Prijava

The Stand od Stivena Kinga.
Gledao mini seriju kao mali, sad došlo vreme i za knjigu

Knjiga je neminovno bolja od svih serijskih adaptacija kingovih romana ali sta znam, za mene licno tinejdzersko stivo

https://www.amazon.com/Frederick-Great-Prussia-Tim-Blanning/dp/1400068126

Malo sam se razočarao što je vrlo verovatno bio guzičar.
Oh well...

e od horora t.e.d klajn-mracni bogovi.vrh knjiga.
sad citam od tomasa bernharda-beton,bernhard i dalje moj omiljeni pisac

ovo zanimljivo izgleda, size sa vikipedije.

tacno sam i gledao skoro drustvo, ekonomski, vece firme. kad pocnes da radis sa "strategijom" uglavnom dobijas ogromnu kontrolu nad novcem i ljudima (ne direktnu doduse), ali u isto vreme pocnes paradoksalno da gubis odgovornost za efekte, odnosno ne da gubis, nego da dobijas cak i previse opcija da tu odgovornost izbegnes ili prebacis, a zasluge primis sam.
bukvalno ostaje na casti coveka onda da prihvati odgovornost. i sama organizacija ispljuje te ljude koji prihvataju to, i zadrzi ove sto po tom kao moralu nisu casni, jer je cinjenica da mora da se pogresi nekad.
politika jebena, drustvo.

ne znam sta je bolje, sad polagano pocinjemo da vidimo kako ce izgledati kad drustvo ne vodi intelektualna elita, pa eto i to.

mozda je bolje tako, jebem li ga. verovatno i jeste, ako nista stabilnije je

jel o tako necem knjiga?

Баш о економији има других књига (и Соувел и Фридмен и та екипа), није овде толики фокус на економији баш, више се бави о тзв. селебрити интелектуалцима и њиховом залажењу у сфере у које се не разумеју и да ту слове онда као ауторитет, типа Жижек и Питерсон кад разглабају о дипломатији, економији итд. (мада се Соувел бави више Чомским, Раселом и другима, ову двојицу сам навео као неки данашњи популарнији пример)....

Piter Frankopan: Prvi krstaški rat- zov sa istoka

Dzrordz Sonders-deseti decembar.svidjaju mi se price.

Planiram da počnem Hiperion sagu od Dana Simmonsa. Pročitao sam par njegovih dijela (između ostalog i Terror) prije nego što je i sam Terror ekranizovan ali nikad nisam imao neke volje da počnem Hiperion iako ga smatraju za njegovo najbolje djelo.

Jel čitao neko i vrijedi li ?

Jesam i ja našao crkvu da se molim, ovdje se čita samo Jovo i Melk..

- Ko je pobedio strasti, taj je pobedio tugu - starac Tadej
- Onirički kod, uvod u antropologiju snova
- Duh samoporicanja - Milo Lompar
- Pedro Paramo - Huan Rulfo

Ala čitam a a aa, hahaaa

Evo uzo konačno Dinu da pročitam

Fino. To planiram već neko vreme.

Hese - Igra staklenih perli

poceo i ja da citam hipernion.deluje mi da ce biti dobro.steta sto nema nigde da se skine leto noci od simonsa ali srp prevod.,

Labo dokle si sa hiperionom lepi, nisam ga ja ni počeo još malo sam pauzirao sa tom fantastikom.

Uzeo sam malo Bret Easton Ellisa, American Psycho i Less than zero pročitao u srednjoj još, sad uzeo Rules of Attraction pa cemo vidjet