Prijava

@ Anarchyst
Ovo tvoje kao da je od Chau-Chaua ispalo!:)
Al simpaticno kuce, velicinom vise na Bernskog otisao.

Ova moja maksimalno dominantna prema ostalim zivotinjama, ali ne bi napala dok joj ne dozvolim. Kao fazon uleti lutalica u dvorište i samo je legne, stoji iznad nje i gleda u mene.
A igrala bi se 24h!:)

Kažu da Kangal ima samo jednu manu. Nije svjestan svoje veličine.

Moj drugar ima stene, dobio ga je iz Bosne (verovatno ima malo dodirnih tacaka sa izvornim kangalom, ali je ipak prevelika dzukela). Ima 4 meseci i preko 30 kg i pre nedelju dana, odem ja da ga vidim i on potrci ka meni, medjutim ne uspe da se zaustavi i opici me grudima u koleno... I sad me boli...

A sto se tice onog ''najsavrseniji''- prevelik je, brate... :)

Bas zato je i savrsen...obozavam ogromne dzukce :)

http://img4.imageshack.us/img4/2897/monomah12.jpg Meni je ovaj, na primer, daleko skladniji. A i mocnije izgleda od kangala. Samo što kavkaski ovčari nisu za svakog. Doduše, nisu ni kangali, ali ipak... :p

rasni mešanac?
mešani rasinac?

U jebote, skladan je ko međed.

Пре бих узео расну џумару, али ако би ми се којим случајем свидео неки мешанац, што да не. Али опет, то да мешанци имају душу и да су бољи од расних мо'ш баби својој продати. Ја имам бернског планинског пса, делио неки чова штенад за џ, па га буразер узо. Нисам љубитељ таких огромних флафи џукела, много геј изгледа кад га шеташ, а опет не бих никад узео стафорда, пит була и сл, то ми је до јаја шабански.
Да немам већ кера, најрадије бих се испрсијо за њемачког птичара
http://www.free-pet-wallpapers.com/free-pet-wallpapers/free-pet-desktop-backgrounds/7555091.jpg

КАЈЕ РАСАН!

Sumnjam ja ad ima čistih kangala u BiH osim ako ga nije donio lično ambasador Turske.
Čuo sam da su Turci zabranili izvoz i prodaju kangala, nešto kao zaštićena vrsta i vrsta za održavanje nekog kurca, zaboravio sam...

I MOJ JE RASAN!

http://img13.imageshack.us/img13/6404/uko009.jpg

Prađed joj je čuveni Nadjeh Tsan iz V.H. Martinhaima!

Ja nikad ne bih uzeo kangala, kavkaskog ovčara il tome slično jer je ovamo pretoplo za njih. Mučenje bi to bilo.

A to što je šabanski staforda il pit bula misliš zato što se na to tripuju kvazi kriminalci.
Kažem, nisam ga uzeo iz tih razloga nego zato što mi se svidjao još dok sam klinac bio.

I da kažem još, nije pas za svakoga.

Ma svako ima svoj ukus kako za pse tako i za ostalo...
Ja nisam ljubitelj staforda, pit bula, rot vajlera i sl. i kad nabavaljte psa morate mu obezbjediti uslove....i tome prilagoditi sta i kako ocete...

Ne znam, kad završim faks i zaposlim se, sebi ću kupiti dobermana. Toliko su lepi da sam zaljubljena u te pse još od kad sam bila klinka. A, hvala Bogu, imam prostora, lepo i veliko dvorište, aktivna sam i umem da nametnem volju, tako da mislim da će mu biti lepo sa mnom. I ove polarne rase tipa haskija, malamuta i samojeda su isto prelepe.

Mada mi je i korgi presladak. :)

Auu kolki tekst sam napisao i proguta mi post...baš vezano za korgije.

A kolko god da volim sve pse, iako neke rase volim više, i ne gledam dal je neki rasan ili mešanac, prema svakom se isto odnosim, al zbog ovih laznih moralista i seratora što kenjaju sa tim ''uzmi psa iz azila, kako te nije sramota da kupiš rasnog kad će zbog tebe da ubiju pse po azilima'' mi se totalno kenja i još će da mi zgade mešance ni krive ni dužne.
Bađ me zanima kolko je neki takav internet moralista spasio životinja iz azila?

Skočimiš

Sumnjam ja ad ima čistih kangala u BiH osim ako ga nije donio lično ambasador Turske.
Čuo sam da su Turci zabranili izvoz i prodaju kangala, nešto kao zaštićena vrsta i vrsta za održavanje nekog kurca, zaboravio sam...

Ma garant nije čist, ali što se boje, veličine i forme tela tiče- pljunuti je kangal. Papire nema jer ne mogu da se vode na izložbe, da l' zbog te turske zabrane ili čega, ne bih znao. Ne znam kada su Turci uveli tu zabranu, ali moguće je da su pre toga neki psi stigli u BiH i da je održana čista linija...
A što se te zabrane tiče- to radi veliki broj normlnih zemalja koje žele da njihove rase budu najčistije i najkvalitetnije u matičnoj zemlji. Srbija, naravno, ima pametnija posla od čuvanja nacionalnih blaga, pa će uskoro Mađari da odgajaju bolje šarplanince od nas.

U jebote, skladan je ko međed.

Pre par godina sam video jednog koji je bio veći čak od ovog. Rek'o bi čovek da je mrcina, ali je okretan kao lovacki pas, iako je bio oko 100kila. Siguran sam da bi jeb'o keve po izložbama, ali je, na žalost, imao mnogo nehumaniju namenu. Ljudi su govna.

ja bih svima preporucio staforda jer je pas mnogo dobre rase, i sjajan je i za kuću i za stan. Takođe je vrlo druželjubiv i miran, osim ako ga ne ranite živim mesom i stavljate koks u vodu. Ne linja se puno, ne smrdi, i ima dobru besiku :D

Кое расан оће расног. Ја расног, КАЦАМ РАСАН!

i da, ako ih uzmete nikako im ne kupirajte uši i rep, mnogo su lepši i funkcionalniji kad ih imaju, logično...