Prijava

Ja sam položio taj test na prvom testiranju u BG 1988. godine, posle tri godine prebace me u područnu Mensu ZG (živeo sam u BiH), posle par godina se prebacim u NS (bio na fakultetu), jedva mi našli člansku kartu, zaboravim da uplatim članarinu i oni me izbace... posle se više nisam ni učlanjivao...
Imam prilično visok koeficijent, ali ne koristim više od 70% da ne bi pogrešio peron na autobuskoj...

ja mislim da po definicijama lako mozes da skapiras nivo intelifencije te osobe.

ja sam pre par godina to radio kod neke doktorke.
totally legit.
platio sam i sve.
bilo 134, ali nešto ne verujem u to.

Jebeš mozak, od njega nikakve koristi - ja bildujem telo :)

Malov

izvozala te zato sto si platio, niko nece da da pare pa da sazna da je pglu.

Meni je malo falilo da me prime. Nekako mi se ne sviđaju testovi, valjda su napravljeni tako da budu što sveobuhvatniji, a da isključe elemente kao što su obrazovanje i razvijenost jezika. Mislim da jezičku inteligenciju ne treba isključivati iz testiranja, i da je jezička sposobnost podjednako važna kao matematička. Radio sam pre toga testove koji nisu Mensini, i koji su uključivali jezičku komponentu, i skor mi je bio mnogo bolji. Ali oni valjda hteli da naprave test koji može da rešava i Eskim i Papuanac i Amerikanac i Rus. Nisam siguran koliko su takvi testovi univerzalni.

Не бих се ја хвалио кад бих сазнао да сам геније на основу неког теста. Мислим да је превисока интелигенција подједнако аномалија као и прениска, а то говорим из искуства, јер свим натпросечно интелигентним људима фали понешто. Ево, мој буразер је био члан те лејм менсе и испичкарао их на крају, јер су већина социјално-ретардирани. Џабе им висока логичка интелигенција, кад не умеју да се сналазе у времену и простору, а још мање у интеракцији с људима. Типа, упознао мој буразер неку девојку из Менсе из Новог Сада и договорили се да се виде у НС и да га она сачека. Питала га 'на којој аутобуској станици да те чекам, има две?', притом мислећи на одлазни и долазни перон. И ладно га чекала на одлазном перону.

И фора, имају тамо у Менси нека окупљања, па се деле на неке секте. А имају и часопис у коме неки лик као смишља мозгалице, он је као суперинтелигентни џек, а у ствари их копипејстује с нета, јер сам пола тих мозгалица чуо још у основној школи.

Да не помињем колико времена треба натпросечно интелигентним људима да сконтају да си саркастичан...

Добро је да имаш интелигенцију изнад просека, али не и превише.

Волим да читам ове твоје бароније, биле оне бароније, или не. Шта је било с буразером на крају, је л' умакао у интелигенцију?

Al ovaj što je otvorio temu ko prstom u oko da je ubo sve kad je napisao

meni ispalo 135IQ, ja sam jedan od 16 ljudi na planeti koji imaju taj rezultat, temu sam otvorio da vidim koliko ostali autori imaju manji IQ od mene

Morao si to samopromovisanje nekako suptilnije i mnogo inteligentnije da odradiš.

Sve je ovo lepo obuhvaceno u Simpsonovima.
Epizoda "They Saved Lisa's Brain".

Добро је да имаш интелигенцију изнад просека, али не и превише.

+1

Kažu da je MENSA ekskluzivno društvo koga čini samo 2 % stanovništva naše planete.
120 000 000 ljudi nije baš tako malo, tako da je taj eksluzivitet smešan i lažan.

Телегентнији сам од Шерон Стоун.

ја радио онај тест са прве стране :)) питам се само да није неки трол или зајебанција .. :))

Ma ne može to da bude merodavno nikako, i da se samo na osnovu toga odredi inteligencija. Meni je na tome ispalo 126, al dosta odgovora sam pogodio na neki osećaj i pogađanje tako da...Mislim da bi test za određivanje inteligencije morao da sadrži mnogo više oblasti, a ne ovako...

ja sam polozio test pre dve godine, ponekad odem na okupljanja, sedimo tamo i govorimo: "joj kako smo mi pametni a kako su ovi ostali glupi, mrze nas, plase nas se, ljubomorni su i iskompleksirani, nisu kul kao mi!"

i tamo su ljudi kao i svugde, ima ih razlicitih, ja sam od nekih 30 ljudi koje sam tamo upoznao nasao 3-4 lika koji su bas odlicni ljudi, opusteni, duhoviti, moz s njima pricat o cemu god pozelis, ima i kompleksasa kao i svugde

za sada od mense nikakvu korist nisam imao, osim sto sam upoznao tih par zanimljivih ljudi sa kojima se i danas druzim, videcemo oce mi nesto znaciti kad budem trazio posao

Sose, neće ti ništa značiti osim ako je vlasnik firme Mensaš - ako ima manji IQ nećeš dobiti posao, ako ima veći dobićeš da bi te zajebavao... to je barem moje iskustvo, od onda ne pominjem Mensu nigde...

Meni je psiholog odredio iq 137 i reko mi da odem da se učlanim sa tijem mensurima a ja nijesam ćio, ja volim popit pivu a kasi snjima ne moš pit pivu.

inace neke zanimljive informacije, govorim po ovoj skali gde te primaju sa 131

covek sa 110 moze da se bavi cime god pozeli u zivotu ako je dovoljno uporan
sa 120 je vec talentovan, i mnogo lakse ce to da uradi
sa 130 je kao "blagi genije"

tamo sam upoznao ljude kojima je trebalo 10 godina da zavrse fakultet, a sa druge strane ima i likova koji su zavrsili s prosekom 10.0

tako da nije vazno koliki ti je, vec kako ga koristis

Ajooj, bolje da nisi otvarao temu... Pa ovo je transferčina blama i molio bih modove da se tema zaključa. Nijedan post nema ama baš nikakve veze sa mensom.

Visok IQ je samo potencijal koji možeš iskoristiti, a i ne moraš. Sve je na tebi. I ja sam član pa šta... Lenčuga sam i ne koristim svoj potencijal kako bih mogao. Koliko trolovanja haha. I taj test na netu nije merodavan, nikako.