Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. poceo da citam kosmopolis-don delilo i batalio posle 30 str.smara sa nekim nebulozama.videcu kakav mu je bodi artist i tacka omega.sad uzeo cuvar snova-paolo maurensing svidja mi se za sad procitacu je do kraja.zabolelo me levo oko od citanja na kompu iako sam uvelicao slova skoro do maksimuma,mora i da se skroluje na svakih 5 sekundi.ne znam kako neko moze da cita knjige na kompu

  2. ja volim da citam valdemarove postove u bilo kom delu foruma ali ko bi rekao da ce on imati onakav ispad u smislu pominjanja koificijenata inteligenicije clanova

  3. to je veliki deo motiva za citanje, ta indentifikacija gde se onda oni osecaju pogodjeni u "zicu" i smatraju da su pronikli u sustinu.

    A u stvari ima tu nečega, često ću da zavolim neko delo koje posredno ili neposredno govori o meni ili nečemu što je meni važno, a možda i nije estetski vrh. Kad sam pročitao to što si napisao, pao mi je na pamet roman Vidosava Stevanovića Ljubavni krug. Inače sranje od knjige, to sam skapirao kasnije, ali dok sam čitao, mislio sam, kao, u jebote, pa ovo ko da sam ja pisao, i tu se ne znam kako oduševio. Ima taj Stevanović dobrih knjiga, al ovo je baš sranje, a u tom sranju sam se nekako našao, možda je bila dugomesečna kombinacija usamljenog života u 14 kvadrata i neprestanog solo opijanja, masturbiranja i bacanja Ji Đinga... Dobro, neće biti da je Ji Đing u pitanju, ali to mi je obeležilo taj period u životu.
    Dobar je Ji Đing skroz, preporučujem, ko ima živce za neodređene stvari.

  4. Poznavao si Arkana ili poznajes Legiju? Samo jedna kvalifikacija koju si naveo se mozda odnosi na jednog od njih. Sto se tice kvalifikacije "kriminalac", i ti si kriminalac jer skidas filmove sa torenta.
    I psihopata nije i ne moze da bude hrabar samim tim sto je psihopata.

    Капирам да циљаш на то да психопате не осећају емоције, али то значи и да не осећају страх ваљда, тешко ми да замислим уплашеног психопату. Углавном, кад сам написао психопата, циљао сам на одсуство емпатије, моралних норми и кочница и тако тога. Наравно да нисам познавао ни једног, ни другог, али да ли стварно треба да се дискутује да ли су изазивали страх због својих способности и интелекта или зато што су били ненормални. Ево, да ли ти верујеш да бар један од њих двојице није убијао људе, пљачкао, уцењивао и тиме долазио до личне користи?

    Разумем ја да ти мислиш да је Легија патриота пре свега и да би ишао с њим да чистиш Косово од Албанаца, али не мораш баш да се правиш тоша...

  5. Kriminalci poput njih dvojice kao uostalom i drugi kriminalci slicnog kalibra nemaju nikakve sposobnosti. Oni su jednostavno samo spremni da urade nedela koje normalan i relativno dobar covek ne bi.Tu nema nikakve sposobnosti, to je pogresno odrastanje u disfunkcionalnim i skoro uvek ateistickim porodicama, potpuno odsustvo vere, savesti i morala. O kakvoj sposobnosti pricamo kad njima mlati i kontrolise ih neki policajac srednjeg ranga.

  6. e nemoj te da lupate kad ne znate nikog ko je u vrhu kriminala a kamo li da imate takvog bliskog prijatelja.to su uglavnom buntovnici nemirnog duha, ima medju njima i smradova ali takvi najbrze zavrse.vidiM pise se o spemovanju; da li je to dobro ili ne, ko sme da spemuje itd.malo spema nece da unisti temu, nekom moze tog trenutka da smeta a nekom ne zavisi od raspolozenja.na kraju krajeva imamo moda kosmopolita joj je nik ako se secate.ona je ta koja treba da odstranjuje negativne stvari na forumu ali je nema nigde.ja sam trazio da budem mod a ljudi su se smejali mom zahtevu jer ja nemam definicije a te dve stvari nemaju veze jedno sa drugom.RAZMISLITE JOS JEDNOM DA LI JA TREBA DA BUDEM MOD

  7. moj drug je bio kriminalac, nudio mi je da me uvede u posao ali ja nisam smeo.uvek kad smo izlazili sve je on placao, pravi gospodin je bio.nije dozvoljavao nikad da platim pioce.govorio mi je:neka te batice ja cu da platim, ja imam i vise nego sto mi treba.ubise ga mucki iz snajpera u crnoj gori dok je lezao na plazi.ta kukavica koja ga ubi bese skriven u zbunju na nekom brdu, nije smeo ko muskarac da obavi posao.ode jedan pravi gospodin sa velikim srcem

  8. Vidi, imao sam prilike da saradjujem sa pravim psihopatom na odgovarajucim poslovima tokom malo vise od dve godine. Ako necega nemaju-to je strpljenje. Zbog toga recimo npr. Legija, Arkan, Seselj i svi ostali koji su bili u stanju da svesno osude sebe na odredjeno vreme u zatvoru ne mogu biti psihopate. Egomanijaci, narcisoidni poremacaj, megalomanija-to vec da.
    Od psihopate se u stvari moze mnogo nauciti, bas zato sto je nesposoban da oseti emocije. Od samog starta je prinudjen da upija obrasce ponasanja i razmisljanja ostalih ljudi i vrlo lako im ulazi u glavu. Za neke stvari je upravo neprocenjiv. Ali ako intenzitet dogadjaja padne, i prestane da mu bude interesantan, hvata ga dosada i postaje aljkav i povrsan. I umesto pomoci se pretvara u teret i problem.
    Meni je uvek bio interesantan taj fenomen ljudi koji umeju jasno da preseku sta je zakon, a sta nije. Pod uslovom da zaista veruju u to.
    A sto se tice kriminala, to jest nelegalnih aktivnosti koje donose novac, siguran sam da si gledao Sopranove. To je posao kao i svaki drugi, niko se nije naucen rodio, postoje pravila koja se vise manje postuju. Znaci ako ti neko duguje novac i ne zeli da ti ga vrati a ti nisi u stanju da ga na to nateras ni zakonskim, a ni nekim drugim sredstvima, to je za tebe problem. Cak stavise, u zavisnosti od toga koliko te je zajebao rizikujes da ga u ocaju osakatis ili jos gore postanes ubica sto se vrlo cesto nazalost desava. To je kao kad ti curi slavina, a ti dignes vodovod u vazduh. A vodoinstalater dodje i zameni gumicu za pet minuta. I kad ti vidis kako je menja, vidis i da je prosto, i da nista nije tesko, pa pocnes i sam da menjas, pa onda komsiji, pa onda za kintu, i bam-postade ti vodoinstalater.
    I posle ti je to normalno. Osim ako neces da se kvasis, jeli.
    Nije to sa Kosovom bas tako prosto nazalost, ali u pravu si, tada bi verovatno vise voleo da mi komanduje on nego bilo ko drugi. U stvari, njega bih sigurno slusao. Jok, nego nekog pijanog zastavnika iz Bele Crkve.

  9. slazem se, posao kao i svaki posao, neko moze da ga obavlja neko ne.budale ne doguraju daleko u kriminalu.potrebno je da covek ima neke osobine i da odabere taj put iz nekog razloga vremenom otkrije koja grana kriminala mu najvise odgovara, oni ambiciozni i skloni nasilju su spremni na sve.ljudi krecu u to vrlo mladi pa vremenom dublje tonu i rade sve teza krivicna dela dok ne potonu toliko da su u stanju da urade sve za pare.nisu oni ludi nego im stradaju zivci.moj komsija je bio placeni ubica ozb.znao sam ga dobro,nije smeo da se krece pa je stalno sedeo u jednom kaficu blizu njegove zgrade.bio je ostrouman covek sa odlicnim smislom za humor i stalno se zezao.sta [pricate o ratu kad dobro znate da sa kim god da ratujemo nas ce da bombaruju a od toga ne bi mogao da nas spasi ni napoleon a kamo li legija ili arkan

  10. A hoću nešto da kažem tebi, PS, čisto da se razumemo, a i da mi ne truješ odnose sa drugima. Ako ja krenem da komuniciram sa nekom ženskom osobom na sajtu, na forumu pred drugima, to je možda samo zato što hoću s njom da komuniciram, pošto sam ja jebi ga malo ženstven, volim tako te pederske stvari koje prosečan muškarac na ovom sajtu ne voli, a obratno, ne volim mnogo tih mačo stvari koje prosečan muškarac na ovom sajtu voli. Pa eto lakše komuniciram sa Partizankom ili Vjesnom nego s tobom, pošto imam s njima više zajedničkih tema nego s tobom. Bez uvrede, nadam se da razumeš. Pesmice preskoči ako te smaraju.

    Zasto mislis da ja hocu da ti trujem odnose sa bilo kime? I ne znam zasto ono sto ja pricam shvatas kao napad. Tvoja komunikacija-tvoja stvar, ja sam samo iznosio argumente za moju tvrdnju i cini mi se da sam ti dokazao da sam u pravu.

  11. Sto se tice knjige koju sam pomenuo na prosloj strani: malo je bljuc jer mi se cini da je autor pokusao da kopira neka zenska sranja al iz ugla muskarca(bar sto se glavnog lika tice) al ima nekih sporednih uloga koje svojim izjavama objasnjavaju smisao zivota i musko-zenskih odnosa. Ostalo mi jos pedesetak strana, pocetak knjige je odlican pa je bio taj neki smaracki deo sa malo patetike i sad mi deluje da se vraca na dobar kolosek al ne mogu da tvrdim dok ne zavrsim. U svakom slucaju preporuka, moze da ubije vreme ja juce ubio oko 300 strana u cugu

  12. Mario Vargas Ljosa-Pet uglova

    da li preporucujete je?

  13. Hahah koliko mi je glupa ta priča, kriminal je kao svaki drugi posao, ili to je posao samo za ljude sa mudima itd. Prvo ja to ne shvatam kao posao jer to i nije, a drugo, pa valjda postoje i neka moralna pravila majku mu, ono: ne čini drugima što ne želiš sebi, savest i te fore. Krajnje nepopularan stav u nas Srba, al šta ću kad sam nenormalan.
    Po meni, daleko je hrabriji čovek koji izbegne sve kriminalne radnje, pa i one najmanje, naročito u Srbiji gde te gledaju kao debila kad nešto ne uzmeš ispod žita, ako si u prilici.
    Nisam nikad bio u tom gengsta krimi fazonu, niti mi je padalo na pamet da glorifikujem one koji se time bave. Jedini veći talog od kriminalaca su mi ljudi koji bi se rado time bavili ali ne smeju jer se plaše krivičnog gonjenja, zatvora, osude javnosti... To su oni ljudi koji dođu na kraju da te šutnu u rebra dok ležiš bez svesti izubijan od batina.

  14. SMERT SLADUNJAVOJ POEZIJI POGOTOVO PASTROLANO SLADUNJAVOJ

  15. ZAŠTO SE I DALJE VODI PRIČA O KOSOVU

  16. #šekspirovesonate

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.