Prijava

Cudo da ti je sklonjeno ime kad si zatrazio?! MA NEMOGUCE! ahahahhahahahhahahahhahahahhahahahahahahahahha..... fantasticno, slatko me nasmeja. Laku noc

Trazio sam AKO je napad.

Bushido bolan sam da ti reknem da ovo nije moj atak na vas i da me bas briga zbog svega ovoga....mene niko ov nije uvredio jedino ste ti i onaj pederko pokusavali al svaki pokusaj vredjanja ja iskuliram tj boli me dupe sta pisete....

ovo je smešno.
idite napišete neku definiciju, za promenu.

jednostavno je:
sajt je ovakav kakav je i menjaće se svojim tempom, a ne tempom koji neko hoće da nametne na silu. kome se ne dopada, niko mu ne brani da iskulira i zapali sa sajta koliko god je potrebno. zdravo, doviđenja, bilo nam je drago družiti se sa vama.

ako želite nešto da menjate ili postižete, prekinite da cmizdrite i pišite definicje.

Surovi,kolko te placaju?:)

Nazalost sam morao da odem bas kad je ovo postovano.

Ukratko:

Ako JTU bude napravio jos jedan dupli nalog, trajni ban bez daljneg, tipa dbqp. Kao sto kaizen rece, tada je politika bila drugacija, zato nije trajno banovan do sada. Neki od ljudi sa spiska potpisanih su bili i moderatori u to vreme, mogli su da ga banuju, ali nisu i oni najbolje znaju o cemu pricam. Licno mi se popeo na k JTU sa njegovim duplim jos odavno, ali nikada nije sebe plusovao sa njih. Svi glasovi koje je davao sa njih su mu obrisani skoro. Neki od njih su ipak bili ostavljeni, jer su plusirali neke od gorepotpisanih moderatora po 200-300 glasova, pa su precutno ostavljeni. Do pre nekoliko dana.

Mod tim je bio malobrojan, a autora sve vise u poslednje vreme, stoga je bilo nekih neefikasnosti. To se sada resilo dovodjenjem novih modova.
E to je ono sto se desavalo i plan rada za buducnost.

A sada da ja pitam nesto neke od potpisanih:
EnDotter i ujka vanja: je l' ja to dobro citam, ili vas je oterao sa sajta klinac od 17 godina i dve ribe koje su postavljale svoje slike na avatare? Dottere, kad si napisao ili ocenio poslednju definiciju? Kad si bio poslednji put ovde? Je l' vi stvarno mislite da ako vas dvoje, ili vas osmoro, ili bilo kojih 8 ljudi ode sa sajta da je to primetan gubitak, do te mere da neko treba da se lincuje zbog toga?
I posle godinu dana neaktivnosti, doprinos sajtu je OVO?
I zasto mi nesto govori da kurd nema veze sa ovim? Zasto pola ljudi sa spiska nije nista reklo na temu, niti se pojavilo na sajtu?
Da ste malo vise tu, znali bi da se u poslednje vreme, 6 meseci recimo, pojavila gomila sjajnih autora, koji se super zezaju, mnogo bolje nego sto se vi zezali u svoje vreme i pisu vrh definicije. I procitali su vise tudjih definicija od svih vas zajedno. Zar nije arogantno da im stalno nabijate pod nos kako "Vuka nije sto je bila u nase vreme", a niste im ni jednu definiciju procitali?
Kvazabar - lik koji je, kao mod, jedne noci izmenio tekstove svih svojih definicija, mislim da nema pravo da se zali ni na koga.

Ostali sa spiska su aktivni i njihovo misljenje cenim.

Za vas o kojima sam pricao - sram vas bilo. Arogantni ste, puni sebe, ne ucestvujete u sajtu i napusavaju vas klinci, ili barem tako kazete. Zasto bi ikome bilo vazno vase misljenje? O svima vama sam imao najbolje misljenje pre ovog cina; sada ste, barem u mojim ocima, spali veoma nisko. Do ovog trenutka mi je bilo zao sto vas vise nema, da sam znao ZASTO vas vise nema, ne bi mi bilo zao.
Zamisljam vas kako sklapate ovaj dokument i jeza me hvata.

Ovako, da pojasnim neke stvari pre nego što nastavimo. Ovo piše Insolent Defender i samo ona, u svoje ime, a ne u ime grupe. Molim ljude da me ne prozivaju kao pojedinca, jer se ovde ne radi o meni.

Dalje, ovaj tekst jeste pisala grupa autora u ime grupe autora, tj. jedan od nas je napisao, a ostali predložili neke izmene teksta koje su usvojene. Svako je dobio tekst i pročitao ga. Među njima je i kurd, i zato prestanite da nas "sumnjičavo gledate" po tom pitanju. Mnogi, ako ne i svi stari članovi koji više nisu na sajtu odgovorili su nam na razne načine, na primer (parafraziram): "I mi smo se bunili protiv toga, ali nas niko nije slušao...", "Da, zbog toga smo otišli, ali nismo hteli da kažemo javno, zato što od toga nema ništa, niti će se promeniti...", "Definicije su ovde nekad bile primarna stvar, ali pošto odavno nisu, nemam više šta da tražim na Vuki..." itd. Znači, nikoga nismo stavili na spisak da biste ga vi prozivali. Mnogo bitnija stvar je razlog zbog kog su otišli sa sajta, a ne činjenica da su otišli.

Thunder, ja te nisam kontaktirala povodom ovoga, znaš i sam, ali ako misliš da je ovo linč bilo kakve vrste, pogrešno si shvatio i nas i tekst. Ima ovde mnogo bitnijih pitanja od nečijih avatara, složićeš se. Ali, ja te neću ubeđivati ni u šta, ako misliš da smo spremni na linč, bolje je da te lepo obrišemo sa spiska i mirna glava.

I konačno, predloge nismo napisali sinoć zato što su autori bili premoreni, pa ćemo to uraditi danas. I molim vas, ovaj tekst je mahom upućen Kaizenu; njemu ćemo da napišemo čime nismo zadovoljni (svaki član ima prava da bude nezadovoljan, samo što mi se čini da ljudi to ovde posmatraju kao lični obračun, što NIJE TAČNO), i iznećemo konkretne predloge za rešenje ovog problema. Odgovor očekujemo od njega i od ljudi koji umeju da napišu konstruktivnu kritiku, a ne pljuvačinu. Ko misli da mu je to teško, da nije u stanju da bude konstruktivan i da komunicira sa nama bez prozivanja, provokacija i poziva na svađu, nema šta da traži na ovoj temi.

Znaci vi il` nemate pametnija posla, il` ste shvatili ovaj sajt kao nacin zivota, ali uvek kada vidim ovakve teme, malo mi je i smesno... a malo mi pripadne i muka.

Možda nisi lepo pročitao, a možda nisi uopšte:
"Odgovor očekujemo od njega i od ljudi koji umeju da napišu konstruktivnu kritiku, a ne pljuvačinu. Ko misli da mu je to teško, da nije u stanju da bude konstruktivan i da komunicira sa nama bez prozivanja, provokacija i poziva na svađu, nema šta da traži na ovoj temi."

Pa ko koga ove proziva i provocira? Samo ove pateticne teme, kojih je na vukajliji sve vise i vise su stvarno smorile. Ljudi su malo zaboravili da je ovo sajt A NE ZIVOT. Da se ovde pisu smesne definicije, a ne FILOZOFSKA RAZMISLJANJA i da ovde pravdu ne sprovodi svako kome se cefne, vec moderatori. Ako nekome ne odgovaraju moderatori, onda lepo napisite peticiju da se smene, a ne da otvarate 1000 tema sa zalbama i kritikama.

PS. Radili li neko ovde nesto, ili se po ceo dan visi na Vukajliji ?

PS2. Ja ne mislim da Artemida ima provokativne slike i da se ne ponasa patrijarhalno i konzervativno.

PS3. Potpisujem to da se sajt malo srozao sa kvalitetom definicija i fora, ali znate - sve u zivotu ima svoje uspone i padove, pa i jedan amaterski sajt, nekomercijalnog sadrzaja, koji postoji samo zarad dobre volje ljudi koji su ga stvorili i koji ga odrzavaju. Zato, mojne da kenjate i da se zalite, NEMOJ DA KAIZEN UVEDE MESECNU PRETPLATU OD 50 EVRICA, pa ce onda da Vam bude sve pod konac i onda cete imati pravo da se zalite ako nesto nije kao u "ugovoru o clanarini" koji ste potpisali.

PS4. Sta je s gospodzom? Nisam je dugo video? :)

Bravo ababovicu. I ja imam par reci da kazem o tome.

OK, sad stvarno vise ne mogu da se suzdrzim.

Pa da krenemo redom:
http://vukajlija.com/avatars/0001/5858/Prozor3_normal.jpg?1247554006
Citiram: "Ovako, da pojasnim neke stvari pre nego što nastavimo. Ovo piše Insolent Defender i samo ona, u svoje ime, a ne u ime grupe. Molim ljude da me ne prozivaju kao pojedinca, jer se ovde ne radi o meni".
Sta znace poslednje dve recenice, kad se zajedno procitaju jedna za drugom, kao sto su napisane? ;)

Citat: "Odgovor očekujemo od (kaizena) i od ljudi koji umeju da napišu konstruktivnu kritiku, a ne pljuvačinu. Ko misli da mu je to teško, da nije u stanju da bude konstruktivan i da komunicira sa nama bez prozivanja, provokacija i poziva na svađu, nema šta da traži na ovoj temi."
Da je tako, trebali ste da posaljete PVT kaizenu, a ne da blatite imena 4 aktivna i priznata autora i izazivate svadju. Sada svako ima pravo da iznese svoje misljenje, a bilo bi lepo kada bi neki od potpisanih i iskoristili to pravo. Kao sto je TT iskoristio.

A sada neki od bisera iz same peticije:
Citat: "Došli smo do tačke od koje se nešto dramatično mora menjati na Vukajliji ako želimo da budemo još tu i provodimo vreme kvalitetno. Naime, sajt se, što se tiče međuljudskih odnosa, izmenio u mnogome u poslednje vreme. Na gore".

Nije istina. To je iz vase perspektive, to jest nekih od sacice potpisanih autora. Mnogo je veci broj onih koji su redovno aktivni, sto ukljucuje i mnoge od vas. I super se zezamo i provodimo mnogo vremena ovde. Kad sam se ja upisao, Dotter je terao istu pricu. Zato znam kako se oseca svaki noob koji cita ovo - kao da nikada nece biti cenjen kao "legendarni" ujka vanja ili en dotter ili neki "stari dobri clan iz rajskog vremena". Izadjite malo iz sopstvenih dupeta, vi ste autori kao i neko ko se upisao pre mesec dana. A medju takvima ima mnogo boljih od vas.

Citat: "Konkretno, radi se o grupi ljudi koju prvenstveno čine: Artemida (moderator), Jelena Tihi Ubica, dobra_losha_zla, Bushido... Spisak ide dalje, ali ovo je osnova. „Ostatak“ spiska će se prepoznati. Šta su oni radili? Zarad uživanja u svom načinu viđenja sajta, koji je blago rečeno uvrnut, razmažen, sebičan i bezobrazan, sistematski su terali sa sajta one koji se sa njima nisu (ili se i dalje) ne slažu".

OK, ovo je vec laz. Ja se ne secam da je iko ikoga terao. Secam se samo da su neki odlazili iz protesta, ili su govorili da odlaze, pa se vracali. JTU jeste pricao da je oterao neke autore, ali svaka im cast ako je to istina. Ja bih se bacio u Dunav sa Savskog mosta, da me bilo ko "otera" sa sajta.
Ako je neko nekoga napusavao, to je bilo 1 na 1, nikako sistematski i dugorocno. Osim u slucaju Neobavestenog, skoro, ali razumem njegove postupke jer je bio mnogo ljut u to vreme. Ipak, ne svidja mi se da je i on potpisan.

Citat: "Ko je sve revoltiran zbog takvog ponašanja te grupe? Za početak, veoma kvalitetni autori. To su: ujka vanja, Insolent Defender, ZoneZamfirsko, Mešja, eternal seljak, jNy, neobavešten, Ivana, kurd, Christine, DJ_Anna, samhain, Barracuda, leela, Tulumbać, euglena, zlayo, Sos, s-mizla.
Spisak i ovde ide dalje i takođe, mogu se lako pronaći oni koji nisu na njemu, a trebalo bi da budu. Iz praktičnih razloga nisu dodati".

-Kvalitet autora je subjektivna stvar.
-Ne mogu lako da se pronadju oni koji jesu, a kamoli oni koji nisu na njemu.
-Nisu dodati zato sto ih nema, to je najveci razlog.
Znaci - neistina-laz-laz.

Citat: "Artemida i dobra_losha_zla daju izuzetno dobar primer ozbiljnosti i moderatorstva – stavljajući svoje obline na avatare, davanjem pogrdnih imena sebi i drugima, podsticanje na isto".

Ovo je za manastir, a ne za Vukajliju. Toliko je pateticno da nemam daljeg komentara.

Citat: "Podseća se na pravilo da se banuje svako ko ima dupli nalog, ako je isti otkriven. A JTU nije banovan iako ima veliki broj svojih (doduše, neaktivnih, banovanih) naloga"
Laz. Bio je banovan svaki put. Ne za stalno, jer kao sto je vec spomenuto, to nisu bila pravila. Ali evo jedne interesantne cinjenice: JTU ponasanje je prouzrokovano preblagim moderisanjem upravo modova iz ovog "zlatnog vremena" - naseg starog cinicnog prijatelja en Dottera, izmedju ostalog! Licno, stvarno pocinjem da gotivim tog JTU. Barem vise od "starih legendi", koje je tako uspesno iznapusavao. A stvarno ga nisam voleo pre ovoga.

Citat: "samo saberite bodove i kvalitet definicija revoltiranih I onih prvih i sve će vam biti jasno. Da je to ništa drugo do sistematsko iživljavanje i silovanje prostora namenjenog svima".

Bez uvrede, ali onaj ko je ovo napisao je ili glup ili lud. Voleo bih da nam licno obrazlozi logiku iza ovog izlaganja. Pored ociglednog apsurda sabiranja bodova uopste i sabiranja bodova cetvorice protiv 10+ autora, Artemida, dlz, Tihi i Bushido su priznati autori i kvalitetni autori, pritom jos i aktivni. Sto se ne moze reci za grupu koja ih optuzuje, kao celinu, iako ima u njoj ljudi sa sva tri atributa.

Za kraj - sve je ovo nekonstruktivno. Opet - svima koji su aktivni autori priznajem pravo na misljenje, ali za Ujku, Dottera i Kvazabara, ex-modova koji su otisli ne svojom voljom, vec zbog toga sto su razmodovani zbog prestupa, (ne ujka, koji je bio mod oko 5 dana, ali ova druga dva) - kad se vratite na sajt, mozete da nam pricate kako da se MI zezamo na njemu. Do tada, bavite se svojim poslom.

Iako sam se u pocetku slagao da JTU, Arte, Bushido i dlz mozda malo preteruju na racun ostalih, tek sad vidim ko ovde koga sistematski i podlo pokusava da otera.
I cela ideja je za jednu veeeeeliku peglu od mene.

@ Che-Vu
Citat: "Artemida i dobra_losha_zla daju izuzetno dobar primer ozbiljnosti i moderatorstva – stavljajući svoje obline na avatare, davanjem pogrdnih imena sebi i drugima, podsticanje na isto".

Ovo je za manastir, a ne za Vukajliju. Toliko je pateticno da nemam daljeg komentara.

ahahhahaha!!!

Da je ovo definicija dobio bi + ko vrata! :)))

PS. Mislim da bi trebalo da se ocenjuje i forum :)))

ababovicu i che-vu, volim vas.

Kako je ovo JADNO..
get a life jebote...
Ako je Vama glavni problem u zivotu jedan sajt,onda imate ozbiljan poremecaj..
Meni licno ovde niko ne smeta,a to sto se ja zajebavam na neki svoj nacin,to je moja stvar..
Mislim da preterujete.

Jos da dodam..
Treba da vas je sramota,sve.
Napadate jednu devojku,govorite o paktovima,vi imate ozbiljne probleme patoloske prirode.
Klasicno...
"Vidi ovu ribu,odvratna je i napadna,ima obline,IJU,sacuvaj Boze!!!"
Smesni ste u svojoj kaljugi moralnoj.

Dominu za predsednika Srbije!