Za koga glasate na predsedničkim izborima

  1. Eto i došli smo do onog o čemu kucam.
    Ako već ne posluješ sa gubicima, zašto onda kukaš na loše stanje u poljoprivredi?
    Ne kažem da je med i mleko i da nema korupcije i lobija ali po navici nešto pljuvati nije baš lepo.
    Kod nas se i dalje kuka na iste stvari već 50 godina, iako napreduju nekim (sporim) tempom i dalje se kuka iz dosade i iz nekog uobičajenog pljuvanja i dalje se glasa za njušku a ne za celo prase i dalje se veruje u nadrealistična obećanja i dalje se na političkoj sceni glumi neki rivalitet i dalje se idealisti prepucavaju oko praznih filozofija i tako dalje i tako dalje.

  2. Nisam ja kukao u svoje ime. Samo mislim da bi sa većim ulaganjem u poljoprivredu imali veće koristi od te grane. Pametni ljudi ulažu novac da stvori novu vrednost. Naša vlast ulaže u rupe bez dna, odnosno baca novac, i to naš novac, novac poreskih obveznika. Da ne pričam o tome da oni direktno pomažu banke, subvencionišući kredite. Na taj način se ne subvencioniše poljoprivrednik ili preduzetnik, već direktno banka.

  3. politicari su govna, mozda cu glasati za dveri taman toliko da mi dupe vidi biracko mesto i da mi banda ne ukrade glas

  4. Nemoj kukati u tuđe ime jer taj što treba da kuka on već uveliko kuka,
    Nemoj mi samo reći da neka od tih partija neće bacati novac?
    Onaj što ga baš nešto i ne varim, onaj riblji paprikaš-dss-izlapeli alkos je imao jedinu pametnu a to je "za ideale ginu budale".
    Ako misliš da će na vlast doći idealisti onda se grdno varaš. Takvi obično ostanu u prvom krugu pakla tj u onom delu stranke gde dele flajere i sede na izbornim mestima.

  5. Ako misliš da će na vlast doći idealisti onda se grdno varaš. Takvi obično ostanu u prvom krugu pakla tj u onom delu stranke gde dele flajere i sede na izbornim mestima.

    Ovo je veoma tačno.

    edit: Ali sigurna sam da ima neko "ali" posle ovog... :)

  6. ZA BURIJA, zar ne, marcipan?

  7. Ali sigurna sam da ima neko "ali" posle ovog... :)

    A to je BURI! ON ZNA!!! :)

  8. Zakasnela reakcija, covek vec banovan, ali ajde...

    Ти беше готивиш месију Ђинђића? http://www.guardian.co.uk/world/2003/mar/14/serbia.comment

    E ako pise u Guardianu, mora da je tacno. Mrzi me i da citam, dovoljno je bilo da preletim dva pasusa. Naravno da ga gotivim, jer me pamcenje sluzi bar za toliko.

    Ја нећу овде да вас убеђујем да гласате за Двери. Вукајлијаше је иначе немогуће(преко нета) убедити у било шта. Само бих вам препоручио да не гласате за режимске странке и ЛДП. И није ми јасно откуд толика пљувачина усмерена ка Дверјанима уместо ка онима који вас 20 година јебу како стигну.

    Veliki je problem sto ti sve koji su bili na vlasti u 20 godina stavljas u isti kos. A stvari stoje 'vako:
    I Milosevicevih 10 godina - u taj kos staviti SPS, Seselja, Nikolica
    II Djindjiceve 3 godine - te stranke vise ne postoje
    III Kostunicine 4 godine - kostunjavi, velja
    IV Tadiceve 4 godine - DS, LDP, G17

    Sticajem krajnje nesrecnih okolnosti je poslednjih 8 godina potpuno izgubljeno, i Srbija je ekonomski ruinirana, socijalno zagadjena, moralno unakazena.

    Krivci - ogavno kostunjavo debeovsko govno, mediokritet tadic iskoriscen od mudrih premazanih njuski koje su lepo profitirale, isprdak dinkic, kurton ceda, itd...

    Misljenja sam da cemo otici na dno septicke jame ako se trenutna ekipa utali za jos 4 godine. Vesna Pesic je lepo rekla "treba kazniti ovu vlast, makar dosli i gori", i ja se sa tim potpuno slazem. Sad, sto mi zdrav razum ne dozvoljava da glasam za njuske tipa Nikolic, to je druga stvar. Ali bio bih daleko nezadovoljniji ako bi se odigrao taj mracni scenario - jos 4 godine ovih najgorih govana dosad.

    Ali ne mogu da shvatim da neko glasa za ad hoc izmisljeni "pokret" koji se pojavljuje kao stranka (odmah se setim "strucnjaka" iz gej17) - videla ekipa da su ljudi besni, da su svi politicari potroseni, pa u svemu idu po liniji "srpsko-tradicija-ocuvanje-statijaznam", jer ce tako privuci najvise mediokriteta. Jer samo mediokritetu mozes prodati istu foru 10 puta.

  9. marcipan
    Ali sigurna sam da ima neko "ali" posle ovog... :)
    A to je BURI! ON ZNA!!! :)

    mnjah :* znao sam da vjeruješ u mene :)))

  10. PLUS I OMILJENO! Džeriho, lepše ne bih sklopio

  11. II Djindjiceve 3 godine - te stranke vise ne postoje

    Krivci - ogavno kostunjavo debeovsko govno, mediokritet tadic iskoriscen od mudrih premazanih njuski koje su lepo profitirale, isprdak dinkic, kurton ceda, itd...

    Da nisu to oni sa kojima je gospodin iz prvog citata saradjivao?

    Sticajem krajnje nesrecnih okolnosti je poslednjih 8 godina potpuno izgubljeno

    Ajde, molim te, Dzeri, nije ovo pocelo 2003. Ako nema potrebe za "Djiki mafijas" spikama, nema potrebe ni za beatifikacijom istog. Sagledaj objektivno dobro i lose.

    Vesna Pesic je lepo rekla...

    Ona ista sto je bila saborac tih manje gorih?
    Sad, ne zelim da kazem da nije u pravu u ovom slucaju, vec koliko su svi oni isprepletani i koliko ti medjusobni nazovi sukobi predstavljaju neka licna prepucavanja, a ne sustinska razmimoilazenja.

  12. Jedna stvar je saradjivati, a druga rukovoditi njima. Uopste ne idealizujem Djindjica, naravno da je i on gresio, ali minorno kada se poredi sa ovim danasnjima, koji TENDENCIOZNO grese kako bi se okoristili/namestili drugome da se okoristi, unistavaju sudstvo kako sutradan ne bi odgovarali za SVOJA krivicna dela - toga nije bilo cak ni u komunizmu! A to unistenje sudstva je kostunjavo govno zapocelo, a ljigava masa tadic dovrsila. Da ne nabrajam dalje, plasim se iznerviracu se pred spavanje.

    Jos jedna stvar, odlicno se secam kada je pocela "tranzicija", kako se govorilo da je to mutna voda u kojoj se lako peru pare, pominjana su iskustva Slovacke, Madjarske i sl. Ali se nesto ne secam da je u Djindjicevo vreme bilo tako kriminalnih poslova kao posle toga - afera renoviranja aerodroma, afera asfaltiranja puteva...stavise, toliko su malobrojne afere bile da je najcesce potezana afera Bodrum.

    A danas, nema dana da se ne napravi neki skandal, tesko je sad neki uopste i izdvojiti koliko ih ima!

    Edit: prekinuh sopstveni tok misli...elem, kada je Djindjic ubijen, ovi ljigavci sto su ispuzali iz jama se dosete da je "tranzicija prljava" i ucine sve sto su mogli da tako stvarno i bude, naravno iskljucivo iz svojih pilicarskih interesa.

  13. Dzeri, ne budi veverica, pa da mislis da je i Zoran(tm) bio veverica, pa jadan nije znao skim se igra. Svi ovi sadasnji su bili muda i u njegovo vreme.

    Ali se nesto ne secam da je u Djindjicevo vreme bilo tako kriminalnih poslova

    Secam se da sam u to vreme slusao caleta (imo nekih kontakata sa privrednicima iz jedne industrije) kako prica o tome koliko besramno ljudi "privatizuju" drzavnu svojinu u vreme Pokojnog. To sto se nije pricalo o aferama, ne znaci da ih nije ni bilo. I ove sadasnje pustaju u promet samo prema potrebama. Ko je postavljao kojekakve kolesare i ostyale nekvalifikovane kurce na pozicije? A da... nije znao jadan u sta se upusta i sa kakvim mufljuzima ima posla. A kad je sazno...

  14. Ti onda uzmi pa prebroj koliko je bilo afera, a danasnje ces tesko i izbrojati. Niko ne kaze da je Djindjic bio idealista i altruista, sustina je da se velikim koracima islo napred, i sto je mozda najbitnije, nije se kulturno, socioloski i moralno nazadovalo. Ovo sto su govna u poslednjih 8 godina napravila najgore drustvo u Evropi, a mozda i u svetu, to je najgore nasledje koga cemo se najteze osloboditi.
    Unistenje stidljivih pocetaka zdravog drustva i brutalno unistenje sudstva, mislim da su udarci od kojih cemo se najduze oporavljati.

  15. Ma za braću cigane, nema mi druge.

  16. Ali se nesto ne secam da je u Djindjicevo vreme bilo tako kriminalnih poslova

    Pitaj djikija, on ce ti najbolje reci sta su sve radili u silerovoj.
    A onda su srusili zgradurinu od 2000 kvadrada i unistili dokaze,iako su mrtvi ladni mogli da naprave vrtic ili bilo sta drugo od te zgrade.
    I ne zaboravite da je upravo djiki doveo taj neoliberalni ekonomski sistem koji 8 godina kasnije pokazuje svoje pravo lice. U isti taj sistem se klela evropa pre 10ak godina a sad se sve clanice EU bore sa dugom koji je presao zakonsku granicu.
    Svi znamo da je grcka duzna,al niko ne zna koliko su duzne nemacka,francuska, britanija, italija..
    http://www.economist.com/content/global_debt_clock

    Zasto necu u EU? Da su toliko pametni koliko se kurce ne bi bili ovako crveni. Aj amere da izuzmemo jer su posebna prica i ratuju non stop,al sta je sa EVROPEJCIMA? Zasto su ovoliko crveni kad je tamo sve bajno?

    a jos jedan zanimljiv podatak je koliko se ZELENI libija.. Ta rupa pod diktaturom, ta odvratna zemlja u kojoj nema ljudskih prava, ta zemlja u kojoj se nesto mora menjati jer je narodu dozlogrdilo..
    E moji evropejci..

    EDIT: a neko je pomenuo da nama koji smo za DVERI najlakse prodati istu pricu 10x. Ne znam samo kako ne primecujes da time sto branis Tadica, Cedu, Tomu, Voju, Sekija ti ispadas taj mediokritet. Jer Dveri su sad prvi put usle u politiku. Do sad nas nisu slagale. DO SAD. Mozda ce kasnije,u stvari ne mozda nego verovatno.Al svaki drugi artument je na mestu osim toga da nas oni obmanjuju. PA ako dveri obmanjuju nas sta rade ostale stranke?

    Al ipak je tako COOL kad provalis da su sve stranke iste, da su svi oni olos, da nam ni zbog jednih nece biti bolje,al onda ipak das glas nekom Tadicu ili Tomi, jer ipak njih ima najvise na TV pa ti ipak ostaje neko njihovo obecanje u glavi..

  17. da se vratim na moje mišljenje o Dverima... ponavljam, moje mišljenje, ne želim da propagiram ni jednu stranku, ni jednog lopova, ni jednog glavonju. Svi oni rade samo za svoju guzicu, a naše su im dobre samo ako je otvoren pristup da nam uteraju. Ne bih voleo ni jedan da pobedi, ali se otvoreno i direktno plašim svakog ko bi hteo da mi gurne pušku u ruke. Njega, za razliku od ostalih lopova i secikesa, MRZIM.

  18. da se vratim na moje mišljenje o Dverima... ponavljam, moje mišljenje, ne želim da propagiram ni jednu stranku, ni jednog lopova, ni jednog glavonju. Svi oni rade samo za svoju guzicu, a naše su im dobre samo ako je otvoren pristup da nam uteraju. Ne bih voleo ni jedan da pobedi, ali se otvoreno i direktno plašim svakog ko bi hteo da mi gurne pušku u ruke. Njega, za razliku od ostalih lopova i secikesa, MRZIM.

    Не постоји политичар који не ради за своју гузицу али то није оправдање да се не изађе и да се пусти да победи неко најгори јер су сви лоши. А мислим да нису Двери толико луди да су за икакав рат. Бар не још једно 20ак година

  19. Davide, nije ni NSDAP u Nemačkoj propagirala rat, njima se samo desio. Nije pitanje puštanja nekog da pobedi, pobediće onaj kome to EU dozvoli. Problem je u sledećoj rečenici:

    А мислим да нису Двери толико луди да су за икакав рат. Бар не још једно 20ак година

    Ako ti ne vidiš nikakav problem u tome, ja vidim. Vidim još od 1990. godine...

  20. Prica o ratu je presmesna,posto iz usta nekog iz dveri nije izasla rec RAT.
    Stavise,jedina koja je to pomenula je TRIVANKA iz DS pre neki dan.

    Jasno je i sta radi, plasi narod da ce sa svima osim sa njima biti rata.

    Sto se mene tice rat nam ne treba. Ni nama ni bilo kome. Al nisam ni za poturanje guzice i skidanje gaca cim nam neko jaci pripreti.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.