Језичке недоумице

  1. On mi kaže da je "čuo da je taj Džimi dukatlija".

    Ne treba navodnici ovde uopste, ovo je neupravni govor valjda.

  2. Тако и радим обично, само што користим цртицу, мрзи ме да убацујем црту.

    E bgate, to ti je baš velika ggeška, ccc.

    Ајде, буди вредна. :)

    Na poslu sam, trebalo bi malo da budem vrijedna i tu. :)

  3. Kada je cela rečenica citat, upravni govor, onda unutra. "Ovaj Džimi je kul lik." Kada nije cela rečenica citat, onda van. On mi kaže da je "čuo da je taj Džimi dukatlija". Ili, naravno, kod naziva: Gledao sam "Jesen u Njujorku".

    Аха. Значи, као у енглеском. Неко ме је био истриповао да нису иста правила.

    ЕДИТ: Не видех добро, у праву је Луди чак, не треба наводник овде:

    On mi kaže da je "čuo da je taj Džimi dukatlija".

  4. Џими јесте дукатлија лолол

  5. Na poslu sam, trebalo bi malo da budem vrijedna i tu. :)

    Како би' ти ја одбио 10 посто од плате што висиш на Вукајлији...

  6. Ljudi su se okupili na forumu i vikali "Dukatlija! Dukatlija!", upirući prstom u Džimija.

  7. Луди Чак је рекао "Дукатлије су свуда око нас!", а затим упутио поглед испод обрве ка Џимију и облизао доњу усну.

    Јел ово ок написано ололол

  8. Лолави примери :)

  9. Ne treba navodnici ovde uopste, ovo je neupravni govor valjda.

    Ne budi bukvalista, recimo da hoćeš da baš istakneš da ti je taj baš tako rekao. To mi novinari često radimo. Evo možda bolji primer.

    Hilari Klinton je podelu Kosova nazvala "propalom idejom" i dodala da je "prošlo vreme za takav predlog".

  10. Како би' ти ја одбио 10 посто од плате што висиш на Вукајлији...

    Jebiga, ne možeš. :p

  11. Ne budi bukvalista, recimo da hoćeš da baš istakneš da ti je taj baš tako rekao. To mi novinari često radimo. Evo možda bolji primer.

    Hilari Klinton je podelu Kosova nazvala "propalom idejom" i dodala da je "prošlo vreme za takav predlog".

    Е, па, добро, у новинама важе и друга правила. ;)
    Као што се нпр. у новинским насловима на енглеском избацују непотребне речи - ''Girl Found Slain'' - у нормалном тексту никад тако не би написао без члана. Или један наслов баш од данас - ''Dozens dead after tornadoes rip through Midwest''.

  12. Луди Чак је рекао "Дукатлије су свуда око нас!", а затим упутио поглед испод обрве ка Џимију и облизао доњу усну.

    Hahahha.

  13. ''Јебаће те Џими у чмар!'', рече Џими и појури Фејза.

  14. Mislim da su sad svi shvatili i usvojili naučeno znanje o pisanju interpunkcijskih znakova unutar navodnika i van njih. Dobar primjer čuda čini! :))

  15. Прочита Фејз Џимијев пост и помисли "Знао сам да је дукатлија" е идем људи ај здраво!

  16. Бурзум је изјавио да јебе "севастократорски снажно". Мислим да сам сватијо :)

  17. Fala Džimi, Lullaby & Ox na odgovorima za pisanje datuma.

    Još u vezi s interpunkcijskim znakovima, da li se u slučaju kada iza godine dolazi tačka, a iza tačke bi trebalo da slijedi zarez, piše samo tačka ili samo zarez ili (što mi djeluje najmanje vjerovatno) oboje? Primjer:

    Otišao je u London 1995. ali se već sljedeće godine vratio u Beograd.
    Otišao je u London 1995, ali se već sljedeće godine vratio u Beograd.
    Otišao je u London 1995., ali se već sljedeće godine vratio u Beograd.

  18. Samo zarez. Zapravo uvek samo drugi znak interpunckije. Npr:

    (1995.-1997.) - - - - - (1995-1997)
    Bilo je to 1995.: video sam zmaja. - - - Bilo je to 1995: video sam zmaja.

    itd

  19. Sveznanje, ja sam mislila da ti malo više znaš. ;)

  20. Ја сам мислио да свезнање СВЕ зна!

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.