Prijava

Знаш шта је занимљиво у тим причама, то што су западњаци били запрепашћени тиме што је народ (укључујући жене) био листом за такво уређење. Занимљиво је посматрати когнитивну дисонанцу таквих људи (посматрача).

А шта ћемо са мањином која можда не ужива у томе да им секу курчеве ако украду јабуку (карикирам мало јбг)? Макар та мањина била и 2%.

А чак и да становништво 100% подржава и ужива у таквом систему, то и даље не значи да однос владајуће касте према становништву није катастрофалан. То што подржаваш да те неко прца не значи да те не прца.

По таквој логици, шта ћемо са Новим Пазаром?

На шта тачно мислиш и какве везе има Нови Пазар с чињеницом да су људска права у С. Арабији у минусу?

Знаш шта је занимљиво у тим причама, то што су западњаци били запрепашћени тиме што је народ (укључујући жене) био листом за такво уређење. Занимљиво је посматрати когнитивну дисонанцу таквих људи (посматрача).

da, da, podrzavas ako si jedan od tih ko ima kontakta sa zapadnjacima. isto i ako si u nekoj vukojebini i zivis u srednjem veku u pustinji, isto podrzavas, jebi ga.
najgore je onima sto su sabrani otud pa u kamionu pod ciradom vide sve svetlosti elitnog zivota na izgradnji kog god sranja finansiranog naftom, pa se vozis iza jedno 30 njih u prikolici na 55C dok se mrste na tebe, a zena u ninzda odori koja podrzava sve to malo izgubi nerve pa kaze: sram ih bilo kako nas gledaju, zasto ih voze ovako otvorene.

Те да смо душебрижни према мањини која не жели да буде у режиму Саудијске Арабије, а да игноришемо градове пуне FUCK SERBS графита, само као илустрација.

da, da, podrzavas ako si jedan od tih ko ima kontakta sa zapadnjacima. isto i ako si u nekoj vukojebini i zivis u srednjem veku u pustinji, isto podrzavas, jebi ga.
najgore je onima sto su sabrani otud pa u kamionu pod ciradom vide sve svetlosti elitnog zivota na izgradnji kog god sranja finansiranog naftom, pa se vozis iza jedno 30 njih u prikolici na 55C dok se mrste na tebe, a zena u ninzda odori koja podrzava sve to malo izgubi nerve pa kaze: sram ih bilo kako nas gledaju, zasto ih voze ovako otvorene.

Био си тамо?

ili kad dete od 14-15 god u ferariju zvekne neku porodicu otpozadi sa 200+kmh, ubije nekog u kolima pa na kraju ode u zatvor ovaj drugi sto vozio cisto jer se sudilo.
to iskljucivo u zemljama gde se postuje bozja pravda se cuje.

bio sam u emiratima, za saudijce sam slusao price lika sto je ziveo tamo i ucio ove klince od 15ak god sa ferarijima engleski jezik.

Те да смо душебрижни према мањини која не жели да буде у режиму Саудијске Арабије, а да игноришемо градове пуне FUCK SERBS графита, само као илустрација.

Нисам дужебрижан много, боли ме патка да будем сасвим искрен, само сам желео да константујем оно око чега, по мом мишљењу, не би требало да буде много дилеме - да је стање људских права у С. Арабији катастрофално и да је неозбиљно негирати то.

У Пазару никад нисам био. Ако држава у којој су Срби већински народ не може, не жели или не уме да реши однос према Србима у једном од њених градова, шта ја ту треба и могу тачно да урадим?

indijci u kataru su nesto najblize sto postoji robovlasnistvu danas...

ono, sto kazes, "not my monkey not my circus", ali ako vac trazis primere da se u zemljama koje su duboko religiozne lose zivi, eto ti

Да не кажем Исаије Ђаковића.

да не кажем.

За срце си ме ујео овде искрено.

хаха ајде, ајде, реално јесте за ове потребе.

прааво питање за објаснити и обнародовати овде једном приликом - разлика између турског и западњачког феудализма.

srpska perspektiva suseda:

Hrvati: pokatoliceni Srbi
Boosnje: preca mu babina picka od vjere pradjedova
Montenegrini: Dukljanska govna
Makedonci: Srbi sa teskata govornata manata
Slovenci: becki konjusari
Rumuni: cigani
Bugari: bugari

svi: ne volimo Srbe
Srbi: omg

јеботе данас годишњица смрти исајије ђаковића замисли.

Нисам дужебрижан много, боли ме патка да будем сасвим искрен, само сам желео да константујем оно око чега, по мом мишљењу, не би требало да буде много дилеме - да је стање људских права у С. Арабији катастрофално и да је неозбиљно негирати то.

У Пазару никад нисам био. Ако држава у којој су Срби већински народ не може, не жели или не уме да реши однос према Србима у једном од њених градова, шта ја ту треба и могу тачно да урадим?

indijci u kataru su nesto najblize sto postoji robovlasnistvu danas...

ono, sto kazes, "not my monkey not my circus", ali ako vac trazis primere da se u zemljama koje su duboko religiozne lose zivi, eto ti

Да отворимо нову тему?

јеботе данас годишњица смрти исајије ђаковића замисли.

Базирано и рујнопилирано

Антибугаризам, покрет из 19. века који је основао Цар

И да, СПЦ је врло могуће заиста најбитнија установа у историји српског народа, али то не говори толико позитивно о њој, колико негативно о нама - ком је народу нека религиозна институција најважнија установа у историји земље, тај народ није бог зна колико просперирао. Уместо да нам најважнија установа буде САНУ, Универзитет у Београду или неки други универзитет, Матица српска или нека друга институција која доприноси (или макар треба да доприноси) томе да наш народ коначно побегне од примитивизма, незнања и непросвећености, нама је СПЦ најважнија институција.

али како не капираш, не може на силу да ти буде најважнија САНУ као енглезу што је значајна ист индија компани. под вековним ропством спц је и сану и универзитет и бесмислено је осудити ,,НАС" као неке кривце који као нису шта, ухватили просветитељство и индустријску револуцију ,,на време"? што каљави, мучени карађорђе није читао лока кад је требало?

али како не капираш, не може на силу да ти буде најважнија САНУ као енглезу што је значајна ист индија компани. под вековним ропством спц је и сану и универзитет и бесмислено је осудити ,,НАС" као неке кривце који као нису шта, ухватили просветитељство и индустријску револуцију ,,на време"? што каљави, мучени карађорђе није читао лока кад је требало?

Карађорђе не, али ако смо дошли до тога да Албанци на Косову, који су до пре 30 година били вероватно у културном и просветном смислу најназаднија етничка групација у Европи, показују више смисла за политички плурализам, демократију и државотворност од нас који већ 200+ година имамо државу (тј. широку аутономију до 1878.) онда смо ипак за нешто одговорни? Давно је прошло време када смо се могли вадити на то да смо касније од већине других европских земаља ушли у западну цивилизацију.

Укратко, Карађорђе је можда имао дебело оправдање да буде неписмени сељак, а какво оправдање има Палма, нпр? Или Јутка, или Весић? И са њима ми који допуштамо да такви ликови раде ишта друго осим оних послова који одговарају њиховим (не)квалификацијама?

па пази, то је баш друго и комплексно питање.

по мени, албанци једноставно речено, проживљавају врхунац националног полета у својој историји. који је узгред буди речено закаснео у том националном смислу и редак у данашње доба. узмимо да је средина-крај 19. века био претходни врхунац, али ово је веће.

да не причамо што им је геополитичка клима заштимала и што су се да се тако просто изразим, нашли на правом месту у право време.

е сад можемо да причамо о сентименталним цртама народа, стереотипним законитостима у понашању итд. рецимо да су дисциплинованији и свеснији тренутка у којем се налазе.

па да али погледај, мсм данас косово воде буквално терористи, људи дивљији, као из прошлог времена. не бих се кладио да за сто година неке албанске старешине личе на палму по свему.