Prijava

Да ли сте икада имали неких проблема са неким (уврнутим) комшијама? Да ли је то некад прерасло у свађу, тучу, звање полиције? Ајде, причајте!

Naravno, pre par godina jednom komšiji (koji je uspeo da pobegne iz ludnice tako što je preskočio ogradu od 3 metra) je smetalo sve što radimo, čak i kad sedimo posle 22h u ulazu i normalno pričamo. Za to je zvao policiju rekavši da smo poludeli mladići koji lome sve što stignu. Završilo se tako što je policija razmotrila da ne treba da se odazove na njegove pozive i još je dobio po pičci od svih naših roditelja. A kako imamo jedan 'krug' ispred zgrade na kojem smo mogli ne smetano da se igramo, napravili smo mrežu za odbojku od one narandžaste mrežice, igrali par dana i onda je našli u kondži prelivenu polomljenim jajima, a nikom se iz ostalih ulica nismo zamerali i sa svima smo bili dobri. I naravno, neka baba ga videla kako baca mrežu u kondžu. Opet dobio po pičci al' džaba, dok mu ne gurnu salamuru guvnaru da mu zubi igraju skok šut na ispadanje, nikad neće shvatiti.

Ima, ima. Dolazio komšija sprat ispod mesecima kod mene s tvrdnjom da nam kada propušta pa mu se sav malter podigao. Kod njega stvarno plafon pao ko baldahin u turčina, kreči svako malo, al šta da radim kad do mene nije. Pokažem ja njemu da je kada propisno zalivena i još na njegovo insistiranje zatopljena silikonom, al jok čovek ne veruje svojim očima, obilazi, njuška... i onda na kraju dovede pandure s tvrdnjom da mi skidamo svako veče silikon i zalivamo kadu vodom pa ujutru vraćamo sve kako je bilo, čuje on noću pljuskanje. Objasnim da se to ja tuširam kad se kasno vratim iz grada al on opet ne veruje. Panduri šta će, naslušaju se i gorih stvari tako da su samo apelovali da se situacija smiri pa otišli i ovaj se posle valjda pomirio sa sudbinom. Na kraju je ispalo da to curi nekom muslimanu iznad mene pa prolazi nekuda, nekim čudom zaobilazi moj sprat i curi ispod.

Kad sam bio valjda u petom razredu jurio me mesecima motkom neki komšija od par zgrada dalje jer sam mu nešto ispizdeo od sina i uhvatio ga za vrat. Morao je valjda da ga vodi na operaciju glasnih žica ili nešto slično. Sreo ga par godina nakon toga, tu se već smirio ali mi je u poverenju ispričao da je u to vreme stvarno planirao da me ubije i da je dobro što me nije pronašao.

Ко с бар једним комшијом не прича тај није Србин.

Nadogradjivali smo krov na jednoj pomoćnoj prostoriji na kući i odnda je naš komša lepo došao i uzeo libelu i jednu cevku kako bi video da li su rogovi od krova prešli u njegovo.
I na kraju se ispostavilo da je rog krova prešo 2 cm u njegovo. I počeo je da kenja razne stvari. Al poJenta u svemu tome je što je on u moje ušo 2 metra. Tako da ako pokuša nešto opet slično stiže mu tužba.

Drugi komšija.
Pozvao komšija mog ćaleta dok je bio u dvorištu (a mi ne pričamo 7-8 god.) i on njemu kaže da uzme grabulju i da pokupi svo naše lišće iz njegovog dvorišta. A u stvari i nije mu bilo u dvorištu nego na travnjaku ispred dvorišta. Malo je falilo da ga moj ćale pukne, ali nije smeo jer je matror.

Dobro je kod mene, ja sam svojima priprijetio da ću ih poklat' i da ću bacit' bombu u haustor ako me budu jebavali zbog gluposti. A neće da se frče, mnogo sam veći od njih. Od tada nemam neke pretjerane probleme.
Imam neki osjećaj da sam ja onaj odvratni komšija kojeg ogovaraju.

Jednom sam ufatio nekog inžinjera iz moje zgrade kako baca kućno smeće u onu korpicu na ulici. Naribao sam ga, najebao mu se mame majčine sve sa prozora, prijetio mu da ću mu dovesti komunalce. Na to je on odgovorio da su mu kontejneri daleko od zgrade i da nema namjeru da pješači 50 metara da baci obično smeće. Odgovorim mu ja da je to zbog toga što kontejneri smrde i da im mjesto nije ispod nečijeg prozora što bi on kao školovan čovjek i intelektualac morao da zna. On je tada odbruso sa kulturnim: "Ma jebem ti ja mater!" Tada ja sletim dole s namjerom da ga ufatim i polomim mu kičmu al je uteko. Odselio se prekjuče a nisam ga safatao, brz je mamu mu jebem.

Iznad mene žive neki likovi, ima dijete mladunče, klinac je 5. razred a ima 2 metra i 150 kila. I kad se to dijete zaigra u sobi meni se plafon runi i spada zavrat što me mnogo nervira. Pored toga - hodaju ko da imaju potkovice na kopitima, sunce ti jebem, krljaju ko nekršteni. 10 puta sam pokušao kulturno da ih zamolim da obrate pažnju ali me nisu jebali ni 2%. Jutros sam otišao do vrata i zaprijetio da ću ih pobacati sa balkona ako budu hodali ko orangutani. Čitav dan je bilo tiho.

Moji ne pričaju sa ovim preko puta. Živim u vrlo uskoj ulici i lik kad je zagrađivao dvorište, zagradio 'ladno još barem metar od ulice, kao da je to njegovo i vrlo je usko kad prolazi samo 1 automobil, da ne idem dalje. I još se on ljuti na mog ćaleta što mu je ovaj rekao da to ne radi. E!

Ja imam jednog komšiju SAJ-evca koji kada mu nešto smeta izađe sa utokom, i više mu niko ne smeta...

Posvađao sam se sa jednim komšijom jer me kreten napao iz čista mira što sam mu jebao ženu.

Ко с бар једним комшијом не прича тај није Србин.

taj rad

Ne pričam s komšijom prekoputa jer je gluvonijem.

Ispičkarao babu u dvorištu do mog, jer joj smetao smrad Nemačkih boxera koje čuvam. Sada je ostala samo ženka, mužijak uginuo prošle godine, il' ga baba otrovala,hmm...? Al' sam reko matoroj da u svom dvorištu imam prava čuvati krokodila ako hoću, i da se nosi u pizdu materinu, od tad ne priča samnom.

Ja imam jednog komšiju SAJ-evca koji kada mu nešto smeta izađe sa utokom, i više mu niko ne smeta...

Ccc kako mi ljudi kradu fore, to nije normalno.

Ja nemam problema sa komšijama... mada ja živim u kući i ogradili smo dvorište od celog komšiluka lepo zidom, samo je ostao komšija čija ćerka voli da se sunča u toplesu, tu nismo uspeli da udarimo dogovor kako da ide zid.

tu nismo uspeli da udarimo dogovor kako da ide zid.

Ne vidim kako bi uopšte uspeli da se dogovorite da zida i ima i nema. Možda zid s lepim velikim prozorima?

Ma komplikovano je... treba da izmerimo zemljište gde će biti zid, mada ja imam i sobu na spratu tako da ću i dalje imati vidik...

A, jes. Cenkanje oko toga na čijoj zemlji će zid da bude podignut, to su obično mnogo tvrdi pregovori. Veoma zabavno za slušanje sa strane, čuješ argumente kao što su "kome je više stalo do privatnosti", "kome će tokom godine zid više da pravi hladovinu", "čijim ukrasnim biljkama će zid više da blokira sunce"...

Ako te zajebe oko međe, uvek možeš da uradiš kao u mojoj definiciji Vlaška Magija, ne budi da se reklamiram :)

ha..kad uvatim vremena opisivacu spor lika sa mog posla i njegovog komsije koji traje 20 godina

Ja se ne sećam koje boje je bilo govno što sam juče posrao, a ne da se sporim i svađam s nekim dvades godina pa još i da znam oko čega je sve to. Al opet, kapiram da to tako treba, fino je to kad čovek ima neki hobi i zanimaciju kojim ispunjuje svoj život srećom a tuđi se trudi da sjebe.

Ccc kako mi ljudi kradu fore, to nije normalno.

Dobro možda je PTJ-ovac...