Prijava

Onaj film u kojem neki bezimeni lik otkriva naočare sa kojima vidi vanzemaljce koji šalju subliminirane poruke kroz propagandu.
Jeste da je to satira na tadašnje vreme, ali niko ne kapira u kolikoj meri.
http://www.youtube.com/watch?v=7Lwlx3GnLGs
Vrlo čudno delo Džona Karpentera, jer nakon te scene druga polovina film postaje vrhunsko govno.
E sada, mnogi kažu da je to takođe i spontana satira na tadašnje filmove, posebno zato što je glavni glumac Roddy Piper, pa su sve te kilave akcione scene u stilu Ramboa satira na seljačke akcione filmove iz tog vremena. Film ima i dobru fajt scenu, koja je očigledno napravljena jer je Karpenter bio smoren uobičajenih fajtova. Naravno pri prvom gledanju se dobija utisak da jednostavno nema ničega da se doda nakon glavne scene, što i jeste pomalo tačno, te da je seljački deo filma (druga polovina) napravljena čisto da se dođe do kraja filma.
Po meni je prva polovina filma solidno urađena sa par dobrih simbola do klimaksa u glavnoj sceni otkrovljena, dok je ostatak filma namerni treš kao spontana kritika tadašnjih filmova, jer je američka pop kultura iskritikovana u prvoj polovini.
Što se tiče realnog kvaliteta, film je golo govno.

Rambo nije kilav, dečko.

Ај хев кам хир ту чу баблгам анд кик ес. Енд ам ол аут оф баблгам.
Филм јебе на више нивоа. Али не толико да се отвара тема за њега, рекао бих.

Филм није само критика других филмова, него критика целокупног америчког друштва, и то жестока критика, а пошто је идеју испуцао у првих 45 минута, морао је нечим да попуни остатак. Али филм сабија!
Таман си ме подсетио на наслов, ваљало би ми да га поново одгледам.

Rambo nije kilav, dečko.

IRL bi ga prosečni Rus na vojnom roku sjebao od batina, jer bi mu se M60 zaglavio pre nego što ispali i jedan metak, a onda bi ga stavili u samnicu u kojoj bi on molio za injekciju botoksa i malo steroida, a zatim bi mu se faca otopila a bicepsi bi mu bili crni od infekcije zbog ubrizgavanja masti iz hrane u mišiće sa prljavom iglom, decxko.

Филм није само критика других филмова, него критика целокупног америчког друштва, и то жестока критика, а пошто је идеју испуцао у првих 45 минута, морао је нечим да попуни остатак.

To se vidi iz aviJona, nego ne kapiram šta znači ova druga polovina filma, koji je potpuni treš.

Ne znam sta da mislim o njemu... obozavam tu ideju o otudjenju ljudi, gospodarima iz senke,subliminalnim porukama, ljudima kao marvi i borbi za slobodu. Volim i tres 'chew bubble gum' momenat u banci, tres momenat na kraju kad se plavusa krese s vanzemaljcem 'what's wrong, baby'. . Ali nekako me film kao celina smorio... Ne znam zbog cega...nekako nedoreceno sve deluje. Ocekujes da momenat kad stavi naocare bude epski, i jeste epski, ali nesto fali.

You are ok! But this one...real fuckin' ugly!

Питање је како би филм прошао у Америци да није те друге половине филма која се базира на борби против ванземаљаца, то ми је једино логично, не верујем да је Карпентер баш толико глуп да не зна да направи још 45 минута доброг филма.

JEBENI KULT! njesra filmičina,ali je do jaja ova scena!
http://www.youtube.com/watch?v=0BJRUcX8pBo

Сад кад сам се сетио опет овог филма, скапрао сам колико је Матрикс голо говно. Шатро све нека зен филозофија и глупости, а уствари најобичнији плагијат. И онда ће неко напаљено чељаде да гледа Матрикс и да остане ускраћено за ову генијалност. Управо га торентујем.

Ја сам много волела овај филм кад сам била клинка, знам га напамет. Недавно га укачим на некој локалној телевизији - и схватим колико је безвезе, премда ми се и даље свиђа како изгледа оно све црно-бело кад стави цвиџе...

Могуће, одавно га нисам видео, али се сећам утиска - врхунски је. Сад кад га скинем, да дам и ново, старије, мишљење. Али је идеја врхунска.

Јебем ли га, ја не сматрам да је филм говно, меи се јако допао.

Tu je Karpenter izveo Manzonijevu foru sa govnetom u konzervi - dali mu kintu da snimi film, a skinuli mu budžet. Čovek jednostavno napravio hamburger - zadovoljiš glad, a ne pojedeš ništa. Snimio glupi američki film sa vanzemOljcima i ubacio u njega malo satire tek da ne bude da je veliki Karpenter snimio golo govno nego govno u konzervi.

Ма није баш тако. Идеја је врхунска. Чак мислим да је то задњи амерички филм који толико отворено и пластично критикује тамошње друштвено уређење и систем вредности. Е, сад, колико је све то добро упаковано, видећу поново сутра.

http://www.youtube.com/watch?v=NimgvwDO2CI
Чиста епика. "Дошо сам да жваћем жваке и јебем маме. А немам више жвака." Царски.

To sam gledao pre jedno 5-6 godina i po secanju smatram da je dobra satira, e sad film mora nekako da se komercijalizuje kako bi ga gledale sire narodne mase, zato mozda ima delova koji se ne uklapaju u opstu koncepciju.

Ето ти колико се не сећам ничега. А ја тај цитат прво памтим из Дјук Нукема, оне старе верзије игрице.

Ма није баш тако. Идеја је врхунска. Чак мислим да је то задњи амерички филм који толико отворено и пластично критикује тамошње друштвено уређење и систем вредности. Е, сад, колико је све то добро упаковано, видећу поново сутра.

maaa daaaaaaaajjjjjj... bolje da je onda umesto filma napisa članak u novinama od dve tri reči, obey, consume i tako to i da je reko da živi među zombijima. kakva kritika kakva satira, film je kršina neopevana. aj da je kršina mala, ali ovo je neopevana kršina

http://www.imdb.com/title/tt0169547/ evo ti vrhunska kritika npr

voleo sam kad sam bio klinja da gledam onaj film sa satanom u nekom kanisteru u nekoj crkvi, taj mi bio kul i ostao mi je u sećanju, mada je i taj objektivno kršina ko i ostali njegovi filmovi

http://www.imdb.com/title/tt0113409/ jedino mi ovaj bio simpa

Napisali su članak o filmu, u Zabavniku.