Prijava

Samo fale tri tačke na kraju...

Sto gejtkipujes potencijalno kul sultana. Gde bi kežual uzivalac istorije gledao nego na vikipediji.

eh ove neuke seljačine koje nisu upoznate sa zlatnim defterskim hatisherifom hadži hufiz peherlija iz 1632. gde je sve to detaljno objašnjeno...

Mozda Car samo liči na ovog sultana, mozda je samo to razlog profilne

mozda mu je cukun

A S K U R D J E L
S
K
U
R
D
J
E
L

Sto gejtkipujes potencijalno kul sultana. Gde bi kežual uzivalac istorije gledao nego na vikipediji.

Османско царство није за кежуалце, оно је за crème de la crème hatt-ı hümayun enjoyer-е.

Mogao bi da bacis neki profesionalni tldr na temu izrael palestina, nije te bilo kad je tema gorela bukv

Care, kako je pad Konstantinopolja uticao na Lebronovo nasledje.

Proucavanje I bavljenje istorijom je za najnizi I najperfidniji soj nolajfera. Za razliku od cupavih I strokavih metalaca, koji takodje razumeju da su niko I nista, ali makar imaju hrabrosti da zive na obodu drustva I nose zig gubavaca (za sta je ipak potreban karakter), istoricari pak moraju da zauzmu nekakvu poziciju na lestvici I steknu nesto moci I postovanja, jer to im je jedini copium uz pomoc kog se probijaju kroz gustu sumu zivota. No posto nemaju nekih talenata niti narocite inteligencije I snage da bi ucili matematiku, bili prakticni ili na ma koji nacin uticali na sadasnjost I buducnost (makar I nagore), nalaze jedino sigurno pribeziste - ono sto je bilo I proslo. Da me neko ne razume pogresno, nisu istoricari neophodno losi ljudi, ali su po pravilu manja ili veca govna, I nepogresivo nalaze nacin da se stave iznad drugih u svakoj mogucoj prilici. Jer sta ti koi kurac ima da se razmeces tim sto si nesto postigao I stekao, kad ne znas ko jebio Lazni Dimitrije ili kad je vulkan razorio jebenu Pompeju...Ima I ona gora varijanta sto se uvali u skole samo da bi se svetila srednjoskolcima, u fazonu, lepo je to sine sto si zgodan I jebavas vrsnjakinje iza skolske sale, ali posto sam u tvojim godinama bio bubuljicavi nolajfer kog su maltretirali, reci timeni lepo sve sti znas o Punskim ratovima, nebitno sto ti to u zivotu nece trebati, ne znas? E bas steta sedi jedan, I spremi to bolje za avgust.

Najbolje scene su one kad se trojica istoricara raspravljaju o nekim nebitnim stvarima, zucno naravno, I sva trojica zastupaju drugaciju tezu a svako od njih je u pravu lol, jer svaki istoricar nepogresivo vlada cinjenicama, uvek, cak I onda kad nije tako.

Istoričari su samo ljudi koji nisu imali muda-pameti-šlifa za politiku

Ali s druge strane, dobro znanje istorije je neophodno za 99% društveno-političkih diskusija koje ćete imati

bukv al treba praviti razliku izmedju profesinalaca i hobista. Hobisti su true govna bukv to sto je tard u lajfu i nije nista napravio al zato bajo moj jako se razune dal je aca makedonski bio derpe

O kakvoj podvrsti ljudi se radi najbolje govori stav da je istorija - pazi sad - uciteljica zivota. Nije to cak ni narativ koji zastupaju da bi nesto postigli, ko recimo Jevreji sto vrte svoju pricu I kada ne pije vodu, ne rodjeni, oni stvarno veruju u to. To je najvaznije na svetu I u zivotu. Pa leptejebo jesi cuo nekad za algebru, fiziku I Njutnove zakone?

Vukajlija 2019: e care care a objasni nam opet zašto osmansko a ne otomansko, teach us senpai

Vukajlija 2024: duvajte istoričari bednici a ti care naročito

A ti care
Naduvaj nam kare lololo

Kul je istorija za kežul zanimaciju, što?

Citas tako o nekim ratovima, opusta me to

To je tacno voljeni moj Zapato, divna je dok ne predje u tastinu I oholost.