više, dobio je šta je hteo, i sa stanovišta tvorca nove države, i svi ljudi da su mu izginuli, on bi bio verovatno srećan konačnim uspehom, ali mene je iskreno žao svakog čoveka koji je zarad (pogrešne) odluke svog predsednika negde izginuo.

  2. jao kakvoj kurcevoj eu jeste vi normalni, ovi pliduovi iskoristili prilike da se docepaju drzave i mos ga jebat, zato i kmeci za nato paktom ko vuk za odbanom

  3. Pa ne znam pepsi koliko si upucen, ovdje osim simpatizera SDA ljudi nisu neki ljubitelji lika i djela Alije Izetbegovica, smatraju da je povukao neke lose poteze mada s druge strane i nije bilo u onom momentu niko ko bi postupio pametnije nazalost.

    Stvar je u tome sto to vise ne bi bila Juga Pepsi, to i ti znas i to sto bi u toj novoj formaciji bio većina (pritom bi zadrzao i neku dodatne teritoriju), ne mjenja cinjenicu da takva Jugoslavija ne bi bila adekvatna za ostale narode. Nije to ideja koja je tebi sad pala na pamet, ta SR Bosna je predložena bila i nakon razmatranja (ne isključivo Alijinog) odlučeno je da to ne bi bila dobra ideja u tom opštem rasulu. To ne umanjuje žalosnu činjenicu da su izginuli mnogi ljudi možda baš tom odlukom našeg rukovodstva ali ne amnestira ni vaše režime od sranja u koje su odveli i vas

  4. Mi ćemo pre u NATO nego u EU, to je valjda svima jasno. Ono što je najgore je da ćemo od NATO još i da vidimo neku korist (ako ništa drugo barem nećemo da imamo više štete nego do sada) a od EU je sve u nekoj debeloj magli šta može da nam izleti.

  5. jao plidu ajde ne kenjaj na koju foru ste onda usli u prvu jugoslaviju koja bila velika srbija bukv

  6. Mi ćemo pre u NATO nego u EU

    u nato vec jesmo samo cekamo da nam se to saopsti, ko crnogorci fazon

    (ako ništa drugo barem nećemo da imamo više štete nego do sada)

    na sta ciljas, da ce nam vrate kosovo posto su ga jelte okupirali pa fazon kad udjemo u nato odjebace siptare lol

    ljudi mi smo okupirani od strane tog usranog natoa, i ovi pliduovci isto samo sto se njima to mili ko i siptarima

  7. ovdje osim simpatizera SDA ljudi nisu neki ljubitelji lika i djela Alije Izetbegovica,

    Ovo recimo pojma nisam imao, zato sam i pitao ono prvo. Ako ima ljudi koji stavljaju pod sumnju Alijine odluke, skidam kapu.
    Ovo ostalo je u rangu ŠBBKBB (ne znam da l' se kod vas gledalo nekad Aca Poštar i ŠtaBiBiloKadBiBilo). Moje lično mišljenje je da bi ovi naši iskoristili taj mir u Bosni, da jače i bolje pritisnu Hrvate. Mostar mislim da bi sad bio 100% vaš, a pitanje je i koliko bi Ameri smeli da kreću u neko bombardovanje Srba da su samo Hrvate imali da brane.. Skroz bi to drugačije izgledalo, ali kao što rekoh ŠBBKBB.

  8. ma pepsi to ti pogresno pitanje, i rvati pisaju po tudjmanu jaka muda al tkzv domovinski rat se ne dovodi u pitanje kosto ni plidu ne bi porazmislio o srebrenickom mitu duze od tri sekunde

  9. na sta ciljas,

    Nevezano za Kosmet, mislim da kad smo pod njihovom šapom, ne možemo mnogo da vrdamo i ne moraju da nas pritiskaju ni za šta. Nešto kao Grci i Turci. Mrzimo se, pretimo jedni drugima, ali ne smemo da se pobijemo jer nas gazda posmatra.
    Ako baš gledaš kroz prizmu Kosmeta, mogao bi neki naš skup vojnika da se stacionira dole u sklopu NATO vojske.

  10. Al drugo je Budjman, on je jasno, od početka bio za NDH, nije imao izbor kao Alija. Mesićev najdalji predlog je bio 'labava konfederacija' (šta god to u njegovov bolesnom umu značilo). Išli su svesno da naprave državu Hrvata i ostalih. To nama nikad u ustavu nije na taj način pisalo.
    Sa Bosnom je bilo debelo vaganje na koju će stranu.

  11. He he skup vojnika pod natoom da cuvaju kosmet od srba lol

  12. Bas mi milo sto bih ima ovaj srpski entitet pa ne mogu odrade posao ko sto bi oni hteli da se usupce zapadu na max

  13. Ovo što si pomenuo da smo već u NATO, samo čekamo da nam jave.
    Imam gomilu poznanika koji rade u vojsci. Mladi ljudi, misliš normalni... svi do jednog su u fazonu: samo što nismo pokrenuli našu moćnu armadu na ... (? nekog). Raspravljao sam se s nekima od njih (za koje sam zaista mislio da su van tog režima ispranog mozga ) kad smo od Rusa kupili neke protivvazdušne sisteme, na moje pitanje koj' će q... to nama, tj. ko će to nas toliko da bombarduje, dobio sam odgovor tipa: pa ne mora to da se koristi samo protiv neprijatelja u vazduhu. (?!?)
    Ukratko, mrzimo NATO i Srbija do Tokija.
    I onda letos na niškom aerodromu uslikam ovo
    https://ibb.co/93gtFXS
    šetaju se naši NATO prijatelji po pisti, boli ih djole.
    Kad bih pokazao ovu sliku tim likovima iz vojske garant bi me ubedjivali da smo im to mi zarobili avion kad nam je uleteo u vazdušni prostor.

  14. e jbg ljudi zive sa plasticnom kesom na glavi nista novo, msm da smo natou dali vazdusni prostor pre vise od 10 ili vise dina, imaju kanc u generalstabu, eo sacmo uzeli ove rafale koje bukv nece ni moci da se koriste bez nato podrske...ima tu govana jos koliko oces al ovo je ono povrsno gledano

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.