Prijava

Кад смо код кера, подсети ме на највећег брата међу нама:

https://youtu.be/VzJQ0TcBmqU

Кад смо код кера, подсети ме на највећег брата међу нама:

Не пратим њиове политике и не знам какав је политичар, ал сам гледао једну емисију на Ај Кју Скверд кад су имали расправу БоЏо и Мери Бирд дал је обичном човеку било боље у Риму ил у старој Грчкој. То је феноменално да се гледа, нема везе колко знаш или не знаш о том периоду, јер су и он и она били феноменални, а и цела атмосфера коју су створили. И ту видиш колко лик има широко образовање, које се није зауставило само на формалном образовању, а и то му је било врхунско (Итон па Оксфорд).

И после гледаш где је цео свет отишао кад је такав интелектуалац морао у изборној кампањи да се прави да је полуретардиран и да стално нешто сере и прави гафове да би изгледао ближе плебсу, и да би га пук изабрао.

ako oces politicku karijeru to moras svuda da radis. jedino je muka kad u banana republikama politicari i svi ozbiljno shvate to, pa umesto da nadju nekog sto ume da se pravi a nije budala, nadju pravu budalu

sta jedem govna, politicku... bilo kakvu karijeru gde ti treba podrska puno ljudi. a to je bukvalno stagod.

И после гледаш где је цео свет отишао кад је такав интелектуалац морао у изборној кампањи да се прави да је полуретардиран и да стално нешто сере и прави гафове да би изгледао ближе плебсу, и да би га пук изабрао.

То није ништа ново, сети се како је пролазио на изборима овде Никола Пашић, а како неки Јован Ристић или Стојан Новаковић. Нико не воли бољег од себе.

Druze lepo je sto tebe to zanima al nemoj forsirati sad tu babe koje pricaju neki grcki dijalekat

Кога не занима, није присиљен да учествује у дискусији.

Gambardella jezivo zavidi ljudima koji znaju nešto što on ne zna, to se dalo primetiti. Zato se trudi da mu komentari zvuče snishodljivo.

То није ништа ново, сети се како је пролазио на изборима овде Никола Пашић, а како неки Јован Ристић или Стојан Новаковић. Нико не воли бољег од себе.

Ispravi me ako gresim, ali skupstine su se tad birale sa nekakvim deputatima koje je uglavnom postavljao kralj, knez ili ko vec, a isti je davao mandat nekome da sklopi vladu... Ko je sta pitao narod.

Svejedno, imas ekipu Garasanin, Mijatovic, Novakovic i ne mogu nista da urade. Svako ko je pokusao da barem malo modernizuje ovo nesretno drustvo australopitekusa je zavrsio kao kurac.

Ispravi me ako gresim, ali skupstine su se tad birale sa nekakvim deputatima koje je uglavnom postavljao kralj, knez ili ko vec, a isti je davao mandat nekome da sklopi vladu... Ko je sta pitao narod.

Било би компликовано да се крећемо од устава до устава, али је генерално после устава од 1889. владарева улога била значајно сведена и поред покушаја краља Алекандра да измени то током наредних 15-ак година. Од 1889. се може говорити о правом парламентаризму.

Svejedno, imas ekipu Garasanin, Mijatovic, Novakovic i ne mogu nista da urade. Svako ko je pokusao da barem malo modernizuje ovo nesretno drustvo australopitekusa je zavrsio kao kurac.

Разумем да неко наратив модернизације користи у 19. веку, али не и у 21.

Ne al zaista ne vidim koga bi zanimao grcki arhaicni dijalekat ovde, osim kao sredstvo da sebe predstavis kao nekog zajebanog scholara

care, deder aktiviraj se na temi izbori 2020, bas sam pokrenuo ovo pitanje parlamentarnih izbora na kraju 19. veka tamo, a ti mi delujes kao retko normalan lik koji zna nesto o tome

Mislim da ljudi koji drkaju na Principa ne razumeju neke stvari baš najbolje.

Dobro, posle su Hrvati roknuli Aleksandra, kralj za kralja, sa tim da je ovo prvo smaknuće koštalo milion i po srpskih života

Svaka čast na logici u politici, nema šta