Prijava

Meni je psiholog odredio iq 137 i reko mi da odem da se učlanim sa tijem mensurima a ja nijesam ćio

И да си "ћио" могао би ако је тих 137 по Бинету, а не по Кателу... ;)

Bravo sine, placas da imas dokaz da si pametan. To je bas onako odlika inteligentnih ljudi.

MENSA - Organizacija natprosečno inteligntnih ljudi

ово је истина

Колко сам ја учио ово није ајкју тест него тест моторичких способности и то. Правог ајкју теста нема на нету бесплатно. Одређује ти га психолог кад се уписујеш у школу и та срања.
Тако бар ја мислим :)

MENSA JE OGRANAK SLOBODNIH ZIDARA.

Волим да читам ове твоје бароније, биле оне бароније, или не.

Чекај... А што ти делују као бароније? Мислим, кад сам ја причао нешто што делује као неистина?

Шта је било с буразером на крају, је л' умакао у интелигенцију?

Не, али га је водила на ручак код родитеља одмах након што су се упознали.

Колко сам ја учио ово није ајкју тест него тест моторичких способности и то.

Зар није тест моторичких способности кад ти дифовац броји колико склекова можеш да урадиш, па скок удаљ из места, колут напред и тако то?

a to je organizacija pametih?...ja mislio da je dovoljno da pričaš Mense pa da budeš član Mense...

Mense čini da sam se zajebo...

jeste, platiš, ali nije to puno.

Ја сам кренуо једном на полагање али сам се изгубио у ходницима и закаснио.

ovo su gluposti.... postoji više različitih vrsta inteligencije i nijedan osim kompletnog psihološko-fizičkog testa nije merodavan.

gamby

Bravo sine, placas da imas dokaz da si pametan. To je bas onako odlika inteligentnih ljudi.

ja jednom pre dve godine platio 1700 dinara da budem clan na godinu dana, sto te izadje oko jedna kutija malbora mesecno,a posle toga nisam ni placo, pravim se lud i ljudi mi ne zameraju

realno jesu gluposti sve ovo, ja sam polozio pa sam puko godinu na faksu, ono sto se tetstira je "matematico logicka inteligencija", a to zbog razloga jer iako po savremenim merilima postoji 7 vrsta inteligencije (kraj nabrojane jezicka, ovakva, onakva, ba bla) matematicko logicka inteligencija je takva da se sa potencijalom za istu rodis, tj ne menja se mnogo, ili se zanemarjivo menja, dok se ostale mogu menjati tvojim vaspitanjem, ucenjem itd, zato su odlucili da ovu uzmu kao merovdavnu za neciji "potencijal", to mi objasnjavo jedan psiholog, a ujedno i clan mense tako da mu verujem

Matematičko logička inteligencija ti govori, grubo rečeno, koliko si sposoban da se snalaziš u novim situacijama i da rešavaš logičke probleme. Možeš ti imati visok logički IQ a da si što se tiče emocionalne ili verbalne intelgincije zaostao. Sylar je u pravu, jedino što je merodavno je test na svih 7 vrsta.

A neko je pitao šta Mensa radi.. Pa evo npr konkretno je Mensa Srbije, tačnije nekoliko njenih članova, patentirala NTC sistem učenja, koji je zakonom ušao kao obavezan program učenja u predškolskim i školskim ustanovama. Više o tome ovde i ovde.

Ja sam imao IQ hiljadu. Mislio sam da sa takvom inteligencijom mora da mogu da letim. Probao sam i ne baš nežno se prizemljio. I otpale su mi dve nule. A ne da sam bio inteligentaaaan!

Jebote nikako nisam mogao da uguram onu kocku u rupu kružnog oblika, koji im je ono kurac???

Znam mnogo ljudi koji su članovi mense pa opet mnogo češće i duže jebem. Tako da ne vidim pojentu.

Ја сам радио тест интелигенције у основној и у војсци (на курсу за десетара у Ваљеву) резултат ми је био оба пута 125. (није ме спасило од одласка на Косово)
И имам снаге и то да докажем, ако неко мисли супротно!

Лично не знам колики ми је, не мерим ни друге ствари, али знам једног члана Менсе са неког такмичења од пре пар година, и сем тога што се хвалио да је геније и показивао недостатак социјализације који поседују генији у америчким филмовима, није му много користило. Штавише, био је међу најгорима, млати рукама када излаже, а енглески му је очајан, тако да не капирам сврху тих тестова.

А иначе је утврђено да су код различитих људи развијене раличите врсте интелигенције, док се онај Менсин највише усредсређује на просторну и логичку интелигенцију, тако да би за утврђивање свачијег коефицијента био потребан индивидуални рад са психологом.

Ја сам кренуо једном на полагање али сам се изгубио у ходницима и закаснио.

Hahahaha,bolje što nijesi stigao.

A neko je pitao šta Mensa radi.. Pa evo npr konkretno je Mensa Srbije, tačnije nekoliko njenih članova, patentirala NTC sistem učenja, koji je zakonom ušao kao obavezan program učenja u predškolskim i školskim ustanovama. Više o tome ovde i ovde.

Interesantno je da niko od tih ljudi nije u Srbiji, a za ovaj program nije čuo ni jedan vrtić sa kojim sam ja u kontaktu...

Izgleda sam se malo zeznuo, još nije obavezan al se radi na tome. Akreditovan je u svakom slučaju. Ko nije u Srbiji?