Језичке недоумице

  1. Pravilno, ispravivsi tvoje greske, ili pravilno od postojeceg materijala? Vo vec izmasio.

  2. Zbilja? A kako se kaže: unedogled ili u nedogled? Mnogo je nedoumica!

  3. Kako rekose, novi pravopis kaze spojeno. Jer "nedogled" nije rec koja se koristi van ove sintagme.

  4. Је л' нудиш какав посао ако ти решим ово да буде скроз тачно? :) Дај, ако нудиш, па да се латим решавања. Ако не, да се не мучим безвезе. :)

  5. Taj novi pravopis postoji već 30 godina! Bar je tako po Ivanu Klajnu, a trenutno ne znam za jači pravopis.

  6. Džimi, veoma je slaba kinta od lektorisanja! Verujem da zarađuješ više kao moderator.

  7. Džimi, veoma je slaba kinta od lektorisanja! Verujem da zarađuješ više kao moderator.

    Previše zarađuje kao moderator! Početna plata, 200 kinti mesečno za ktitora. Kajzen se razbacuje, pare ovde preljevaju...

  8. Прешавши Кнез-Михаилову улицу, скочио сам удаљ и углас повикао "Ура!", али брзо сам застао.

    Сад ми реци да ли сам оправдао деветку из Културе језичког изражавања.
    Замолио бих вас колега и да се мало мање курчите, нисмо на стадиону. :D

  9. Stivene, svaka čast! Tako se to radi. Ali, to je bio lakši deo. Da te vidim sutra na rešavanju težeg dela jezičkih nedoumica i pravopisa. Sad idem da spavam jer moram rano da ustanem. Ipak sam poljoprivrednik, pre svega.

  10. Ово за цртицу сам знао. "Удаљ" бих, искрен да будем, написао одвојено, али сам претпоставио да би то могла бити друга грешка, па сам завирио у Правопис.

    Da te vidim sutra na rešavanju težeg dela jezičkih nedoumica i pravopisa. Sad idem da spavam jer moram rano da ustanem. Ipak sam poljoprivrednik, pre svega.

    Ту већ нисам оптимиста, али што да не покушам. Ипак, буде ли Лула ту, мислим да ћу јој допустити да се и она мало искаже... :D
    Лаку ноћ и срећан рад.

  11. Stivene, svaka čast! Tako se to radi.

    Ti si se diskvalifikovao za dalje postovanje na temi, a narocito za kacenje "zadataka". U originalnom stoji

    prešavšiknezmihahailovuulicuskočiosamudaljiuglaspovikaouraaliubrzosamzastao

    UBRZO, a ne BRZO. Dalje nisam ni gledao.

  12. Džimi, veoma je slaba kinta od lektorisanja! Verujem da zarađuješ više kao moderator.

    Заправо, ја сам прошле године фину кинтицу зарадио и као лектор. Јесте да је било релативнп мало посла (нешто што остали лектори нису стигли да прегледају), али је било фино плаћено. Обећао ми шеф један повећи лекторски посао крајем године, држим га за реч, хехе.

  13. Taj novi pravopis postoji već 30 godina! Bar je tako po Ivanu Klajnu, a trenutno ne znam za jači pravopis.

    :)

  14. Taj novi pravopis postoji već 30 godina! Bar je tako po Ivanu Klajnu, a trenutno ne znam za jači pravopis.

    Pre ću se samokastrirati nego napisati kapučino, džakuzi i Čičolina kako to od mene zahteva Ivan Klajn. Neka je sto puta pravilno.

  15. Има доста гафова, наравно. Нпр. и АнЏелина Џоли. :) Јебига!
    Али има и добрих момената, није Клајн за бацање у сваком случају.

  16. Pre ću se samokastrirati nego napisati kapučino, džakuzi i Čičolina kako to od mene zahteva Ivan Klajn. Neka je sto puta pravilno.

    Dajte, shvatite da Ivan Klajn nije u poziciji išta da zahtijeva. Ni proglašava pravilnim.

    O Govindo, ne gubimo riječi. :)

  17. Meni Klajnov rečnik stranih reči i izraza stoji umesto slomljene nožice troseda... jedva nađoh neku korist od njega.

  18. Poslacu ti ja elektronsku verziju, da ti balansira memoriju na hardu.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.