Prijava

Овако, пошто је већина упозната са случајем Саше Пејановића који је убијен скоро, тип који је био приведен приликом протеста за Косово, а након тога претучен у бетоњерци, дао бих снимак свега што се десило, невезано за Косово.

http://www.youtube.com/watch?v=JLVjc6oXwzI

Пажљиво погледајте снимак.

Дакле, по мојој процјени, овдје треба мало логике и психологије, е сад можда гријешим, али се мени нпр чини да је овај лик пуцао из страха, бар ми тако дјелује док гледам клип.
Да не бисмо били параноични и мислили да све држава наређује и слично.

Ваше мишљење?
Ако је ово забрањено нека мод обрише.
Без спема.

E ne znam. Čini mi se da je došao sa namjerom da ga ubije. Sad to, je li mu naređeno, priprijećeno, ili nešto slično, stvarno ne znam. Ali s umišljajem je. Lomljenje posle, da izgleda kao tuča i nemam pojma. Odgledah na tveu noćas snimak. Uništiše mi noć. O čemu se radi kad to tako prikazuju, jebem ih senzacionalističke.

Па то, Џои, а знаш што ја мислим о овоме.... Кад размислим мало, то ломљење ми дјелује као да се покајао у трен и испиздио што је урадио... Јер сам ја такав, и кад нешто урадим импулсно и из нехата, ја почнем да пиздим и бачам ствари около...
Е сад, друга ствар, кад му је жена дошла, он је лагано рекао нешто, оно опуштено, као да је смирен и као да је знао да ће то да се деси, тачније да не брине оно...

ЕДИТ: Не знам како ће ми ћаћа реаговат кад види овај снимак, има да плаче ка' мало дијете, исто као онај дан... Тј, зва га је Саша по уре прије тога да пију кафу у Лиду, него је овај мој јео кући у то вријеме

Ја бих њега у неки гулаг отеро да туца камен, једно четврт века, па бих га отеро у неки други још толко.

Ја мислим да га је овај опалио метак из афекта. Ипак је овај боксер и пандур се усрао кад је кренуо да га пљуне, кренуо да се брани а ко за инат му био пиштољ у руци.
Јебига, народ изгубио живце и има кратак фитиљ. Овај пандур је сигурно сјебан сад јер не верујем да је имао намеру да га скења, а блејаће у затвору и јебаће га у дупе (јер је пандур) наредних 15 година минимум.
Не знам шта се ради тамо по ЦГ и шта се говори па сам ово реко из свог угла. :)

A ima smisla što god zamislimo. Ko zna je li se nešto desilo prije toga. Ne znamo ništa baš. Svilen sam ja za te snimke, stari. Što Vijesti prikazaše to, nejasno mi je.

Teško ubistvo, burazeru. Postoji umišljaj i to vrlo vjerovatno eventualni.

Ovdje će se bitka boriti oko svjedoka. Od njihovog iskaza zavisiće ishod suđenja, tačnije - od konverzacije izvršioca i žrtve. Ne čuje se ko je šta kome rekao, to je problem.

Ја не верујем да је исценирано убиство. Да јесте, овај би опалио још један ил два метка, да би био сигуран.

Овај пандур је сигурно сјебан сад јер не верујем да је имао намеру да га скења, а блејаће у затвору и јебаће га у дупе (јер је пандур) наредних 15 година минимум.
Не знам шта се ради тамо по ЦГ и шта се говори па сам ово реко из свог угла. :)

Ако му је наређено лежаће курац мој он и дана :)
А и да лежи, лежаће нешто мало, ово ти је држава, боже ме забрани :)

A ima smisla što god zamislimo. Ko zna je li se nešto desilo prije toga. Ne znamo ništa baš. Svilen sam ja za te snimke, stari. Što Vijesti prikazaše to, nejasno mi je.

Паре, паре.... дали ко зна колико пара неком из мупа вјероватно, па овај средио снимак.

Ovdje će se bitka boriti oko svjedoka. Od njihovog iskaza zavisiće ishod suđenja, tačnije - od konverzacije izvršioca i žrtve. Ne čuje se ko je šta kome rekao, to je problem.

Али се види ко насрће на кога

Ако му је наређено лежаће курац мој он и дана :)
А и да лежи, лежаће нешто мало, ово ти је држава, боже ме забрани :)

Па то је и једино што ће показати је л намештено ил још, ја мислим...

većina pandura je nažalost iskompleksirana gamad koja se ponaša bahato, preprodaju drogu, švercuju, ubijaju, jer se osećaju zaštićeno. A na neki način i jesu zaštićeni.
Ko zna šta je uzrok ovoga, al on kolko god da je pandur nema šta da nosi svoj službeni pištolj sa sobom van radnog vremena, znači da je sa namerom poneo oružije. Možda je hteo samo da sastraši ubijenog, al nije, nego ga je ubio. I sad treba da odgovara.
I šta god da je bila konverzacija treba da se osudi na maksimalnu kaznu.

većina pandura je nažalost iskompleksirana gamad koja se ponaša bahato, preprodaju drogu, švercuju, ubijaju, jer se osećaju zaštićeno. A na neki način i jesu zaštićeni.

Немој зајебавати Пезосе. Колико пандура знаш? Па и мене су зајебавали јер немам личну, ал не кажем да су такви. Има добрих пандура. А са дриге стране, и ти би био такав јер сви воле силу.
Пандури и држава су само огледало народа...

Nigde nisam ni rekao da su svi takvi, al eto kad već pitaš kolko ih poznajem-dosta puno. Poznajem i one koji su baš preterivali u tom bahaćenju pa su izbacivani iz službe, al i dalje rade šta hoće jer imaju veze po policiji.

А са дриге стране, и ти би био такав јер сви воле силу.

Pa vole silu, + omogućeno im je da sprovode silu kako hoće i eto ti...
Aj nemoj se samo praviti naivan da ne znaš da je policija jedna velika mafija kako kod nas tako i svuda u svetu. Negde čak policija služi i kao ''lični bodigard'' nekim kriminalcima.

Али се види ко насрће на кога

Jes', al se ne čuje zbog čega je došlo. Mogao mu je ovaj opsovati dijete ili sestru, šta ja znam, a u ovom slučaju je to vrlo bitno za kvalifikovanje ubistva i odmjeravanje kazne. Ne bi bilo pravedno da se samo na osnovu snimka odredi šta se desilo, nema teorije da se tako nešto dogodi.

Ja licitiram na ubistvo na mah, ipak je murijaš u pitanju.

Da se ogradim - zaključak izvodim samo na osnovu snimka i par pretpostavki sa kojima sam upoznat.

Има добрих пандура.

Oni da su dobri, ne bi bili panduri, jer postaju panduri samo zato da ne bi morali da budu dobri.

Није да ниси у праву. Не знам, мени не би у глави никад било да пуцам оним срањетом, не знам шта носио код себе у том тренутку, ако ме разумеш. И кад опалиш из нехата, вероватно ти није први пут. То неки психолог зна боље да објасни. Навико можда пандур да проблеме научи тако што вади утоку. :)

Oni da su dobri, ne bi bili panduri, jer postaju panduri samo zato da ne bi morali da budu dobri.

Немој да генерализујеш, то доста говори о теби... Мислим да има добрих пандура. Мој ортак са којим сам ко клинац играо фудбал је пандур две дине већ. Знам да није цава, ал мого момак да се запосли и што да не добије посо? Можда су плате мале, ал макар су редовне, има бенифицирани радни стаж. Није лоше

ima i dobrih pandura

Kao prvo, da je ovo društvo normalno, svaki pandur bi trebao da bude dobar, a ne da bude lutrija ako naletiš na dobrog.
Valjda je uloga pandura da služi i pomaže građanima, a ne da se ponaša kako mu se prohte u određenom trenutku. Gomila govnara i glupaka se zapošljava u policiju, i tu je odgovoran sam vrh policije što ne vrši nikakvu selekciju nego upada svakakva bagra koja kasnije treba da štiti interese poštenih građana.
Murinjo...pa svi budu dobri prve dve-tri godine dok su gušteri....još najbolje da počnu da se kurče i ovi od 18 godina što prvi put obuku uniformu i u kurac onda....
mada kurče se i oni, bar velika većina njih

Немој да генерализујеш, то доста говори о теби

Sve što ti i li ja izjavimo jeste generalizacija. To je činjenica. Takođe sve što ti ili ja izjavimo je subjektivno. I to je činjenica. Jer, da ni ti ni ja ne bismo generalizovali (u ovom konkretnom slučaju) morali bismo da poznajemo sve i jednog pandura na svezu pa da izvedemo zaključak. Pošto je to nemoguće, zaključke svodimo na osnovu onih 100 koje smo sreli. Ja sam sreo 100 onakvih kako sam gore napisao, ti si sreo 100 nekakvih drugačijih i izveo zaključak na osnovu toga. Generalizacija se ne ogleda samo u pljuvanju nečega nego ni u hvaljenju. Važi u oba smera. Kao što ja kažem na osnovu onih 100 da su nekakvi i to je generalizacija, isto tako kad ti kažeš na osnovu tvojih 100 da su "takvi i takvi" i to je generalizacija.

Kao prvo, da je ovo društvo normalno, svaki pandur bi trebao da bude dobar, a ne da bude lutrija ako naletiš na dobrog.

+1
У праву си скроз, ал не разумем ова примитивна размишљања где генерализују све пандуре.
Не кажем, мене никад нису били, само су ме малтретирали овако, па кад чујем шта су другима радили, мени ок. :)