Prijava

Ne baš. U preambuli ustava je i pitanje statusa kosova kao pokrajine, a to se jedino referendumom može promeniti. Ako je neko upućen u ovu situaciju neka približnije pojasni.

Ne moze bez referenduma da ga prizna. Ali je kosovo vec druga drzava-ima jebena granica ne znam sta vise treba.

ima i na tarabi picka, ja sam ratovao na Kosovu i ne priznajem da je druga drzava, mislim koga boli kurac sta ja priznajem, ali koga boli kurac i sta je on obecao

Priznajem da sam na sekund krenuo da ti kucam odgovor...

Тек сад сконтах да је на корицама Сретењског устава масонски знак..

Кренух да пишем колико је срање онај видео о Косову, али ме мрзи да куцам толико...

Care kakvo je tvoje misljenje o Nedicu,treba li ga rehabilitovati

То је питање за правника, не за историчара.

Тек сад сконтах да је на корицама Сретењског устава масонски знак..

Па?

Царе, дај неки краћи резиме одговора на тезе ”Срби стари 20 хиљада година” и ”Срби изградили Вавилон”, има ли историјских доказа о неким алтернативама актуелној званичној историји или је буквално све исконструисано?

Od 7min vam je animacija boja na kosovu.
https://youtu.be/txyqS5yuw30

A car nek objasni kako on više zna od ove grupe istoričara koja je pravila video i uložila dosta novca.

Otkad za jutjub kanal treba dosta novca i diploma filozofskog fakulteta?

Na stranici istorija srba (koju car prezire) kazu da ovaj klip nije skroz tacan...

Lol 30 000 protiv 50 000, ma važi...

Царе, дај неки краћи резиме одговора на тезе ”Срби стари 20 хиљада година” и ”Срби изградили Вавилон”, има ли историјских доказа о неким алтернативама актуелној званичној историји или је буквално све исконструисано?

Буквално све је срање.

A car nek objasni kako on više zna od ove grupe istoričara koja je pravila video i uložila dosta novca.

То није група историчара. Све је писано на основу двеју малих монографија које су потпуно споредне за ову тему:

1. John V. A. Fine; John Van Antwerp Fine (1994). The Late Medieval Balkans: A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest. University of Michigan Press. - књига је писана превасходно на основу друге литературе, те на основу појединих извора византијске провенијенције
2. Ломоносов Матвей. Русские исторические источники Косовской битвы 1389 г.. — Пермь: Пермский госуниверситет, 2005 - књига која се бави изворима другог реда, а највећим делом и секундарног карактера

Насупрот томе, можеш погледати моје кратко излагање о примарним и турским изворима на овој теми, постови под именом Tsar: http://historum.com/european-history/128397-ottoman-conquest-serbia.html

Na stranici istorija srba (koju car prezire) kazu da ovaj klip nije skroz tacan...

Слажем се вероватно први пут.

a vrlo rijetko i Srbi

Posle posete Erdogana:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:708554-Sta-novo-o-Srbima-i-Srbiji-otkrivaju-turski-arhivi

Angazovali muslimanku da ONA PREVODI turske dokumente o Srbima. Kaze bilo nam lepo znas kako. To sve iz arhiva po protokolu. A naso sam i naseg malog jednog istoricara, imam ga u vidu opasno scu da ga nadjem...

Mali jedan govnarko, opasno truje nosi dzemper preko kosulje, mrsav znas sto posto ko je.

Јефтини сензационализам, новинар нема појма о чему прича. Ова жена је углавном у праву, а то што се "муслиманка" бави тиме јесте последица тога што српски историчари преферирају да се не муче са правим истраживањем извора: лакше је отићи на средњи век или 19. век и преписивати старије историчаре који су стварно радили, неголи радити прави истраживачки рад.

Sad sam ozbiljan. Na kakav istraživački rad misliš, obzirom da je u pitanju istorija.

Ono, odeš u neko selo i pitaš ljude šta im je sa kolena na koleno neko priičao o događaju od pre 500 godina?

Зависи шта те интересује. У случају овог изнад, изворе треба на првом месту превести (што је и најтежи део посла у османистици), упоредити (међусобно и са оним што је већ обрађено), видети шта је од тих података стварно пописано (да ли се опет појављују у муфасал-дефтерима села где је свака глава куће "Лука, син Јованов") и шта је употребљиво. Ако те интересује памћење о неком догађају интересује, урадићеш то што си навео. Често и то може навести на неки траг (зашто Срби из некадашње јужне Угарске не памте уопште Јована Ненада?)

Evolucija sudzuka u kulen od 1214-e do danas