Pesničko ćoše

  1. Prihvatam sugestiju....
    Odličan je tekst.... Au ljudi jednog dana treba sklopiti knjigu sa pesmama sa ove teme....

  2. Ne znam, pade mi na pamet da izglasamo naslov pesme, to jest temu, i da svako ko želi napiše strofu, na kraju izglasamo koje strofe da budu u pesmi, pa ja mogu da uradim muziku i ko još želi, pa da napravimo neki Vuka song, hehe.

  3. do jaja, ovde ima dosta kvalitetnih tekstova, makar koliko ja videh.... Sad ću da ti ispišem još jednu moju pesmu....

  4. mojne tu komercijalu...:))

  5. Vidim da ovde ima dosta nas koji pišemo, pa što da ne probamo? Nemamo šta da izgubimo.
    :D

  6. Vetar rata snažno duva,
    smrt na vrata tiho kuca,
    veliki brat, malog čuva,
    vatra jaka, kamen puca.

    Borbene trube odzvanjaju kroz noć,
    vojnički marš odjekuje trotoarom,
    nad svetom spustila se ponoć,
    zubi cvokoću strepnjom starom.

    Zemlja na krv miriše,
    za ideale se gine,
    to je posao lak,
    da li će neko o nama da piše
    ili će pak da nas pojede mrak.

    Prsti sudbine stežu nam vrat,
    trenutak slabosti životom se plaća,
    da li će nas i dalje štititi brat,
    malo nas se kući vraća.

    Beda kao so na ranu,
    pesma stara u krug se vrti,
    narod nema ni za hranu,
    još samo korak do smrti.

    Razum se od ponosa muti,
    stalno iznova ginemo k'o kreteni,
    da li ćemo pobedničke zvuke čuti,
    da li ćemo nazad, nekoj dragoj ženi.

    Kroz tminu odjekuje krik užasa,
    u pomoć zove, iako bez nade,
    hvata se za slamku spasa,
    zašto Bog odnosi živote mlade.

    Vetar rata snažno duva,
    smrt na vrata tiho kuca,
    veliki brat, malog čuva,
    vatra jaka, kamen puca.

  7. jok, sve zavisi od pesme, ima tu i veselih pesama i sprdačina i optimističnih.... :) Imam nekih dvadesetak pesama.... Nemaju sve preciznu rimu, mada često volim da uklopim tako, al' uglavnom idem na ono da kažem nešto pesmom, bilo rime ili ne....

  8. Ova mi se mnogo više svidja. I ja znam da razjapim na ovu temu po 40 pesama u 2 meseca. Ali evo, da okačim ono što sam obećao. Ovo je pesma za muzički festival na kojem ću učestvovati ove godine.

    Zove se Svakodnevna Pandora.

    Ovo nije pesma tkana od tuge i bola,
    niti je čaša ispijena samo do pola,
    u njoj niko ne moli,
    u njoj niko ne voli.

    Više nije bitno da l' si tu kraj mene,
    da l' je srce srećno, željno, ili tiho vene,
    to srce krije prekidač za sve,
    ljubav i sreću, prijatelje.

    Ako još želiš, ti pusti glas,
    lažem, lažem kao utvara,
    da ne hajem ni za kakav spas,
    i da mi nije stalo do nas.

    Ponekad se pitam da li je vredno,
    da se dve duše spoje u jedno,
    da li srce zaista vredi,
    ili čovek i na njemu suviše stedi?
    Pitam se.

    Um je vecno zbrkano mesto,
    seče nam prečice, vara previše često,
    nebitne stvari postaju bitne,
    a velike one toliko sitne.

    Ako jos želiš, ti pusti glas,
    lažem, lažem kao utvara,
    ja nemo molim za nas spas,
    bez tebe, to nisam ja.

    Balerine smrti plešu najlepši ples,
    u čast pesmi u kojoj lažno je sve,
    zbog koje niko ne plače,
    koja nikog ne dotiče.

    Samo laž.

  9. Ekstra pesma.... Koji festival??? Da navijamo za tebe....

  10. FAMUS iliti Festival akustičarske muzike u Sivcu. Održaće se kroz mesec dana.. Imamo još fore da vežbamo do tada. Kad snimimo demo, staviću ga na kritičarenje.
    (:

  11. A, u svim pesmama si pesimista, Reme.

    Al' realno ona prva nije ni najmanje pesimistična.... Sistemska pesma, priča o trenutnom stanju....

  12. Srećno na festivalu i da postaviš demo u skorije vreme.... Nego ova moja druga ti se sviđa? Mislim malo je teška tematika i sama pesma.... Zato te pitam.

  13. Reme, prva mi je 'nako, hejterska, a to nije baš veselo. Pa dobro, znam da se mora hejtovati tu i tamo.

    Pa to što je hejterska, ne znači da je pesimistična.... Al' isto tako nije ni vesela....

  14. Hvala..

    Sviđa mi se ona pesma, da. Volim teške teme, jer ih sam i pišem. Odatle potiču moji najj tekstovi.

    Generalno sam najkritičniji baš za svoje. Cenim nekih 40-50 pesama max da su mi dobre, iako svi koji su ih čitali govore da je 90 posto za knjige. Ali ja to ne verujem, bla.
    Inače, upravo sam prebrojao pesme.. Imam 777 pesama, haha. Lep broj, zar ne?

  15. Pa da, neprestano, uvek imam inspiracije. Evo, neke stvari. Uvek je napišem u roku od pola sata. Svaku od ovih što ste čitali. Evo testirajte me. Dajte mi naslov pesme i njenu namenu (tužna, srećna, itd..), i očekujte je kroz pola sata. (:

    A evo nešto veselo.

    PEPSI BALADA (jer mrzim pepsi)

    Subotnje veče, prohladno u gradu,
    vetar šiba po licima ljudi,
    užurbani koraci tišinu kradu,
    u kratkoj majici, niko da se usudi.

    Stojala je sama u frižideru,
    poslednja flaša Pepsija,
    ali niko da podje u njenom smeru,
    "sve druge popiše.. kad bih barem tako i ja..".

    Kad odjednom, u Rodićev market,
    udje jedan par, sladak kao med.
    Devojka odma ustremi pogled,
    "ona to mene gleda? zar je i na mene došao red..?"

    Iz frižidera pohotno zgrabila je flašu,
    vukući momka, uzurbano platila onih 80 i nešto,
    flaša, presrećna, što je napustila rodnu ambalažu,
    shvati posledice kasno.. Život će se gasiti ovom greškom.

    Vrlo brzo je njena tečnost nestajala iz nje,
    momak je samo posmatrao kako devojka pije,
    sve dok i poslednju kap ispila nije,
    Ne dajući mu čak ni da lizne..

    Na izdahu, seti se flaša rodne ambalaže,
    kako je život u frizu zapravo bio lep,
    dejstvom devojke slatke kao med,
    nesta flaše, osta' samo čep.

    Stara pesma, zezao sam drugaricu ovim.
    Više volim engleski jezik.
    (:

  16. Mhm.
    Try me.
    Još nikog nisam razočarao u toj igri.
    (:

  17. :) Interesantna pesma.... Inače verujem ti za ovo da pišeš pesme za pola sata.... Tako i ja.... 20min do pola sata. Svaka pesma.... Samo ne pišem baš često, pošto ne mogu da postignem, ceo dan sam negde, malo vremena provodim kući, a i kad sam kući ili blejim na Vuki ili nešto slično.... U suštini tad me mrzi da pišem.... Sad učim i da sviram gitaru.... Tek sam na početku, što se toga tiče....
    U ovoj svesci gde pišem pesme imam 22 + 4 ili 5 pesama koje su na papirima, koje još nisam prepisao (mrzi me).... Papiri su naravno u nekoj fascikli, pa me sad mrzi da tražim.... Sve u svemu 26-27 pesama sam napisao....

  18. maloletna, očigledno nisi pisala mnogo.... Ortak i ja na jednom času sklopimo po dve pesme, iz zajebancije, kad nam je dosadno, al te ne računam u ovaj broj, zato što su one uglavnom sprdačina.... Iskreno glupo je da sad ja testiram Chaveza, kad znam da je to apsolutno moguće.... Uostalom kažem ti sve moje pesme su napisane za manje od pola sata po pesmi.... Inače Chavez fantastično piše, po ovome što vidim ovde....

    Nego Chavez ti na nekom faksu? Studiraš?

  19. Maloletna, najlakše od svega je napisati ljubavnu pesmu.... Mnogo lakše nego nešto slično onom što smo Chavez i ja postavljali, makar meni....

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.