Prijava

Poslednjih par meseci imamo najezdu i omasovljavanje frestyle definicija (http://vukajlija.com/sta-bi-bilo-da-piter-dzekson-rezira-kosovski-boj?order=time).
Sadržaj ovih definicija je uglavnom ok i zabavan ali se svodi na proizvoljno lupanje autora na neku njegovu lčnu fascinaciju a ne na definisanje pojmova.
Jasno je da iz dana u dan je sve teže pisati definicije i biti originalan obzirom na sve veći broj ljudi na sajtu što je u svakom slučaju dobro, ali ih povremeno treba podsetiti na primarnu funkciju sajta jer se posle dužeg buljenja u monitor ljudi jednostavno izgube.
Izvinjavam se autoru gorenavedenog primera, sadržaj je ok i zabavan ali nije definicija. Ovaj problem bi se možda mogao rešiti (u nekoj bližoj budućnosti) refofmom sajta i podelom definicija na kategorije (poznate ličnosti, narodne mudrosti, vicevi... i svašta nešto) ali za sada će biti dovoljno samo podsetiti autore.

Ma ti samo nikad nisi volela dugacke :P:P:P

Zlocko, da nije ovo peofesionalna deformacija na delu? :P

добра_лоша_зла воли кратко али слатко... :D

Ja sam da zavapim:
"Nemojte da delite sajt, na mudrosti i ostalo, ako Boga znate!"

a za ostalo...i slazem se i ne slazem se...

Volim kratko ali jebitačno!

Apsolutno sam protiv deljenja defki u kategorije.

Whatever, nije sad poenta deljenje nego da se ljudi opasulje i nastave lepo da pišu definicije tipa kurac, Chuck Norris,...

To deljenje na kategorije mi se ne svidja, nem' pojma sto.
A predlazem da se u novoj verziji izbaci ovo "recnik slenga" jer je ovde 5% definicija sleng.

Jos nisam cuo nekoga na ulici da kaze:"Brate, sto si ti neki teski profesor fizickog" ili tako nesto.

Mnogo se odlutalo u kratku prozu sa nagoveštajima slenga.

Nista. Nisam ni rekao da fali. Skoro sve moje definicije su takve.
Samo da se promeni to u nazivu. Jer ovo recnik slenga svakako nije.

Dotični primer je primer nečega što nema veze sa slengom nego je neka vizija autora. Nije definicija! Pre je filmska kritika.

A žalite se što nešto bzvz pišem, uspeli ste da temu o mojem pisanju pretvorite u temu o udaranju i seksanju...

Ja sam baš htio prije nekol'ko da napišem definiciju o tome šta posta Vukajlija, ali ne znam što odustah. Vukajlija je postala rečnik svega i svačega, blog, mjesto za pisanje pjesama, prosipanje fora i tako dalje, naravno, govorim za definicije. Mene je lično nebitno da "definicija" (napisano je pod znacima navoda, jer je slabo šta u zadnje vrijeme definicija) smiješna i da nije kopipejst (vic, preuzeto sa nekoga sajta, novina i slično). Evo naprimer ovo, http://vukajlija.com/guzate/13320, to nije definicija, već vic, ali pošto ga je Gujabar smislio, barem ja mislim da jes', nema potrebe da se briše, njegova je intelektualna svojina. A i sve drugo osim "Dupate." u definiciju bi bilo suvišno, sa jednom riječju je sve objašnjeno, fora je prosuta i plus je dobijen.

Фора је трула, ал' ајде...
Бришем спам са ове теме. ДЛЗ и Рокејнџел, без спама. Следећи пут иде бан.

Nema šta... Vukajlija je počela da evoluira u potpuno samosvesno i samokontrolišuće biće, i pravo je čudo što moderatori uspevaju da održe kakav-takav red...
Čekajte samo, knjige staroslavne kažu da kada Vukajlija dođe do te tačke, da se nezna ko pije, a ko plaća, da će sr na nebu pojaviti znaci, i da će nastanuti poslednje vreme! Tada se mi stari i bezgrešni vukajlijaši moramo skupiti na jednom proplanku, i posle masovnog alkoholisanja i sličnog orgijanja, moramo izvršiti kolektivno samoubistvo, da bismo bili spašeni propasti sveta, i da bi naše duše završile u raju, gde nas čeka obećana nagrada: maksimum od SEDAM definicija dnevno...
Ovo ću jednom da prepišem u def... Jeeeeaaa!