Језичке недоумице

  1. Мтаниц, аман:

    продавати, продајем (имп. продаји; прил. сад. продајући)
    несврш. и уч. према продати.

    А и потврдила је ова Џонованова професорка српског.

  2. Ne izlaze sve poruke dok se ne refreshuje :D

  3. Ја сам писао док још ниси био допунио пост...

  4. Eto, rešili smo nedoumicu :) Jao, ovaj naš srpski... I kad nam nešto zvuči logično, moramo 15 puta da razmislimo da nije neki izuzetak :)

  5. Ја сам писао док још ниси био допунио пост...

    Za to se tek mora refreshovati stranica... to je jedna od mana sajta.

  6. На четири стране се извалио овај један императив, бемуоца. Да је Лула ту, уместо што лајферише, крушну јој мрву, то би било решено за 5 минута.

  7. Što nam govori šta?
    Problem autoriteta. :D
    Stanje u jeziku nam je toliko katastrofalno da ljudi ne veruju sopstvenom osećaju, osećaju drugih, profesorima srpskog, prevodiocima...

  8. Stanje u jeziku nam je toliko katastrofalno da se u pravopisu menjaju stvari koje su do sada bile savršeno jasne, a ne sređuju se one koje nisu jasne ni samim autorima istog.

  9. Stanje u jeziku nam je toliko katastrofalno da se u pravopisu menjaju stvari koje su do sada bile savršeno jasne, a ne sređuju se one koje nisu jasne ni samim autorima istog.

    Ма дај... Није баш толико.
    Елем, ако је правилно "продаји", онда је правилно и за 1.л.мн. глагол "препродајимо", је л' да?

  10. На четири стране се извалио овај један императив, бемуоца. Да је Лула ту, уместо што лајферише, крушну јој мрву, то би било решено за 5 минута.

    Mršte! Počeću da vam naplaćujem :))

  11. Kako se kaze na ijekavici kurac?

  12. Isto tako, samo je malo veći.

  13. Lindros
    Kako se kaze na ijekavici kurac?

    Mtanic
    Isto tako, samo je malo veći.

    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHA!

  14. Kako nije strašno, važno da su oni odlučili da se kaže na žurKi, a to što i dalje ne znaju kako pišu prefikse foto- i auto- s kojim rečima, to nema veze.

  15. Ja контам да они то неће никад до краја решити. Као ни још милион ствари.

  16. Vrlo verovatno. Mi smo u srednjoj imali bračni par koji je predavao srpski i osećam da su se posle svakog našeg testa prepirali šta da priznaju, a šta ne. Jednom smo prisustvovale svađi oko toga da li je "se" rečca ili zamenica i kada. :D

  17. @gamby, ako ti niko nije odgovorio do sada - prisvojni pridev od nadimka Beli je "Beloga".

    Kurac Beloga je dug preko 20cm
    Pas Beloga je mnogo zajeban mali ker, vidi ga...
    Zena Beloga je radodajka itd. (jebo tri primera i opsesivno-kompulsivni mozak sto tera u trojke...)

  18. Odgovorili smo već, i to u više navrata :)

  19. Izvinjavam se što ponavljam post sa 68-me strane ove teme, ali zaboravio sam da napomenem glavnu stvar:
    Trebao sam da napišem sastav.
    Trebala sam da odem na časove klavira.
    Trebali smo da otkažemo koncert zbog kiše.
    Trebali su da pripaze na postavljenu signalizaciju.
    Trebala je da se prvo javi, pa tek onda da dođe.

    Zapravo, zanima me koja je od ovih rečenica ispravno napisana, ništa više?
    Voleo bih da mi neko odgovori na ovo, i da, ako smatra da neka od rečenica nije u duhu pravopisa, obrazloži zbog čega je to tako (ako ovde uopšte ima neispravne rečenice).

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.