Prijava

Hahaha šah se uči celoga života. Koliko god da si dobar uvek će te neki konj zajebati. :)

poštujem ja svakako ljude koji ceo život posvete tome, ali ja bih više voleo radi sebe, da budem pristojan u tome. Pa me eto zanima, radi li se to samo kroz igru ili se možeš i samostalno usavršavati, jer nije da imam baš vremena i ambicija da posećujem šah klub, neka rekreacija više...

Nema potrebe da ideš u šah klub već možeš kroz igru protiv nekog komšije koji je iskusniji da se usavršavaš. Ja sam, recimo, počela sa mužem da igram šah i već sam zagrebala površinu jer je šah mnogo kompleksna igra i ima dosta taktike za razrađivanje. Možeš samostalno da rešavaš šahovske probleme a za partiju ti je potreban protivnik.

ma znam, mislim ima nekoliko dobrih kod mene iz grada išli na svetsko i sve to, samo mene je to interesovalo, da sam pokušam nešto. Onako za merak. Mada ja neću sa mužem svakako...

Anegdote iz sveta saha!!

hahahah koji naslov!

inace obozavam sah, ali mi losa koncentracija, nepromisljeni potezi su mi rutina. ali napredujem.

Na jutjubu imaš dosta partija velemajstora pa možeš da ih proučavaš, dalje, imaš knjiga o šahu koje mogu mnogo da ti pomognu, sajtova gde se igra šah online sa drugim igračima i protiv kompjutera.

Kolfilde, ne ismevaj. :)
Ako imaš neku anegdotu, napiši a ako nemaš briši. :)

Mihail Talj je igrao negdje simultanku na 38 tabli. Nakon završetka, prišao mu je jedan od šahista, Majer, koji je uspio da ga pobjedi i prokomentarisao njihovu partiju. Na to je Talj odgovorio da je u 17. potezu mogao odigrati i bolje.

-Nećete valjda reći da pamtite čitavu našu partiju, začudio se Majer.
-Ja pamtim sve partije, mirno mu je saopštio Talj.
Naravno, niko od prisutnih nije povjerovao. Sklopljena je opklada i Talj je uzeo olovku i na papiru napisao poteze svih 38 partija ne gledajući na ploču ...

BUKET ZA PRIJATELJICU
U Beogradu je Živko Tešić, diplomirani ekonomista i majstorski kandidat poznat po tome što je postao "mora" za šampione sveta i druge poznate velemajstore na simultanim utakmicama. On je pobedio Talja, Petrosjana i Botvinika, a remizirao je sa Spaskim i Kasparovim. Takođe je pobedio velemajstore Uncikera i Simagina.
Kada je pobedio Petrosjana, ovaj mu je uz širok osmeh predao buket cveća.
- To je za vašu suprugu - rekao je Petrosjan
- Ali ja nisam oženjen - kao da se branio Tešić.
- Onda buket dajte vašoj prijateljici - spremno je odgovorio Petrosjan koji je želeo da Tešića nagradi za lepu pobedu.

HAHAHAH KAKVA TEMA

hahah pusti,brate,nemoj da banuju pahulju

Kaže krenuo šahista na turnir i u jednom malom mestu cekao voz, pa svratio u kafanu da ubije vreme. Tu skontaju da je sahista i zamole ga da odigra partiju sa jednim deckom, koji im je tu u selu dobar u sahu. Sednu oni i ovaj decko pobedi majstora. Cestita majstor i kaze svaka cast, a najjace je da ste pobedili bez micanja topova.
Kaze mali: ovih duguljastih figura na ćoškovima? Niko u našem selu ne zna kako se koriste.
Hahaha, kao rasturio ga bez dva topa, a to je kao da mu je dao damu fore, hahah, i ovaj naziva sebe majstorom, strasno

Фишер кад је боравио у Србији шетао се једним парком и видио једну малу малу дјевојчицу како слаже фигуре на шаховској табли и плаче. И кае он што плачеш мала (касније на основу овог догађаја је настао чувени хит Плачи мала плачи, Боре Дрљаче), каже мала дјевојчица фали ми један топ негде сам га загубила. И кае Фишер ај да одиграмо једну партију а ја ћу играти без топа. Међутим дјевојчица користећи холандску одбрану побједи Фишера који је остао зачуђен. Одлучио је да остане у Србији и приреми се за реванш са дјевојчицом али у то вријеме Југославија је била под санкцијама САД-а и због тога је Фишер дошао у сукоб са родном земљом. Та дјевојчица је данас позната у Србији, а њено име је Маца Дискреција.
До реванша никад није дошло, јер је Фишер након пораза ментално оболио.
Током једног од многих абортуса Маје Дискреције, у стомаку јој је пронађен загубљени топ ког је вјероватно прогутала тог кобног дана. Данас се тај топ чува у Војном музеју у Београду.

Ortak jedan koji baroniše od kad ga znam, izvalio u drugoj srednje da je ko klinac igrao protiv Karpovog. Normalno ga svi oterali u kurac, razredni kadar nevera, sam što se nije upišao od smeha. ELEM ne budem lenj, poteram gugla, zakopam malo kad stvarno Karpov bio dveiljade neke tu u mestu, igrao simultanku protiv 20 klinaca, između ostalog nađem tog ortaka na slici....

Mihail Talj je igrao negdje simultanku na 38 tabli. Nakon završetka, prišao mu je jedan od šahista, Majer, koji je uspio da ga pobjedi i prokomentarisao njihovu partiju. Na to je Talj odgovorio da je u 17. potezu mogao odigrati i bolje.

-Nećete valjda reći da pamtite čitavu našu partiju, začudio se Majer.
-Ja pamtim sve partije, mirno mu je saopštio Talj.
Naravno, niko od prisutnih nije povjerovao. Sklopljena je opklada i Talj je uzeo olovku i na papiru napisao poteze svih 38 partija ne gledajući na ploču ...

Ovo radi Karlsen, on radi to. Sve partije celog zivota, bilo svoje, bilo da je gledao, bilo da je igrao sam protiv sebe (u glavi, bez figura).

jebene anegdote iz sveta šahahahah

kontate spojio sam šah+ahaha u jednu reč xD