Prijava

Помиње се неки дил Звезде са Истоком, тј. са Бугарима, Румунима и Грцима, али Партизан се не слаже, типа сјебали би анс ко жуте...

Pa s kim da igramo? Sa Ocelulom i Levskim? Zajebi... A i ko će da dolazi da ih gleda, pa da dođe Dinamo , cela Marakana bi se napunila

Па тад би се укинуле домаће лиге и играла би се једна велика лига као у старој Југи. Играло би се од суботе до суботе, а ако затреба...и нека среда као и у осталим Европским лигама. Тако би нам тимови били много јачи јер Звезда и Партизан не би имали само три јаке утакмице у сезони, већ би са гостовањима у Загребу, Сплиту, Бањалуки, Сарајеву допринели на фитичкој спреми, док би ове слабије утакмице, служиле за мало лакше добијене бодове.

I onda Hajduk postane kao River Plata i ipak ostane u ligi. Nepravedno je prema manjim klubovima

Најбољи систем је следећи:

Играју се све досадашње лиге без највећих клубова. Побденици тих лига на крају сезоне играју плеј оф, и топ три тима улазе у регионалну а из регионалне испадају задња три, и враћају се у своје националне лиге...

Па тад би се укинуле домаће лиге и играла би се једна велика лига као у старој Југи.

Glupo, 'de bi onda išli timovi koji ispadnu? Šta bi radili timovi koji su igrali PTL ili JSL a nisu prošli u regionalnu?
I Srbija bi morala da dobije najveći broj timova, neko je već pomenuo to ranije.

Jes da ni od ovog nema ništa, ali lepša mi je ova Grcima, Bugarima i Rumunima nego sa Hrvatima..Bilo bi do jaja kad bi oni izvisili..

Е, то би било моћно да играмо са Грцима, Бугарима и Румунима. Замисли ПАОК на Маракани или Олимпијакос на ЈНА. Лепше би изгледала, а била би и јача, него...како онда ускладити то: ко ће у ЛШ и ЛЕ, а ко ће да испадне?

Ma kakvi bre sa Grcima, otresli bi nas ko ne daj Bože, međusobno bi delili titule dok bi možda mogli da se umešaju Rumuni. Naši stvarno u toj ligi nemaju šta da traže prvih nekoliko sezona, a ako bi se opametili mogli bi za 10-tak godina da se bore za Evropu.

Да , Грке то не занима јер имају своју јаку лигу , ал пошто маштамо дај да га расточимо до имбецилности ....

Као фазон , многим источним земљама је лига у курчини , не ваља ништа нема европских такмичења ,бла бла ... и реше следеће државе да направе лигу ,неке дају по 2 неке по 1 клуб. ..

Словенија - Марибор , Олимпија
Хрватска - Динамо , Хајдук
БиХ - Борац
Црна Гора - Могрен
Србија - Партизан , Звезда
Македонија - Шкендија
Бугарска - Литекс
Румунија - Клуж , Отелул
Мађарска - Видеотон , Дебрецин
Словачка - Слован
Чешка - Виториа Плзен , Спарта Праг
Пољска - Висла Краков
Молдавија - Шериф
Албанија - Скендербег

20 клубова , секс све у 16 , 2 иду директно у ЛШ , 3 и 4 у квалификације , 5 и 6 у квалификације за ЛЕ и а у курац ....

Е јбг Лаки, ти га баш забибери хД

Мислим да би било сасвим фино и логично са Румунима и Бугарима да правимо, њима су крш лиге, а доста клубова би учествовало, типа 18 клубова, из сваке земље по 6, било би ок. И мањи клубови могу да се развијају и велики да напредују.

Ово са Турцима и Грцима мислим да је претерано, а и нереално.

Ja bih primjenio sistem hokeja - ne sviđa ti se tvoja liga a ti apliciraj u tuđu. Tako Partizan osvaja ligu Slovenije a Olimpija, Jesenice, Šekesferehvar i Medvešćak igraju ligu u Austriji.
Na ligama je da li hoće da te prime. A primiće te ukoliko si atraktivan. Ha ja! Pa ti igraj sa Bugarima i Moldavcima.

Ukoliko bi se na pocetku oterala aktuelna govna, i uvela mnogo strozija kontrola bar ne bi krali k'o sumanuti. Navijaci bi se kidali redovno. Da bude 1. i 2. regionalna, a od trece da se deli na zone.
Mozda bi moglo Srbija, Bosna, Crna Gora, Rumunija, Bugarska, Makedonija. Grke verujem boli kurac, Albanija ne treba, A verujem da bi Hrvatska digla nos, i odbila da ucestvuje.Prvi u LS, drugi u kvalifikacije, ali u zadnje kolo, kao 4. u Engleskoj, 3. u LE, 4. U kvalifikacije.
Rumunija 5 timova
Srbija i Bugarska po 4
Bosna 3
Makedonija i CG po 2

EDIT: Zaboravio sam Madjarsku, ali ako kazu da smo mi po svemu prvi u regionu onda oni tu ni ne pripadaju.

Ne bi nam nista falilo da igramo sa Rumunima,posto ljudi kidaju,mislim da su im svi klubovi privatizovani,klubovi poput Zvezde i Partizana tamo vise nemaju primat,a pre 2 godine im je cakpet,ponovaljam PETklubova igralo u grupama LS i LE! Bugari su tutubani i dalje,ali opet Levski moze da bude ozbiljna ekipa... Ukrstati se sa Makednocima,Bosancima i Crnogorcima je van svake pameti,posto smo videli njihovu snagu vise puta u okrsajima sa nasim predstavnicima,koji ce nam kurac,pa vec u nasoj ligi imamo Metalac i ostalu boraniju..Ako bi se pravila regionalna liga,da to lici na nesto,morala bi da se pravi sa Grcima,Bugarima,Rumunima i Turcima... Ko upadne,upao je.Jer zamislite jedan Olympiakos ili Panatinaikos da igraju sa Skendijom,a ne sa Zvezdom i Partizanom. Pa ona Kavala je u rangu sa nasima...Partizan vecito jede govna,i lupa kontre,ali su mozda i u pravu. Ni ja ne bi isao iz lige u kojoj mi je sve dozvoljeno,u kojoj drzim primat godinama,sto bih se brukao negde gde cu lagano da primim 2,3 komada... I onda ce otici u LS ili LE i izduvati golem kurac kao i uvek. I tako u nedogled...Dok ne naucimo da se napadu osrednji timovi,i da kod kuce uz publiku moras da dobijes Arsenal i "jace" klubove,ili bar bod da im uzmes. A sa regionalnom ligom bi imali jake utakmice konstatno,gde bi nam derbi dosao kao olaksanje...Pa ti odigraj 30 takvih utakmica u sezoni,pa kad ti dodje neki tamo klub,lupam,Braga,ti joj kuci das 3 komada...Znaci,ja sam za tu regionalnu ligu,samo ako se ukrstimo sa normalnim drzavama i klubovima,a ne ovom boranijom sa nase zapadne i juzne granice....

Teoretski fudbal lepo zvuči, malčice je drukčije u praski.