Prijava

Ljubi te brat u Maru :)

Ово је тако добра тема, да просто пожелим опет да агитујем да се Јебање врати у активне. ЈА ЈЕБЕМ!

Кика Бој

KASPAROV - "TURSKI NOVINAR"
Na olimpijadi u Luganu 1982 godine u sovjetskoj ekipi, igrao je tada mladi velemajstor Gari Kasparov. Uoči partije sa dr Robertom Hibnerom (SR Nemačka) došao je na ulaz u dvoranu bez bedža. Dežurni na ulazu ga je bez razmišljanja vratio. Uzalud je bilo pozivanje na ekipu, titulu, ime... propis je propis i pendantni švajcarac nije hteo (ili nije smeo) da popusti. Ali srećom tu se u blizini našao turski novinar koji je naravno znao Kasparova i nekako mu je dodao svoj bedž.
Tako se kao turski novinar Kasparov našao u sali i odmah počeo igru sa Hibnerom. Partija se brzo završila remijem a u međuvremenu je Kasparov preko "veze" vratio bedž turskom novinaru uz zahvalnost.

Upravo sam se setila jedne svoje partije sa kompjuterom. Imali smo neki šah koji je bio ekspert level i ja sam odlučila da se okušam u jednoj partiji. Tvrdoglava glava, misli da može sve. Počela sam sa klasičnim otvaranjem pa sam posle nekoliko poteza uspela nekako da ga matiram. S obzirom da ne znam da igram šah ovo mi je jedan od retkih uspeha u kojima sam imala sreće. :))) Uzgred to je onaj mat na početku partije o kojem sam slušala i videla više puta.

Suprug je igrao jednu partiju online šaha sa nekim strancem. Negde na pola partije je morao da izađe napolje jer ga je drug zvao, ja sam sela i da mu ne bi vreme otišlo, nastavila sam gde je stao. Jedan potez me je delio da mu lupim mat ali sam se zajebala i celu partiju uprskala pogrešnim potezom. Počeo je redom da mi jede figure i ja sam predala partiju. :(

Вучице, од мене за ову тему имаш гајбу пива.

Ne pijem pivo. Može paket Next soka multivitamin.

Може. =)

Иначе ево једне моје анегдоте.
Отишли ја и другар у шах клуб Раднички и пикали шах неких пола сата, а јаки смо обојица близу мајсторског кандидата. И неки чича ружан ко сам ђаво одједном се загледао у нашу таблу баш кад смо закували, и уместо да прокоментарише партију само је рекао
"Глеј ове пацере, ми смо у њихово време јебали пичке.".

Ето, Вучице шах више не цене ни они који га играју, ретко ко, гледају те као да си са Марса, каква нам држава такав нам и шах.

Иначе био сам и присутан када је неки ветеран цирка седамдесет година оптужио дете од 7!!!(можда годину две старије, али свеједно) година, да га је изваћарило за фигуру и да му је намерно нудило реми да би га декоцентрисало, на званичном турниру.

Mene gledaju kao da sam s Marsa kad pomenem naš lepi sajt prepun humora. :))) Ma više te nigde ne cene ako nisi neki baja, poznata ličnost ili se baviš tuđim problemima.
Au! Taj čiča je definitivno pao s Marsa. :)) Nije korektno to što je uradio, ipak je dete u pitanju.

Ма дете ладно ко шприцер било, ваљда учило шах од кад зна за себе, одмах позвало судију, судија дошао, насмејао се и чича од реми позиције дође до изгубљене партије.

Mene gledaju kao da sam s Marsa kad pomenem naš lepi sajt prepun humora.

Па да, најбоље да сви једино знамо је ли је Омар раздевичио Грокхуду и ко је коме сипао лак за нокте у торбу, која је уз пут фејк Луј Витона. Пф.
Иначе, на једном турниру на Хавајима, негде на половини кола је почео снажан земљотрес, сви су се разбежали из хале за игру и када је земљотрес прошао вратили су се назад и затекли два НН играча како непомично и даље у стању дубоке концентрације оцењују позицију.

Hehe, tako mu i treba. Što se petlja sa mlađima od sebe. :))))

Impresivno, u isto vreme mi smešno. Biti toliko udubljen u problem da ne znaš šta se oko tebe dešava, prosto je neverovatno, ja to ne bih mogla. Ja bih se onesvestila kada bi se desio i najmanji potres. :)

Па да, најбоље да сви једино знамо је ли је Омар раздевичио Грокхуду и ко је коме сипао лак за нокте у торбу, која је уз пут фејк Луј Витона.

Ukratko: Izvor potpuno nebitnih i glupih informacija od osoba sa nižim nivoom inteligencije.

Biti toliko udubljen u problem da ne znaš šta se oko tebe dešava, prosto je neverovatno, ja to ne bih mogla

Ја то зовем Каспаров мод, а примењујем га и када одговарам на испиту, развија се то временом, уђеш у стање дубоке концентрације, зато велемајстори углавном пусте мало сат да им тече пре него што повуку први потез, чисто да се сконцентришу. =)
Мислим да рекорд држи Михаил Ботвиник са 45 минута потрошених а да није повукао ниједан потез.

Ukratko: Izvor potpuno nebitnih i glupih informacija od osoba sa nižim nivoom inteligencije.

Е, то.

Moraću da provežbam taj mod. Trebaće mi kada svekrva počne da zvoca. :))

Мислим да рекорд држи Михаил Ботвиник са 45 минута потрошених а да није повукао ниједан потез.

Od poznatih šahista a od nepoznatih, moj deda je sat i po razmišljao. :)

Хаххахахаха, сабор интелигенције у Гучи.

Иначе, на једном турниру на Хавајима...

Mislim da je u pitanj meč Waitzkin-Sureskumar, gde je Džoš objasnio...
lolol koji sam no lajfer

GLAVA BEZ KOSE

Jedne godine u Puli se igrao Kup Šahovskog saveza Jugoslavije. U susretu neke ekipe Maribora dogodio se neobičan slučaj. Jedan stariji ali poznati igrač Maribora u oskudici vremena za razmišljanje, učinio je vrlo grub previd. U očajanju podigao je ruke i uhvatio se za kosu. Ali na njegovo zaprepašćenje prisutni su počeli gromoglasno da se smeju jer se u njegovim rukama u svoj svojoj veličini našla raskošna perika. Glavni junak je onda shvatio da nije izgubio samo partiju već i svoju "kosu".

Ajd neko neka napiše neku svoju anegdotu. Malo ste me razočarali što tema nije aktivna.

Mene zanima nešto. Onako ako znaš ponešto o šahu, koliko treba vremena prosečno glupoj osobi, da dostigne neki pristojan nivo? nekako voleo bih da sam malo bolji...