Prijava

Navikla stoka na sirotinju. Izgubili su osećaj za vrednost.

Ма мене брине што овај народ неће да се тргне брее! Све смо ми најгори, ми смо овакви, онакви... Па и јесмо, али горе од тога је што ништа не радимо по том питању... Не требају нам политичари за то, мада би по који квалитетан могао добро да дође.

treba bre da nestanemo kao nacija sa lica zemlje, ili da se pripojimo rumunima pa da mogu lepo da kažu za nas da smo rumuni.

Ja samo čekam naslov u Blicu:

"Nataša i Ćazim se provozali novim tramvajem"

-----------------------------------------------
Treba nama još jedno bombardovanje.

Ма мене брине што овај народ неће да се тргне брее!

Не требају нам политичари за то

To je glavna fora.

Š'a da ti kažem, naši ljudi se na sve navlače... Valjda ih je tako još Tito trenirao, da euforišu na svaki mic...

Ima tekst na tarzaniji, da su Sloveni bili robovi Rimljana. Valjda odatle i vučemo taj paorski prosti mentalitet...

Не верујем, били смо ми и краљевина и царство после Римљана, и под турцима смо били и опет се дигли и радили сјајне ствари и правили сјајна дела...

Сваки народ је роб на неки начин, с тим што, што боље живи то мање примећује. А ми треба да се изборимо да боље живимо. И то би свако требао да уради за себе, и мало више да поштујемо себе и своју муком стечену државу. А не да идемо са паролом, ма ја ћу да зајебем државу боли ме курац...

Сморена, контам да смо се и раније навлачили али не оволико, вероватно су нас медији ту докрајчили.

и под турцима смо били и опет се дигли и радили сјајне ствари и правили сјајна дела...

Šta smo uradili? Krali po Austrougarskoj i čuvali Vojnu granicu? Trebalo nam je 500 godina da skupimo muda i da se odupremo Otomanima, toliko o tome. Uvek smo bili sitna boranija kao narod, piuni u rukama velikih sila.

Šta smo uradili? Krali po Austrougarskoj i čuvali Vojnu granicu? Trebalo nam je 500 godina da skupimo muda i da se odupremo Otomanima, toliko o tome. Uvek smo bili sitna boranija kao narod, piuni u rukama velikih sila.

Ух, никако се не бих сложио са тобом, али да не ширим, нисам о томе хтео. Поента је да какви год смо сада и какви год да смо били, морали би да направимо напор да будемо бољи. Поготову што смо сада у јако лошем стању. Увек треба да гледамо напред и да се мењамо и прилагођавамо. Зарад сопственог добра.

Ух, никако се не бих сложио са тобом, али да не ширим, нисам о томе хтео. Поента је да какви год смо сада и какви год да смо били, морали би да направимо напор да будемо бољи. Поготову што смо сада у јако лошем стању. Увек треба да гледамо напред и да се мењамо и прилагођавамо. Зарад сопственог добра.

Nemoj misliti da imam nešto protiv tebe, ali protiv utopističke naci-ideale, da. Je l' ti znaš ko vlada svetom? Da li vidiš dešavanja van Srbije, ratove oko resursa, subliminarne poruke, pop-kulturu, glad, bolesti i strah za opstanak čovečanstva ? (moderna civilizacija je po meni samo sistem)To te ne interesuje, samo bi da si srećan i zadovoljan sobom? (ne aludiram na tebe lično, već na takav stav) Nema mnogo prostora za manevrisanje i usavršavanje ako ideš logikom pećinskog čoveka: "DAAAUUUU, JA SAM SRBIIIN I JEBAĆU VAM KEVU SVIMA!! GROK!"

Mala uteha je da nisi jedini sa takvim stavom, svet je prepun ljudi uplašenih za svoju egzistenciju, vlada opšte ludilo i pomama za antidepresivima, jer je kapitalizam ubica za ljudsku dušu. A ako želiš da živiš, ima da rmbačiš i da ližeš dupe šefu.

Poenta je, ljudi neće još dugo izdržavati ovako, a da se nadovežem na temu, taj novi tramvaj ti je samo primer koliko smo propali u sopstvenim očima i koliko je obezvređen čovek "civilizacijskim vrednostima". A Srbija ti je najuspeliji primer kapitalizma - za male pare, možeš pola države da kupiš. Ehej!

Nema tu neke filozofije, ko je bio u inostranstvu i video takve stvari, on se ne oduševljava, a ko nije bio, njega to sada fascinira. A nažalost, većina naših ljudi nije videla inostranstvo više od dvadeset godina, a neki mlađi ga nisu videli nikada, zato je takva situacija. Znači, nije to zato što su Srbi paori, nego zato što su jebena sirotinja...

ali protiv utopističke naci-ideale, da.

У бре, где ти оде... Где си нашао утопистичке, наци идеале код мене?

Nema mnogo prostora za manevrisanje i usavršavanje ako ideš logikom pećinskog čoveka:"DAAAUUUU, JA SAM SRBIIIN I JEBAĆU VAM KEVU SVIMA!! GROK!"

О томе ти ја и причам! То ти причам да нема смисла! Мислим не знам да ли си ти прочитао исти пост који сам ја писао, али управо ти причам да историју треба знати, али много боље треба знати шта ћеш са собом и како даље се снаћи и преживети као човек, и као народ.

У бре, где ти оде... Где си нашао утопистичке, наци идеале код мене?

Imaš kontradikcije u postu, "treba da budemo bolji" a i "da se prilagođavamo situaciji". Oba ne može nikako, jer prvo, menjati se nećemo, a previše smo tvrdoglavi da se povinujemo. Tako da je to utopija, a naci ideal sam namirisao:

радили сјајне ствари и правили сјајна дела...

Сваки народ је роб на неки начин, с тим што, што боље живи то мање примећује. А ми треба да се изборимо да боље живимо.

Kao da aludiraš da se usavršavamo do granica da budemo robovlasnici drugim narodima (kompleks više rase)

своју муком стечену државу.

A druge nisu mukom stečene?

много боље треба знати шта ћеш са собом и како даље се снаћи и преживети као човек, и као народ.

Pa džaba tebi da znaš šta hoćeš, danas sutra upišeš faks/završiš i kurac - nema posla. Zašto nema posla i zašto smo sirotinja? Pogledaj film za koji sam ostavio link gore. I ne, teško ćemo se održati kao nacija, a kao ljudi smo već degradirani, moralno i finansijski.

Не, ниси ме сконтао, нисам мислио да треба да будемо свеци неки или нешто, него просто да радимо на томе да боље живимо или како год... Да имамо неке добре особине... Ај нека будемо најгора сиротиња, али да будемо сложни, да будемо позитивни, да добро пролазимо кроз све то.

Kao da aludiraš da se usavršavamo do granica da budemo robovlasnici drugim narodima (kompleks više rase)

Не бре... Него, свакако ћемо бити робови, само ће бити боље ако живимо како треба...

A druge nisu mukom stečene?

Јесу, али то не значи да ми треба да се одрекнемо наше... И да је бацимо низ Дунав. Знамо сви да се тешко мењају ствари, али не можеш сад да седнеш и да кажеш, а боли ме курац, нек иде све у пичку материну, просто је глупо. А ми баш то радимо, јер нећемо да пођемо од себе, него чекамо да нам помогну политичари, Руси, Амери, родне године којекакве, Ђоковићи и остале пичке материне...

Не, ниси ме сконтао, нисам мислио да треба да будемо свеци неки или нешто, него просто да радимо на томе да боље живимо или како год... Да имамо неке добре особине... Ај нека будемо најгора сиротиња, али да будемо сложни, да будемо позитивни, да добро пролазимо кроз све то.

Mnogo simpatično razmišljaš i neodovljivo me podsećaš na jednog mog ortaka kojeg sam svaki dan mračio sa realnošću u svetu.

Vidi brate, nemam ništa protiv pozitivnog razmišljanja i ljubavi prema svojoj zemlji, ali to je sve uzalud ako si svestan kuda ide ovaj svet.

Не бре... Него, свакако ћемо бити робови, само ће бити боље ако живимо како треба...

(Dobro zapažanje da ćemo svi biti robovi uskoro) Pa i cigani žive zajedno, njih 19 u jednoj sobi, i baš im je lepo, eh?

Јесу, али то не значи да ми треба да се одрекнемо наше... И да је бацимо низ Дунав. Знамо сви да се тешко мењају ствари, али не можеш сад да седнеш и да кажеш, а боли ме курац, нек иде све у пичку материну, просто је глупо. А ми баш то радимо, јер нећемо да пођемо од себе, него чекамо да нам помогну политичари, Руси, Амери, родне године којекакве, Ђоковићи и остале пичке материне...

Dečko, i veći igrači su bili u ovom tvom fazonu, poput Tita, pa su popušili kurac od Novog svetskog poretka na kraju. Njima je cilj da unište državu iznutra, najčešće ekonomski i/ili sukobima. Zašto? Resursi. Selekcija. Smanjenje svetske populacije. Najbolji samo ostaju. Prosto i jednsotavno.

Hoćeš dokaz? Uzmi Grčku kao primer. Ili BG. Samo pogledaj kroz prozor. Klošari, polovna kola, zgrade koje nisu obnavljane od pre Hrista, ili papreno skupa novogradnja koju otplaćujemo narednih 160 godina. Kapitalizam nam je toliko urezan u kožu i toliko je uspešan u Srbiji, da ovi iz Vašingtona ne moraju prstom da mrdnu, sami ćemo da se uništimo njihovim oružjem. Vidi se da imamo robovske gene, sve gutamo mučki.

Аха, ок, ајде реци шта треба да радимо онда?

Da proučavaš sistem i budeš spreman šta da očekuješ i koje veštine da razvijaš. Okultizam je isto kul, možeš i to. Upiši filozofski/političke nauke, nešto s čim ćeš moći da imaš kakvu-takvu priliku da upoznaš lidere sveta i nađeš svoje mesto pod suncem. Osim, ako ti je draže da se voziš novim tramvajčićem..

(izvini na grubosti)

Не питам те шта ја да радим, него шта држава да ради?

ЕДИТ држава, народ, мислим како год већ ти замишљаш неко своје окружење

Evrointegracije, priznanje Kosova i ulazak u NATO. Zvuči šovinistički, ali je jedini način da nam se ekonomija dalje ne urušava, i da imamo koliko-toliko realne šanse za stabilni standard za građane. Kad nam lobi ojača, lako ćemo mi sa Kosovom. Ulagati u nauku. Eventualno da počnemo sa razvijanjem kosmonautike, napravimo par centara i ako je moguće, kroz par decenija, i svemirsku rampu za rakete. Istraživanje Marsa za potencijalnim gorivim rudama bi bilo neprocenjivo otkriće npr.