Prijava

ako je započneš kajaćeš se. ako je ne započneš isto ćeš se kajati.

Baš bih volio jedno veče uz kamin i čaj od nara i brusnice, sa vesnom razgovarati o životu i nauci

Evo moj prvi post na ovoj temi, da ne traži Dilan.
https://dodaj.rs/images/Screenshot_20181216-214249_Chrome.jpg
A evo i Vald gore.

Citao sam tu knjigu al sad da me ubijes ne bih mogao da se setim o cemu je

Ne mora, ja to da upotpunim atmosferu

E dobro onda. Ne osjećam se prijatno u blizini otvorenih vatri ali se onda sjetim da si ti jedna od njih pa može i kamin vala.
Ovako nešto treba da mi kažeš...a ne...nauka i život.
Evo o nauci i životu pričam sa Aleksandrom Zečevićem, što ćeš mi ti za to.
Odje sad ide neki smajli, da se ne naljutiš.

mreža od 7cm je barakuda, srednje okce. od 4cm npr je skobaljna a veće od 7cm su popunice. pojma nemaš.

Ja bih imao stosta da kazem na temu knjizevnosti

Izvini vesna, ja nisam imao neke prisnije namjere, bukvalno samo da porazgovaramo malo o životu uz zvuk pucketanja bukovih drva a onda bih se odvezao u svojoj tigrastoj opel tigri u nepoznatom pravcu.

Neverovatno, i ja sam bas uzeo pre neko vece Dervis i smrt, citao sam pre par meseci o dosao do 70, pa sam se setio da nastavim, dotle sam i u skoli stigao. Nesto ne volim citanje pa tako ponekad nagonim sam sebe i onda svaki put uzmem drugu knjigu i imam ih pored kreveta naslagano 10 mozda i vise i jos jedne novine sto nisam takao. Imam blic izdanje Bore Stankovica to je vedrina i lepota, onda neki tolstoj kojeg sam citao par recenica pre 10 dana, pa junacke narodne pesme edicija rec i misao da ne bude samo proza, pa onda se cak uhvatim i klasika marksizma sto sam kupio 3 za 200 kod jednog podvoznjaka, pa Deca oluje u izdanju novosti da vidim sta ima unutra i tako dalje. A pre neko vece sam izvadio debelu knjizurinu sabranih dela Mese i poceo od prve strane da se podsetim ali sam imao nekih drugih problema pa nisam dalje citao.

Imam ja raznih knjiga po kuci ali one sto su namenski za citanje stavim na hoklicu pores kreveta ili po stolu. I onda vidim u nekom ormaru vladiku nikolaja pa kazem e trebalo bi i ovo, volim sto raznovrsnije. kad uzmem Politiku i malo naalovne strane i malo razne teme i kolumne pa cak i sport i citaonicu i satirikon i da li ste znali sa zadnje strane. Volim i ozbiljne, trome teme i zikinu sarenicu pa verski mozaik na rts2, literaturu i beletristiku, i poeziju i prozu. Kad god nadjem nesto interesantno po kuci uzmem i ostavim pored kreveta a ponekad i prelistam. Veceras sam hteo Mesu ali sam se zamlatio na internetu svasta zanimljivo sam nasao. Mesa ce sutra.

"ВЕЛИКА ПРАЗНИЧНА АКЦИЈА У СКЗ

Куповином три и више издања Српске књижевне задруге најјефтиније узимате за 1 динар.

* Акција ће трајати до 13. јануара 2019. године."

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1994426654182972&id=1412617812363862

Opet uzeo da čitam sinoć Velikog Getsbija, maltene se saplitao o knjigu u sobi. U suštini, jako dobra knjiga.

Antonije Isaković: Gospodar i sluge. Gusta knjiga, da tako kažem.

Aldous Huxley - Vrli novi svijet

Vrijedi li citati ovo, jel na fazon zivotinjske farme?