Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Vredi, slicnije je 1984, ali skroz razlicito.

  2. Da da, na 1984 sam mislio

  3. -Kada te dijete pita kako funkcioniše helikopter ili ko je stvorio svijet - šta da mu odgovoriš ako si Beta i ako si radio u odeljenju za oplođivanje? Šta da mu odgovoriš?!

  4. Kakva alegorija.
    Dobra je knjiga, podsjeća na 1984 ali je lošija od nje čini mi se. Mada je meni Haksli miliji jer sam rano pročitala Vrata percepcije pa je dosta uticao na moju percepciju umjetnosti.
    Ali preporuka za Vrli novi svet, sigurno.

  5. Odgovoris mu da izgugla

  6. A nije ovo tako bukvalno pitanje, pseto. Navodi na nešto.
    Treba da pročitaš.

  7. Je li bila riječ o nekoj drogi? Soma, tako nešto...
    Plidu, piši nam na temi dok čitaš.

  8. Pa procitao sam pitanje i odg sam ti ne kapiram sad bas najbolje

  9. Da da.
    Од рођења, члановима сваке касте се понављајућим снимљеним гласовима у току сна усађују одређена вјеровања и слогани. Било какво нерасположење које преостане лијечи се антидепресивом и халуциногеним средством које се назива сома (грчка ријеч за „тијело“).

  10. Pa nisam jos do toga dosao ali jeste sa tom drogom. Za sada koliko vidim, dijele ljude na tu sirotinju/kaste i ono prisiljavaju ih da koriste gradske prevoze i mrze prirodu tako nesto haha

  11. Soma, da. :)

    Treba citati te distopije, prvo vidis koliko je satira bila jaka u to vreme, pa onda koliko su sa uspehom prepoznavali zacetke toga sto je danas i strasan deja vu imas dok citas.

    Procitah Capajeva i Prazninu od Peljevina. Genijalno, malo manje mi pase nego neke druge njegove knjige, ali generalno sjajan utisak.

    ‘Where’s all this smoke from?’ asked Maria. ‘Nothing seems
    to be burning.’
    ‘CNN,’ Schwarzenegger replied.
    ‘You mean they’re burning something?’
    ‘No,’ said Schwarzenegger, ‘they’re shooting something.’

    Smrt Zeke Monroa. Evo sada da nadjem na ulici nasumicnog tinejdzera, imao bi bolji stil pisanja od Nika Kejva. Nakaradno pisanje. Radnja zanimljivo tuzna, puna drkice i seksa, nedovoljno dobro opisanog. Steta. Imalo je potencijala.

  12. Interesantno je kako su i on i george orwel bili nadahnuti idejama da napisu ta dijela. Kakvu mastu treba imati i sjetiti se nekih stvari koja se pojavljuju u tim djelima

  13. Orvelu je to od potucanja po svetu i zurnalizma, a Haksliju od pejotla.

  14. Kakva je istočno od raja od Stajnbeka?

  15. Meni je okej, bolja od miseva i ljudi

  16. Dajte neku preporuku šta bih mogao da kupim?

  17. Jack Keruac - Na putu

  18. Ne citam nista i zabole me kurac da citam knjige, kad je mnogo bolje cuti uzivo price u gradu

  19. Ko jos slusa gradske price, jaka stvar

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.