Prijava

Zamislite avion koji se kreće velikom brzinom na nebu, vi ga gledate kako mili na nebu. Ovo je za sekund negde od okoline Beograda(preciznije Popović, Ralja) prešlo negde iznad Kosmaja.

I na kraju je otislo u pravcu grocke

Druže odakle ti gledaš Kosmaj?

Odakle si posmatrao? Mislim, radi jasnijeg predočavanja...

Sa krova solitera na Vozdovcu,verovatno,odatle se tako vidi.

Odgovori skodilace bas me interesuje sad

sto obrisa post kako koljete novinare jeli

Pa to na ovoj drugoj temi cu napisat fulio ovsje slucajno se vratio back

Tu čudnu pojavu sam video iz Vlaške, sela kod Mladenovca, 50km južno od Beograda.

Ako si gledao sa kosnog puta onda ti se zrak sunca prelamao kroz suzu u oku.

Ja reko sad će neka stručna misao, a ovde sve sami zajebanti.

Sad bez zajebancija, pravac koji opisuješ je pravac kojim avioni sa Surčina proleću ka jugu (radio far je u Jajincima i ka njemu direktno lete). E sad, možda si se našao na pravom mestu da vidiš nekakvo rasipanje svetla odbijenog od pilotskog stakla ili neke sjajne površine na avionu a kad je avion skrenuo, efekat je nestao. A takođe, kad avion leti ka tebi čini ti se spor a kad skrene izgleda kao da naglo dobija na brzini. Ugao o kom pričaš (od Avale i Popovića do Kosmaja) iz Vlaške i nije preveliki. Dodajmo tome da si bio klinac pa ti je sve delovalo dramatičnije i eto ti stručnog objašnjenja.

https://imgur.com/a/lw1mGjm
Evo, sada imaš malčice bolju sliku o tome, ali uz krivudavo kretanje ona mala siva tačkica nestala je negde kod Kosmaja.

leteća paleta vodenih bojica?

Sad ćeš misliti da te sprdam al viđao sam i ja ovo ko klinac samo se nisam udubljivao šta je pišaj ga dešavale su se i gore stvari

Aha :-)
Bile su malo bleđe al aj da ne cepidlačim.