Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Нова земља - Ђ.Лахири
    Ветар - Лаза Лазаревић
    Из другог угла - Небојша Катић
    Одбрана Сократова (добра је и у позоришту на јт љуба тадић)

    А после тога иде
    Распућин - А.Симанович
    Процес - Кафка

  2. njujorska trilogija-pol oster preporuka.ko hoce moze slobodno da kupi nece se pokajati

  3. Двојник - Фјодор Достојевски

    Читах прошло љето и сад реко ај још једном. Коме је занимљив појам психичке поремећености и психопатологија људи генерално свидјеће му се књига. Главни лик, Гољаткин, је шизофреник и приказује се његово свакодневно функционисање кроз период од неколико мјесеци без лијекова. Један од ликова је заправо плод Гољаткинове маште што се сазнаје у задњих неколико страница.

    Мени лично омиљено дјело Достојевског, све препоруке.

  4. Jедан од ликова је заправо плод Гољаткинове маште што се сазнаје у задњих неколико страница.

    Bravo.

  5. Тако је предвиђено. Ја сам сазнао већ у другој јбг.

  6. Jeo ima jos neko ovde da mu ne lezi Kafka? Razumem ja sve oko Kafke i prepoznajem da je pisanje genijalno, ali mi toliko lose padne citanje da je to strasno.

  7. Бураз, Кафка ти је у топ 100 вукајлијаша, мени је он врхстра

  8. Tog vise volim da citam nego izvornog.

  9. Meni ne lezi Kafka iz nekog razloga. Nekako mi težak za čitanje

  10. Кафка је јеврејска подметачина светској књижевности, заправо је реч о туњавом хипохондру који је смарао људе и у глобалу био
    врло досадан човек

  11. Шта серете Процес је дојајно штиво

  12. Никад га нисам довршио, оно, блеји ми пет година преврнут на стране до којих сам стигао

  13. Па кад си глуп ко пањ. Не вјерујем да знаш у себи читат

  14. Читам наглас, да, и сричем слова прстом онако

  15. Meni je Kafka među omiljenim piscima, nikad ne prestajem da se oduševljavam njegovim književnim radom, čak su mi i one njegove pričice od desetak rečenica odlične.
    Pročitao sam gotovo čitav opus, na određene delove iz Amerike sam se naglas smejao, Proces, Preobražaj takođe genijalni, Zamak namerno odlažem jer znam da kad ga pročitam, to je to što se tiče Kafke. Od njegovih kraćih pripovedaka, Seoski doktor mi je možda najbolja, stalno je iznova čitam.
    Te apsurdne, groteskne, sumanute situacije iz njegovih dela su zaista neponovljive u svetskoj književnosti, mnogi su pokušali da kopiraju posle, ali slaba vajda.

    moj post od pre dve godine na temu Kafke, u međuvremenu sam pročitao i Zamak

  16. Tronozac, preporuka za Roberta Walsera, ako ti lezi taj stil.

  17. hvala na preporuci, nisam ga čitao dosad, videću da pronađem nešto od njega

  18. "Мистериозно острво" од Жила Верна, Робинзон Крусо за сиротиљу, не питајте ме што читам то

  19. Иначе, јел ова тема само за књижевност или долазе у обзир и књиге друге врсте?

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.