Prijava

Што се тиче Малакиана и његовог гитарског умећа, он свакако не спада у виртуозе на свом инструменту, али бих га, кад бих морао, рангирао јако високо, чак изнад многих који јесу виртуози, јер је понекад битније да фураш свој фазон и да њиме утичеш на друге свираче, него да будеш копикет.

Ja sam veliki fan Sistema.

Kao sto Dzimi rece, Malakian nije virtuoz ali ima nesto svoje (pogledajte Korn kao muzicare, isti slucaj), kao sto i cijeli bend ima nesto svoje, ja licno nisam cuo nijedan bend slican sistemu.

Прошле године сам у СКЦ-у био на некој свирци Organized Chaos, пре њих су свирали неки ликови Hesus Attor из Хрватске, могу ти рећи, сасвим добро фурају тај фазон. С тим што Систем могу да слушам, а ове ликове не бих могао.
http://www.youtube.com/watch?v=IiEMBOwL4q0

Slicni su ali defintiivno, furaju isti fazon Hesus Attor ne svidja nikako. Inace mislio sam na svjetski poznate bendove, medju njima nema nikog slicnog sistemu. Malo ih jebe sto ih svrstavaju u katergoriju nu metal pa ih mnogi ne shvataju ozbiljno iako su odlican bend.

SOAD su jedan od bendova za koje bih sek'o kurac da ih vidim uživo, uz RATM.
Ovo što kaže Mešja ima smisla, prvi album je gitarski nenadjebiv, ali buntovnički i antiglobalistički tekstovi su bili i ostali odlični.
Volim Serj-ovu histeriju i nagle gitarske prelaze u njihovim pesmama. Pročitajte tekst ADD-a.

System moja prva ljubaav <3 Aahhh... :PPP

Malo ih jebe sto ih svrstavaju u katergoriju nu metal pa ih mnogi ne shvataju ozbiljno iako su odlican bend.

Е, то је истина. Некако, кад кажеш ну метал, ја одма' помислим на Линкин парк и сличне позере. И некако ми онда буде непојмиво да сврстам у исти кош с њима на пример Слипнот које сам гледао уживо и који су опрали. Нема те категорије у којој бих могао са поредим Слипнот и Систем са бендовима попут Линкин Парка, а људи их ипак бутају у исту рупу.

ne gotivim ih, ne znam što...od tih nju metal kurac bendova jedino mi Disturbed varljiv,ništa više.

И некако ми онда буде непојмиво да сврстам у исти кош с њима на пример Слипнот које сам гледао уживо и који су опрали.

Slipknot mi je jedan od omiljenih bendova i iskreno nikad mi nije bilo drago sto ih svrstavaju u nu metal. Gledao sam ih uzivo, ljudi znaju da naprave atmosferi i dignu ljudima adrenalin a gitare se uzivo jos bolje cuju nego na studijskom snimku. Sto se tice samog nu metala 90% bendova tog pravca su golo govno, cesto mi bude krivo kad neko za mene kaze da slusam nu metal. Realno slusam Slipknot, Korn, System of a down, Drowning Pool I Disturbed tu i tamo. Inace slusam thrash i heavy. Svejedno, krivo mi je zbog ove nu metal etikete jer tvrdim da bi popularnost SOAD-a (koji je uprkos nu metal etiketi jako popularan) bila znatno veca a Slipknot recimo, bi imao puno manje hejtera koji ih mrze samo jer su klasifikovani kao nu metal.

Нема те категорије у којој бих могао са поредим Слипнот и Систем са бендовима попут Линкин Парка, а људи их ипак бутају у исту рупу.

To sam jednom pokušao dobjasnim na nekoj temi, gde sam rekao da gotivim NU metal, pa su me iznapušavali. :)
KoRn je NU metal, Disturbed, P.O.D, Ill Nino... Linkin Park i Limp Bizkit su gej metal. Ustvari nisu gej nego Kid metal... ili možda bolje Haj-skul metal. Tako nešto... :)
Slipknot su mi prilično pozerski bend zbog onih maski, kao i Mudvayne. Možda ih nisam samo dovoljno slušao...

Сад реално, од осталих представника овог жанра СОАД јесте најбољи, бар од оног што сам ја чуо, али то их макар мени не чини нимало добрим, није тешко бити бољи од Слипнота или Корна.

steta za sistem i jos par bendova sto ih svrstavaju u isti kos sa ostalim nu metal bendovima, ali jbg sta se tu moze

Sistem of a davn je moj dobar drugar!

Koje pjesme vrijedi da posluša potencijalni fan kao što sam ja?Znam samo Toxicity i sviđa mi se.

Сад сте ме подсетили да их нисам одавно шаласлу.
http://www.youtube.com/watch?v=se0J3vSTZqo

za pocetak poslusaj pjesme:
know, sugar, spiders, war, needles, aerials, prison song, radio/video, question!, tentative.

Koje pjesme vrijedi da posluša potencijalni fan kao što sam ja?Znam samo Toxicity i sviđa mi se.

Почни од најпознатијих.

http://www.youtube.com/watch?v=KH1D1pcQ7Og
http://www.youtube.com/watch?v=nVZ8tRlcZhA

za pocetak poslusaj pjesme:
know, sugar, spiders, war, needles, aerials, prison song, radio/video, question!, tentative.

Добре, ал нису баш за почетак. :)

a nisam htio da predlazem balade pomislice da je sistem pickast bend hahah