Za koga glasate na predsedničkim izborima

  1. Ронине, земљу нећеш добити. Остаћеш ронин. Али ћеш дати огроман допринос науци.

  2. За себе, нормално.
    Да и ја неког очина видим од те политике. Јер, ко није за себе, није ни за друге!

    С вером у Христа, против комуниста!

  3. Za sebe, ako me Čeda turi na listu LDPa

  4. Moji ce glasati ovako : Cale ce glasati za LDP (do sada je glasao za DS, al tek sad je provalio da DS nije DS bez Djindjica). Keva je prosli put glasala za LDP al kaze da sad nece glasati ni za koga, svi su joj se smucili. Baba i deda (koji su glasali za SPS sve do '97) ce glasati za DS kao u poslednjih 10 godina. A ja, iako ne mogu da glasam, kao sto sam rekao, voleo bih da mogu da nacrtam cicaglisu na glasackom listicu.

  5. Реално, сматрам да ће на председничким изборима свако ко иоле здраво резонује гласати за ДС, не зато што су до јаја (тотални чемер), него зато што је једина друга странка која има изгледе за победу СНС. Што се тиче парламентарних, ту је мало светлија ситуација, јер уз помоћ коалиција и чуда-муда СНС никако неће имати већину у скупштини, тако да скоро па свеједно за кога ћете да гласате.

    Бај д веј, Двери НИКАДА неће прећи цензус, ако хоћете имбециле у скупштини слободно заокружите било коју другу странку, исти курац.

  6. Ja ću da glasam za čoveka koji zna
    Na ovaj korak sam se odlučio kad sam video sretenov profil

  7. Иде гамби форумом и кобјашњава лололо

  8. Гласао бих и за Азазела само да не гледам више ова говна популистичка, лоповска... Ал џаба... није луд да се кандидује овде.
    Овако, исти курац, ко год да победи. Немо се залуђујете.

  9. Izgleda da je Rasim nekako najbolje rješenje...
    Dankan je prilično objasnio stvari u poslednjem dijelu teksta... Uglavnom, najgora opcija, ako se ne slaete sa sadašnjom vlašću, je ne izaći na izbore, jerbo toliko naroda ima interesa da glasa za njih da je prosto nnemoguće da uz toliko malu izlaznost oni ponovo ne pobijede...

  10. bogme, imate dobre argumente i za ove i za one i za one-ove. meni je jezivo da glasam za nekog samo da ne bi pobedio neko drugi, jezivo mi je biranje izmedju dva zla. dalje, sve nekako imam osecaj da ne biramo mi, nego to tamo neko bira za nas. i imam osecaj da ce da pobede naprednjaci. sredili su se, nasminkali, na sav glas vicu kako su za jevropu i tako to, narodu se generalno tadici smucio, pa ce tamo u nekom briselu da kazu "e ajd sad malo druga deca da se igraju, dosta se kluni svrckao"... daklem, ja ne izilazim na izbore, il cu dizidjem i dopisem "djokovc, novak".... i tako...

  11. gamby
    Реално, сматрам да ће на председничким изборима свако ко иоле здраво резонује гласати за ДС, не зато што су до јаја (тотални чемер), него зато што је једина друга странка која има изгледе за победу СНС. Што се тиче парламентарних, ту је мало светлија ситуација, јер уз помоћ коалиција и чуда-муда СНС никако неће имати већину у скупштини, тако да скоро па свеједно за кога ћете да гласате.

    Бај д веј, Двери НИКАДА неће прећи цензус, ако хоћете имбециле у скупштини слободно заокружите било коју другу странку, исти курац.

    Читам и не могу да верујем. Млад човек, имао сам прилику да га упознам, а резонује ствари као партијски руководилац из доба Милошевића.

    Да ниси негде наслоњен на партијски казан ДС-а?

  12. За неког Швабу, ако би се исти кандидовао. Али не може српски, већ непатворени.

  13. @gamby: Двери ће итекако прећи цензус. Све се више размишљам да за њих гласам јер ми СНС не улива много поверења због кокетирања са Западом, а и због тога што као ни ови на власти немају никакав партијски програм. Мало ми је доста Томиног и Вучићевог бусања против власти, а никако да кажу шта су њихова решења кад дођу на власт.

    Што каже боби браун ти, гамби, као да си наслоњен на казан ДС-а па тако причаш. Причаш исто тако острашћено као они чланови ЈУЛ-а 2000. године. Јеси ли ти свестан да ДС неће имати више од 10% гласова на следећим изборима? Јеси ли свестан да је цела ова Влада толико засрала да се канализација запушила од тога што су изасрали па смрди одавде до Јапана и Америке. Задужило нас је Цветковић онако како ни Тито није. Претрпан нам је кадар у адмистрацији, поготово у Београду, а привреда нам је уништена. Почели смо да сировине извозимо, а увозимо оно што можемо сами да прозведемо. Комплетну трговину нам држе Немци, све млекаре Хрвати, банке су нам све стране и служе само да би се паре износиле из Србије. А плус што албанска мафија вршља по Србији како хоће поготво последње 3 године. Све се мало заради, трпа се у Београд, све се ради само за Београд, а људи у Крушевцу, Нишу, Лесковцу, Смедереву, Тутину, Ваљеву, Суботици, Косовској Митровици, Сомбору или Кикинди као да не постоје. Они не треба да живе већ само Београђани.
    И ти причаш о победи ДС-а на изборима. Па да ови из власти имају имало образа не би се ни појавили на изборима. Шта ти мислиш, да ће можда ДС успети да намести изборе? Па пробајте, па ћете имати нови 5. октобар. Ако ДС пређе 10% значи да су избори намештени.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Стварно је јадно што је дошло време да немаш за кога да гласаш. Што је нагоре, поделиће се људи у оквиру својих ''еснафа'' па ће тако на изборима пред свих ових странака бити и партија: пензионера, бизнисмена, сељака (пољопривредника), радника (синдиката). И сви ће гледати како да се углаве да черупају буџет, а нико неће да говори:
    - о покретању прозводње у Србији и о томе како решити проблем да један запослен у привреди (индустрији и пољопривреди) више не издржава 5 других јер имамо 4-5 пута више пензионера и запослених о трошку државе него запослених у привреди;
    - о отпуштању најмање 50% запослених радника у адмистрацији;
    - о принудном исељавању макар 500 000 људи из Београда јер остатак Србије више није у могућности да издржава гомилу лезилебовића који чекају да им држава обезбеди да им све падне с неба у уста;
    - о јачању индустрије у мањим градовима;
    - о корупцији која је изражена поготво у здравству и школству где би требало отпустити бар 30% запослених јер немали број просветних и здравствених радника могу да обришу дупета својим дипломама и да ухвате мотике у руке јер за боље нису;
    - о гашењу непотребних средњих виших школа и факултета и отварању нових школа за занимања која су нам дефицитарна јер ускоро нећемо имати ни електричара, ни водоинсталатера, ни машинбравара, ни металостругара, ни зидара јер не могу сви да буду: правници, економисти, лекари, фармацеути, социолози, филозофи и остали дипломирани курци или да буду естрадне звезде (глумци, певачи, ТВ-водитељи, манекени).

    О свему томе нико и не сме да прича.

    Доста је више и приче о ЕУ! Каква ЕУ? Како, бре, да идемо у ритама међу богат свет? Не иде! Чак и да добијемо статус кандидата (молим Бога да га не добијемо), ми не можемо ни за 20 година да достигнемо стандард најразвијенијих европских земаља. Богаташи више неће да издржавају сиротињу, а и Србија Западу служи само за пљачкање.

  14. Johnny1982

    @gamby: Двери ће итекако прећи цензус. Све се више размишљам да за њих гласам јер ми СНС не улива много поверења због кокетирања са Западом, а и због тога што као ни ови на власти немају никакав партијски програм. Мало ми је доста Томиног и Вучићевог бусања против власти, а никако да кажу шта су њихова решења кад дођу на власт.

    Што каже боби браун ти, гамби, као да си наслоњен на казан ДС-а па тако причаш. Причаш исто тако острашћено као они чланови ЈУЛ-а 2000. године. Јеси ли ти свестан да ДС неће имати више од 10% гласова на следећим изборима? Јеси ли свестан да је цела ова Влада толико засрала да се канализација запушила од тога што су изасрали па смрди одавде до Јапана и Америке. Задужило нас је Цветковић онако како ни Тито није. Претрпан нам је кадар у адмистрацији, поготово у Београду, а привреда нам је уништена. Почели смо да сировине извозимо, а увозимо оно што можемо сами да прозведемо. Комплетну трговину нам држе Немци, све млекаре Хрвати, банке су нам све стране и служе само да би се паре износиле из Србије. А плус што албанска мафија вршља по Србији како хоће поготво последње 3 године. Све се мало заради, трпа се у Београд, све се ради само за Београд, а људи у Крушевцу, Нишу, Лесковцу, Смедереву, Тутину, Ваљеву, Суботици, Косовској Митровици, Сомбору или Кикинди као да не постоје. Они не треба да живе већ само Београђани.
    И ти причаш о победи ДС-а на изборима. Па да ови из власти имају имало образа не би се ни појавили на изборима. Шта ти мислиш, да ће можда ДС успети да намести изборе? Па пробајте, па ћете имати нови 5. октобар. Ако ДС пређе 10% значи да су избори намештени.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Стварно је јадно што је дошло време да немаш за кога да гласаш. Што је нагоре, поделиће се људи у оквиру својих ''еснафа'' па ће тако на изборима пред свих ових странака бити и партија: пензионера, бизнисмена, сељака (пољопривредника), радника (синдиката). И сви ће гледати како да се углаве да черупају буџет, а нико неће да говори:
    - о покретању прозводње у Србији и о томе како решити проблем да један запослен у привреди (индустрији и пољопривреди) више не издржава 5 других јер имамо 4-5 пута више пензионера и запослених о трошку државе него запослених у привреди;
    - о отпуштању најмање 50% запослених радника у адмистрацији;
    - о принудном исељавању макар 500 000 људи из Београда јер остатак Србије више није у могућности да издржава гомилу лезилебовића који чекају да им држава обезбеди да им све падне с неба у уста;
    - о јачању индустрије у мањим градовима;
    - о корупцији која је изражена поготво у здравству и школству где би требало отпустити бар 30% запослених јер немали број просветних и здравствених радника могу да обришу дупета својим дипломама и да ухвате мотике у руке јер за боље нису;
    - о гашењу непотребних средњих виших школа и факултета и отварању нових школа за занимања која су нам дефицитарна јер ускоро нећемо имати ни електричара, ни водоинсталатера, ни машинбравара, ни металостругара, ни зидара јер не могу сви да буду: правници, економисти, лекари, фармацеути, социолози, филозофи и остали дипломирани курци или да буду естрадне звезде (глумци, певачи, ТВ-водитељи, манекени).

    О свему томе нико и не сме да прича.

    Доста је више и приче о ЕУ! Каква ЕУ? Како, бре, да идемо у ритама међу богат свет? Не иде! Чак и да добијемо статус кандидата (молим Бога да га не добијемо), ми не можемо ни за 20 година да достигнемо стандард најразвијенијих европских земаља. Богаташи више неће да издржавају сиротињу, а и Србија Западу служи само за пљачкање.

    Evo pravog posta, aplauz si od mene dobio.
    Koliko mladih ljudi ovde na sajtu ima a ponašaju se i razmišljaju mozgom penzionerske babe iz devedesetih koja vrišti- Slobo, volimo te i hekla njegov lik po goblenu, samo su sad na goblenu drugi likovi da sam ja fascinirana glupošću.

  15. dobar je ovaj džonijev post, al' kad bolje sagledam stvari bojan i bobi su najpametniji... kad dođeš u situaciju da ne znaš za koga ćeš, a ti se učlani negdje i udri za sebe...

  16. Johnny1982,fino rezonuješ ali malo naivno to zvuči.DS možda ima 10% iskrenih glasača,odnosno onih koji zaista glasaju ZA njih,dok ovih ostalih 20-25% glasa za DS da ne bi neko drugi došao na vlast.Po svemu sudeći,uopšte se ne bih iznenadio kad bi posle narednih izbora ostala ova ista Vlada,sa manjim izmenama(tipa ulazak LDP-a u nju,mada ne verujem).Što je najtužnije,nema ko drugi.SNS?Celo njihovo bivstvovanje na političkoj sceni se zasniva na pljuvanju vlasti bez nekog konkretnog rešenja.DSS je postao smejurija,pretvoriše se ljudi od proevropske stranke do maltene nacističke(?!).Za SRS i Zveri stoji isto,s' tim da nikada nisu bili proevropski orijentisani.Nisam nikad mislio da ću ovo reći,ali najbolja promena u okviru postojećih mogućnosti je davanje premijerske pozicije nekom iz ovog trougla:Dačić,Ljajić,Đilas(eventualno Šutanovac).
    Kao što neko već reče na ovoj temi-pravićemo mi Tita od blata.

  17. Nisam nikad mislio da ću ovo reći,ali najbolja promena u okviru postojećih mogućnosti je davanje premijerske pozicije nekom iz ovog trougla:Dačić,Ljajić,Đilas(eventualno Šutanovac).

    Lol, ti si lud, oni su najgora govna tamo, nego nisu u prvom planu.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.