Za koga glasate na predsedničkim izborima

  1. Blejce, tako i Toma grobar nije hteo u EU, pa sad oce :)

  2. U pravu si. Kosovo je pravi primer.

    Ne treba uvek verovati raznim budalaštinama koje se pišu u Press-u i Kuriru. On nikad nije menjao mišljenje o Kosovu (znam da ćete se odmah hvatati za ovo, ali pustite me da objasnim), on je oduvek smatrao da je Kosovo kolevka srpskog naroda, da ima važnu ulogu u istoriji Srba, zalagao se za očuvanje kulturne baštine na Kosovu i Metohiji i uvek je tokom svoje političke karijere pokušavao na različite načine, mirnodopskim putem, da održi srpske interese na Kosovu. I dan danas, on to radi. Čim su bile postavljene barikade, on je rekao da je to loš potez, međutim, Tadić je smatrao da je to vid nekakve borbe, i na kraju se ispostavilo da je Vuk, po ko zna koji put, bio u pravu i da su te barikade samo odmogle Srbiji (primer iz skorije prošlosti, da se ne vraćam predaleko).
    Šta misliš zašto je Kosovo zapostavljeno u ovoj kampanji? Gde su sada one "patriote" koje su govorile razne slogane da bi iskazali svoj "patriotizam"? Sve te parole bile maske raznih tajkuna koje su služile da zavaraju narod dok oni neometano kradu.
    On se zalaže za najbolju moguću opciju u ovom trenutku, a to je primena Ahtisarijevog plana (znam da ste alergični na ovo ime, što je krivica raznih tabloidnih medija), jer ovaj plan je jedino rešenje za stanje na Kosovu u ovom trenutku. Maskimalna zaštita Srba i srpskih kulturnih i duhovnih zaostavština na Kosovu je najbitnija, a ne zaštita raznih tajkuna i ljudi koji profitiraju na ljudima u pokrajini. Sve ostale priče o Kosovu su sada bajke, nekada je možda i moglo da se "spase", ali te prilike su propale, upravo zbog tih tajkuna. Kako ne shvatate da oni ustvari ŽELE da se nastavi ovakva situacija, da se nastavi sunovrat srpskog naroda, samo da bi se obogatili.
    I da, prestanite da mislite da trolujem, znam da postoje različita mišljenja o političkoj situaciji u Srbiji, što je i normalno, samo ne treba olako suditi o ljudima na osnovu raznih kleveta i neistina koje neki današnji mediji zagovaraju.

  3. злоло

    primer iz skorije prošlosti, da se ne vraćam predaleko

    То нешто на онај зонфић како су силоване жене саме криве што се облаче "изазовно"

    On se zalaže za najbolju moguću opciju u ovom trenutku, a to je primena Ahtisarijevog plana (znam da ste alergični na ovo ime, što je krivica raznih tabloidnih medija), jer ovaj plan je jedino rešenje za stanje na Kosovu u ovom trenutku.

    http://img220.imageshack.us/img220/9910/vukdlaka.png

    Једва чекам Сабор, па да Вучина први пут поведе и свог новог пајташа.
    Који циркус.

  4. Moje misljenje o PREOKRETU. Vec sam ga rekao ranije,al ponovicu.

    Nastao samo da ispadne da vlast radi nesto suprotno od onoga sto oni propagiraju.
    Ako se dobro secam,nastao u jeku podizanja barikada. I onda su rekli kako je kosovo propalo, kako moraju da se sklone barikade i tako to.

    I onda kad neko neupucen gleda, kaze vidi ovaj preokret trazi da se sklone barikade,a vlast to sigurno nece.
    Kad u medjuvremenu, srpska policija mlati gradjane da sklanjaju barikade, potpisano mali milion dokumenata koji idu u korist siptarima ird..
    Barikade sklonjene, sve potpisano sto je evropa trazila, dobili smo sporazum, i kako je onda LDP opozicija? I za sta se onda oni zalazu sto vlast vec ne radi?

  5. Moj matori je glasao za Vuka čim se pojavio 1990. a danas očima ne može da ga vidi koliko mu se lik zgadio sa svojim cinculiranjima i talovima sa svima.

    Nažalost, mnogi ljudi u početku nisu shvatali suštinu njegove politike, nisam se ni ja uvek slagao sa nekim njegovim stavovima, ali čvrsto verujem da je uvek želeo da pomogne ovom napaćenom narodu, da poboljša našu sliku u svetu, da nas ne smatraju za bolesnu naciju za kakvu nas sada smatraju. Šta je naša budućnost? Politička neutralnost? Smešno. Ljudi mnogo plitko i površno shvataju neke stvari; Vuk se oduvek bavio širom slikom, predviđao je situacije koje će se desiti ukoliko se sledi određena politika, pokušavao da spreči razne nedaće koje su zadesile ovaj narod (među njima je i bombardovanje), ali ga nisu slušali.

    Da dodam što se tiče menjaja načina Vuka da bi uspeo u nečemu, je l' to može da se podvede pod ono ''Cilj opravdava sredstva''?

    Ne, ni slučajno, oštar sam protivnik tog načina života i rada, jer takva politika života znači korišćenje svakog mogućeg sredstva (i dobrog i lošeg) da se uspe u nekom cilju (najčešće povoljnom za sebe, a nepovoljnom za druge). Naprotiv, Vuk je koristio legalna, mirnodopska sredstva, da bi prekinuo dalji trulež države, ne za svoju korist, već za boljitak srpskog naroda.

    Од комуњаре до монархисте (и назад)

    Čovek je lepo objašnjavao više puta kako je spoznavao razne stvari kroz istoriju, slušajući razne priče ljudi koji su proživeli to doba. Zar svi mi nismo bili zaslepljeni komunističkom politikom za vreme Tita? (neke to još uvek drži) Zar nije moguć PREOKRET, kad se spozna ISTINA? Kako stariš, više stvari saznaješ, "otvaraš oči", spoznaješ ko je govorio istinu, a ko ne. Shvataš da nije sve tako crno-belo.

    од сече руку до граџанина,

    I to je Vuk više puta objašnjavao, pročitaj neki njegov intervju ili pogledaj negde, da ne objašnjavam ovde.

    од Слобине владе

    On je dobio ponudu tada od Slobe da učestvuje u vladi sa svrhom da spase Srbiju od takve situacije, i Vuk je bio pronašao rešenje da Srbija zadrži Kosovo i izbegne bombardovanje, ali Milošević to nije prihvatio i nastavio je svoju rušilačku politiku.

  6. Мајко мила...
    Реци да се зајебаваш?

  7. @GM, listao sam ovu temu, ali ne nađoh nigde post u kojem ti govoriš za koga ćeš da glasaš i koja je to "prava opcija". Ili gde govoriš o tome kako nećeš glasati i zašto ne treba glasati. Baš me zanima tvoje mišljenje, pošto vidim kako vispreno pišaš demantijima po svima koji nešto napišu ovde.

  8. Ne, ni slučajno, oštar sam protivnik tog načina života i rada, jer takva politika života znači korišćenje svakog mogućeg sredstva (i dobrog i lošeg) da se uspe u nekom cilju (najčešće povoljnom za sebe, a nepovoljnom za druge). Naprotiv, Vuk je koristio legalna, mirnodopska sredstva, da bi prekinuo dalji trulež države, ne za svoju korist, već za boljitak srpskog naroda.

    Objasni mi Tronožac onda koji boljitak je Vuku bio na pameti kada su socijalisti smenili Đinđića sa mesta gradonačelnika Beograda upravo glasovima SPO. Ja ga u tom potezu ne vidim, osim klasičnog šićarenja. Pa taj isti Vuk je samo par godina ranije ležao po bolnicama zbog batina koje je dobijao od Slobine policije, da ne spominjem zatvor, i onda odjednom tom istom Slobi, tj. socijalistioma pomaže da sjebe Đinđića sa mesta gradonačelnika. Beograda.
    Žao mi je, ali ja zaista ne uspevam da vidim tu širu sliku koju Vuk tako jasno ima pred očima.

  9. @GM, listao sam ovu temu, ali ne nađoh nigde post u kojem ti govoriš za koga ćeš da glasaš i koja je to "prava opcija". Ili gde govoriš o tome kako nećeš glasati i zašto ne treba glasati. Baš me zanima tvoje mišljenje, pošto vidim kako vispreno pišaš demantijima po svima koji nešto napišu ovde.

    To. Daj bre čoveče, iznesi svoje misljenje, lako je kritikovati političare, znamo da su svi u svojim karijerama pravili greške, ali stavi se ti u njihov položaj, moraš 24/7 da budeš na oprezu šta ćeš reći, šta ćeš uraditi, ti ljudi su pod velikom presijom (naročito oni koji su spremni da iznesu svoj stav, za razliku od onih "papagaja"). Normalno je da se desi da nekad čoveku izleti nešto što nije trebao da kaže, ali kasnije spozna da nije u pravu i pokušava da ispravi svoje greške.
    Reci nam ti kakvo je tvoje mišljenje o Kosovu, koje je tvoje rešenje za ovakvu situaciju, treba li ići u Evropsku Uniju, u NATO, ako ne, zašto, kako treba rešiti ekonomsko propadanje, kako uništiti negativnu sliku Srbije u svetu, da li se treba približiti Rusiji, da li treba ostati neutralan? Nemoj ceo život biti dežurni kritičar i postavljati kojekakve koze na mišljenja raznih ljudi, pritom nemati svoje odgovore na određena pitanja.

  10. gonzo za tu sliku moraš imati obostranu kataraktu...

  11. ne nađoh nigde post u kojem ti govoriš za koga ćeš da glasaš i koja je to "prava opcija".

    pošto vidim kako vispreno pišaš demantijima po svima koji nešto napišu ovde.

    Ајде, сконтриши се мало. Не морам баш да цртам све.

  12. gonzo za tu sliku moraš imati obostranu kataraktu...

    Očigledno Bruce, jer drugačije nisam u stanju da sagledam njegovu mudrost.

  13. Ајде, сконтриши се мало. Не морам баш да цртам све.

    Govoriš loše o Čedi, Vuku. Pljuješ trenutno stanje stvari, znači ni demokrate nisu opcija. Ne verujem da si privržen ideologiji "različka", niti Velji, Palmi i ostalim polupismenim izgovorima za političare. Šta ostaje, Radikali, SNS? Ne znam, ipak bi bilo lepo da mi nacrtaš. Jbg, ja još uvek nemam izgrađeno mišljenje o gomili stvari koje se tiču života u Srbiji. Imam 20 godina, prvi put izlazim na glasanje. Želim da budem objektivan, da saslušam sve strane. Ali mi se gadi svo to pljuvanje, prljave kampanje, snishodljivo obraćanje narodu. Deluješ samouvereno, što znači da čvrsto veruješ u neku ideju. Podeli sa nama...

  14. Ајде, сконтриши се мало. Не морам баш да цртам све.

    Pa naravno, takav odgovor sam i očekivao.
    Ako ti nije teško, možeš li da ponoviš za koju si opciju, možeš i da nacrtaš, nije problem.

  15. Није проблем.
    Ако сам попљувао сваког на овој теми, као што кажете, шта вам то говори.
    Да и бојадишем?

    Ali mi se gadi svo to pljuvanje, prljave kampanje, snishodljivo obraćanje narodu. Deluješ samouvereno, što znači da čvrsto veruješ u neku ideju. Podeli sa nama...

    Боли ме курац.

  16. Objasni mi Tronožac onda koji boljitak je Vuku bio na pameti kada su socijalisti smenili Đinđića sa mesta gradonačelnika Beograda upravo glasovima SPO. Ja ga u tom potezu ne vidim, osim klasičnog šićarenja. Pa taj isti Vuk je samo par godina ranije ležao po bolnicama zbog batina koje je dobijao od Slobine policije, da ne spominjem zatvor, i onda odjednom tom istom Slobi, tj. socijalistioma pomaže da sjebe Đinđića sa mesta gradonačelnika. Beograda.
    Žao mi je, ali ja zaista ne uspevam da vidim tu širu sliku koju Vuk tako jasno ima pred očima.

    Pročitaj knjigu "Meta" Vuka Draškovića, tamo ti je sve lepo objašnjeno, da ja sad ovde ne razglabam 20 strana o toj situaciji i okolnostima u kojim se zbio taj događaj, jer ima dosta pojedinosti koje su potrebne da se saznaju da bi se sudilo o tome. Ukratko, dogovor je bio koalicije Zajedno da na sledećim izborima 1997. ako koalicija pobedi, Vesna Pešić bude predsednik skupštine, Đinđić premijer, a Vuk zajednički kandidat za predsednika. Đinđić je prekršio dogovor odmah posle toga i bojkotovao izbore. Nije hteo da podrži Vuka, tako da su mu na izbornim plakatima docrtavali magareće uši (Vuku). A ubeđen sam da bi koalicija Zajedno koja je na prethodnim izborima na lokalu odnela ubedljivu pobedu takođe i na republičkim i predsedničkim srušila Miloševića. Vuk je kasnije priznao grešku da nije smeo poslušati rukovodstvo svoje stranke da smene Đinđića sa mesta gradonačelnika, a upravo ga je on promovisao u zimskim protestima. Vuk je oduvek bio okružen ubačenim ljudima državne bezbednosti, Jul-a i SPS-a što se kasnije i utvrdilo. Kada je Vuk uvek potezao otvaranje tajnih dosijea dolazilo je do cepanja stranke i napuštanja, takozvanih uglednih članova. Slučajno, ili ne?

  17. Није проблем.
    Ако сам попљувао сваког на овој теми, као што кажете, шта вам то говори.
    Да и бојадишем?

    Dobro onda, osnuj svoju stranku, pa pokušaj da menjaš Srbiju kako ti misliš da treba. Nemoj samo dosađivati ovim ljudima koji za razliku od tebe imaju neki stav, koji ne žele da izigravaju neke "hipstere" koji ceo život nešto bojkotuju, i kojima odgovor na svako pitanje i stav nije:

    Боли ме курац.

  18. Čitao sam Metu, zapravo je imam kod kuće jer je ćale hteo da je čita tako da sam upoznat sa problematikom. Ali postoji jedan drugi problem. Ako Vuk već ima uvek pred očima širu sliku zašto nije progutao sujetu, ponos ili nazovi to kako god hoćeš i batalio to smenjivanje Đinđića, već je dozvolio rukovodstvu stranke da mu prodaje priču službe. Uostalom, SPO se kao stranka toliko osuo za dve decenije da je to neverovatno. Nemoguće da jedino Vuk valja, a svi ostali ne i jednostavno nije moguće da je svaki viđeniji član stranke koji je otišao bio saradnik službe.

  19. Не иде ми углаву како неко не може да схвати да не мораш имати свог фаворита. Да ако сереш по смрадовима, то не значи да "немаш став". Кад видим до каквих закључака долазиш, престану да ме чуде ова твоја рационалисања Вуковог лицимурја. (тј. гутање Вукових рационалисања)

  20. Čitao sam Metu, zapravo je imam kod kuće jer je ćale hteo da je čita tako da sam upoznat sa problematikom. Ali postoji jedan drugi problem. Ako Vuk već ima uvek pred očima širu sliku zašto nije progutao sujetu, ponos ili nazovi to kako god hoćeš i batalio to smenjivanje Đinđića, već je dozvolio rukovodstvu stranke da mu prodaje priču službe. Uostalom, SPO se kao stranka toliko osuo za dve decenije da je to neverovatno. Nemoguće da jedino Vuk valja, a svi ostali ne i jednostavno nije moguće da je svaki viđeniji član stranke koji je otišao bio saradnik službe.

    Kakvo je bilo Đinđićevo okruženje kada su dozvolili da ga ubiju? Ko danas nastavlja njegovu politiku? Demokratska stranka je održala samo privid stranke kakva je bila za vreme Đinđića, ja lično smatram da je i izvorni DS uništen, poput SPO-a.
    Naravno, nisu svi koji su napustili SPO udbaši. Bilo je i onih kojima se politika smučila: Ilija Radulović (koji i danas o Vuku ima samo reči hvale), Slobodan Raketić, Milan Miković itd., ali ima i klasičnih karijerista: Senić, Srećković, Velimir Ilić itd.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.