Za koga glasate na predsedničkim izborima

  1. Море, о чијем раду нисам упознат?! Проф. др Светозара Радишића, неокортикалног крсташа?

    A posle toga cu da se vozim spanskim tramvajem. Nas ne valja, pa se vozim iskljucivo spanskim. I jescu iskljucivo turske jabuke, i brazilski krompir. Kod nas to ne uspeva. A kad se najedem, sescu da gledam tursku seriju,a posle nje indijsku. Pa onda na MTV ima neki rijaliti u kome zive, al se u svakoj epizodi vidi bar 4 sise, i bude 4 svadje oko para, ili ko ima veci penis.

    Фрее маркет, цховецхе. За то се залаже (бар) један њихов истакнути аутор.

  2. али од када сам извршио лоботомију

    Је л' то беше пре или након што си открио да треба гласати за ДС, "да нам не би било још горе"? хохо

  3. jebes mi sve, verovatno sa ovo malo iskustva (i veza) po inostranstvu imam vise kredibiliteta i korisniji bi bio od 90% ministara i savetnika u vladi.

  4. Најбоље ми је кад напишу да су "школовани у иностранству". А оно... завршили неки страњски мегатренд, а и то по некој фондовској линији, за пар месеци.

  5. Nemam pojma, Ako se evropa izvuce, bolje tamo da idemo. Ako ne, idemo kod Rusa, Kineza i slicnih.

  6. Гледајући ставове овде, као и њихово образлагање, све сам убеђенији да би требало да се постави доња граница за гласање на једно тридесетак година. Уз присилан рад и говњиву мотку. Чисто да се мало научимо памети, спустимо ароганцију, подигнемо толеранцију, избацимо ситничавост и самољубље...

    Мада чему? И јел битно за кога се гласа у крајњем случају? Свакако живимо у најдемократскијој земљи на свету. Овде можеш да сереш и пишаш по свему и свачему, поготово по сопственој историји и култури и да се све заболе она ствар за то. Ај да видим да испљујеш Ватикан у Риму или Бразилу, опсујеш краљицу у ВБ, кажеш да комунизам има позитивних ствари у САДу, прекрстиш се у Дубаију, оптужиш олигарха у Русији...

  7. Kelte, što se ne kandiduješ onda? :)

  8. Гледајући ставове овде, као и њихово образлагање, све сам убеђенији да би требало да се постави доња граница за гласање на једно тридесетак година. Уз присилан рад и говњиву мотку. Чисто да се мало научимо памети, спустимо ароганцију, подигнемо толеранцију, избацимо ситничавост и самољубље...

    imena i primere, inace ne shvatam ozbiljno.

    Најбоље ми је кад напишу да су "школовани у иностранству". А оно... завршили неки страњски мегатренд, а и то по некој фондовској линији, за пар месеци.

    da, ima tih megatrenda i ovde koliko hoces.
    ovo skolovani u inostranstvu je bitna stavka, pogotovo ako je neko bio na nekom prestiznijem fakultetu. postoji dobra sansa da ako taj nije neki degenerik, on ce imati veze sa uticajnijim ljudima u buducnosti.

    mada, i to sve zavisi od coveka. dzabe nekom harvard ako ce njegov kolega kome se obrati da kaze samo a, ti bese onaj kreten, i spusti skusalicu.

  9. Kelte, što se ne kandiduješ onda? :)

    jes, boli me kurac da radim za 2000€ u ministarstvu (mislim kad bi to tako moglo bez da sam neciji. za politiku nisam ja...) i da kidam zivce kad mogu lepo da radim bilo gde u evropi ko naucnik za 3x vece pare, ko gospodin :)
    mozda kad budem matoriji i iskusniji i podbode me ljubav da ucinim nesto za domovinu a na svoju stetu.

  10. Razumem te, ali ako većina njih koji bi mogli nekad da vode ovu državu ode u Evropu, onda nam i ostaju ovi 'školovani u inostranstvu', jbg...

  11. ovo skolovani u inostranstvu je bitna stavka, pogotovo ako je neko bio na nekom prestiznijem fakultetu. postoji dobra sansa da ako taj nije neki degenerik, on ce imati veze sa uticajnijim ljudima u buducnosti.

    Може то са везом да буде донекле корисно (и више него само образовање), али само ако се ради о неком ко стварно има намеру да поштено ради свој посао. Фора је у томе да овим нашим кловновима којекакве стране "фондације" обезбеђују "школовање" тамо. После ти анонимуси "неким чудом" буду доведени на најбитније позиције овде. И онда се баце на враћање услуге и продубљивање пријатељства.

  12. Фора је у томе да овим нашим кловновима којекакве стране "фондације" обезбеђују "школовање" тамо. После ти анонимуси "неким чудом" буду доведени на најбитније позиције овде. И онда се баце на враћање услуге и продубљивање пријатељства.

    upoznao sam na faksu par master/PhD studenata (nisu elektronika, obicno drustvene nauke) iz zemalja kao sto su zanzibar ili etiopija, ili uzbekistan tako-to. ukoliko nisu dobili neku stipendiju iz nauke, nego sami placaju to su deca iz vrlo imucnih porodica na vlasti tamo (god. skolarine samo je oko 12000€), i po pravilu su totalni kreteni.
    ili su toliko zatvoreni u svoju kulturu da je nemoguce ostvariti kontakt, ili su vrlo gadnog karaktera.
    sto? pojma nemam...

  13. ni za koga
    to bi i vama preporucio
    nisu vredni mog cimanja i pomeranja zgloba

  14. За шта хоћеш пример? За први или други део мог поста? Не видиш сам ил просто желиш да видиш шта ја мислим са које стране дува ветар? Ако ти не видиш једноумље, било оно са чедине или стране двери, моји цитати ти неће помоћи; видећеш неке а занемарити неке друге, а ја могу само да уђем у беспредметно препуцавање овде. Ако баш хоћеш, ево ти само један:

    jes, boli me kurac da radim za 2000€

    Чисто око самољубља и ароганције. Моја буља мени битна, јебе ми се у тоталу да помогнем земљи за коју су вековима гинули људи, а сад је воде слепци (у власти и опозицији) којима је исто тако сопствена буља најбитнија, а то маскирају полуистинама (практично необорива лаж, увек се хватају на истинит део и злоупотребљавају га помоћу лажног дела) од Европа нема алтернативу и Срби су најгори на свету до срБског језика и Србија до Триглава.

    Ал ко што рекох чему? Ово је време наглих промена, а ми смо у самом центру истих. Пљујемо на све што су нам преци оставили и још смо поносни на то. Попустили смо корене, изгубили смернице, повијамо се како ветар дува. Љубав према домовини не постоји, јбт у сопственој земљи имаш младе, и што је још горе образоване младе, који не знају химну, ал сматрају да се треба одрећи свог, само зато што ти пацке деле јачи, или је ишчашена, па треба мрзети све остале.

    И поврх свега немаш државу, нити државнички апрат. Гејеви хоће параду, држава каже ок, онда је противници параде испљују на сва уста, организују се толико да се држава упрпи и каже нема параде, а онда је гејеви испљују на сва уста и нико за то не одговара. Или нема параде, то је превелики трошак, болесно је шта год да је разлог, или има и мора да буде па како год. А о томе да се гаси војна обавеза у земљи на чијој територији већ имаш страну војску, два веома блиска потенцијална жаришта као и треће велико које само чека тренутак је излишно трошити речи. Јуначке крви последњи син је давно умро. Има да прођемо ко Илири на пример.

  15. da jako je lepo kad iseces tako nesto. si ucio od novinara to?

    jes, boli me kurac da radim za 2000€ u ministarstvu (mislim kad bi to tako moglo bez da sam neciji. za politiku nisam ja...) i da kidam zivce kad mogu lepo da radim bilo gde u evropi ko naucnik za 3x vece pare, ko gospodin :)

    to je cisto hipoteticki, i da koliko god bi ja to mozda i hteo, nema nikakvih sansi za to.

    I da dodam, vest si govornik, umes da napises 4 pasusa o necemu sto vecina obrazovanih ljudi zna, a da kazes tako malo toga ili da ga ostavis maglovito.

    sustina teksta (kao i onog malopre):
    srbija je propala duva kako vetar duva vi ste kreteni ja to znam, zaboravili ste predake, i treba da. propascemo.

    fali nesto?

  16. ocu kazem, ne volim ovakve govore bez konkretnih stvari ili konkretnih zapazanja. zna vecina ljudi to sto pricas.

    EDIT: mislim cisto sve ovo zato sto mislis da nisam dovoljno pametan ili iskusan da glasam :)

    ili bi mozda da sa doktoratom uzmem malo motiku u ruke (obrazovan si covek, znas gde se to radilo)

  17. jebo mater, zbog ovakvih govora ja i ne zelim da se vracam jos uvek...

  18. Хипотетички оде ти са размишљањем на ту страну а не на неку другу. Са 30 или 40 можеш много више него са 60.

    Ти си прилично проницљив. Практично си укачио једну суштину, полулажи, али си омашио шта сам хтео рећи. А прво ниси завршио, треба да? Суштина је да нама треба слога, и да мислимо шта је добро за ову земљу овде, а не да ко коњи са амовима гледамо само у смеру који бич наложи. Кад за нешто молиш, буди спреман да платиш десетоструко већу цену. И да нема назад кад једном постанемо тикве без корена. А ми то свесно радимо, јер само слушамо и радимо шта на кажу, почев од језика, животних ставова и схватања, културе итд, све што је наше одбацујемо.

    И још нешто, не изузимам ја себе, и себе стављам у исти кош, можда чак и у нешто горе, јер видим, а не делам. Чињеница да не знам како бих, и није ми оправдање.

  19. EDIT: mislim cisto sve ovo zato sto mislis da nisam dovoljno pametan ili iskusan da glasam :)

    Јок, контам да си паметнији од већине.

    ili bi mozda da sa doktoratom uzmem malo motiku u ruke (obrazovan si covek, znas gde se to radilo)

    Не би ти сметало, преживео би. У ЈНА су ишли и доктори наука и ратари, ником ништа није фалило. Човек прво мора да научи да слуша, па тек онда да води, ма како био способан, а сопствену способност по правилу прецењују. Образовани људи лако постану превише поносити и арогантни, и забораве да цене рад, а самим тим и обичног човека.

    ЕДИТ: Не мислим да треба да радиш мотиком као високообразован, већ да није згорег имати на уму да људи раде много зајебане послове јер нису имали могућности да се школују, из овог или оног разлога. А имати на уму и осетити на кожи није исто.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.