Језичке недоумице

  1. Ox, hvala na opštem pravilu.

    Sveznanje, ja sam mislila da ti malo više znaš. ;)

    Ја сам мислио да свезнање СВЕ зна!

    :-)

    A ne, nick nema veze s mojim sveznanjem. Radi se, naime, o meni omiljenoj dječjoj enciklopediji od koje sam imao samo prvi svezak.

  2. Džimi i ja smo sve pogrešno mislili!

  3. Oh, I would never be so presumptuous.

  4. Ništa ja tebe ne razumijem, reci ti to Džimsonu.
    A i meni je svakako kraj radnog vremena. :)

  5. Da zaključimo, valja mi se proktitorisati i zamijeniti sadašnji nick nekim manje nadobudnim.

  6. A niko nije objasnio ZASTO se ne pisu, to bi razresilo sva dalja slicna pitanja - zbog nagomilavanja interpunkcijskih znakova.

  7. Најаче се пише са једним Ј беше?

  8. Најаче се пише са једним Ј беше?

    Tako je. To je čuveno pravilo o zabrani nagomilavanja slova J koje je u lingvistiku uveo profesor Jezikić. Ja predlažem da pišemo i vakum umesto vakuum.

  9. Фала Оксе, ти Луло си почела да Аурориш не разумем ти постове :Д

  10. Mislim da treba po(o)štriti pravila postovanja na ovom forumu.

  11. Za sve jezičke nedoumice, i za pravopis, obratite se meni, jer to mi je posao!
    A ove trolovske zajebancije odstranite, jer ako je ovo ozbiljna tema, ispraznite zajebanciju na nekom drugom mestu/temi.

  12. @En_Dotter
    Dakle, među tvojim prvim postovima na ovoj temi: Trčim nožem, Trčim sa nožem, nepravilno je i jedno i drugo!
    Pre svega: Trčim nožem, nema nikakvog smisla i nepotrebno je objašnjavati takvu glupost. Trčim sa nožem je takođe nepravilno jer nož nema noge da trči zajedno sa tobom.
    Međutim, nikada niko nije napisao tako kratku rečenicu da se "Trčim sa nožem" usvoji kao pravilno napisana rečenica, osim ako u određenom kontekstu nije naznačeno gde se nož nalazi u trenutku trčanja; za pojasom, u ruci...itd.

  13. Чек, чек, чек. Откад се "најјачи" пише с једним "ј"?

  14. Човек се зајебав'о. :)

  15. Да, сконтах управо. Професор Језикић :Д

  16. @Džimi
    Ako ti tako dobro stoji jezičarenje, napiši mi pravilno ovu rečenicu, koju ću napisati skroz spojeno, pa odmah silazim sa teme ako je napišeš pravilno. Naravno, ti ćeš nažvrkati neku zajebanciju, jer ne znaš, a možda nećeš ni pokušati. Podrazumeva se i interpunkcija. Svejedno:
    prešavšiknezmihahailovuulicuskočiosamudaljiuglaspovikaouraaliubrzosamzastaojernisamtakomogaounedogled.

  17. Prešavši Knez Mihailovu ulicu, skočio sam u dalj i uglas povikao "Ura!", ali brzo sam zastao.

  18. Greška: na dva mesta!

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.