Prijava

Joj, nostalgija...Čarobna Ćirina generacija i osvojeno treće mjesto za komšije Hrvate...kako sam tada navijao za njih...
Najdraže prvenstvo ikada

Ја само да се упишем, да не бих заборавио да одгледам ове клипове у наредним данима.

bergkamp bog
HUP HOLLAND HUP

Falilo mom burazu 2,3 slicice za ceo album :(

Men falilo dosta slicica, jer sam kasno kreno skupljati :(

Gledao bih da sam bio malo stariji, ovako sam se drkao na mekdonalds što se u to vreme uoči svetskog u meku dobijala ''igračka'' jastučić sa nacrtanom maskotom petla umesto neke normalne igračke.

Ja SP 1998. pamtim po onim "gigantima" što su ga otvarali po ulicama Pariza, po petlu, pobedi nad Iranom, ispuštenoj pobedi protiv Nemaca (tekmu sa Amerima nisam gledao) i naravno po Mijatovoj prečki.
Ne znam, iz ove perspektive (ako zanemarimo igru SCG) meni je bolje prvenstvo 2006.

Inače, pošto smo mesec i po dana kasnije uzeli Mundobasket, sećam se i komentara: "E, tako se igra za Jugoslaviju/Srbiju, a ne kao fudbaleri...".

I da, pamtim kako su ljudi tripovali da su se Brazilci potukli pre finala u svlačionici i da su Francuzi igrali na nečemu.

Imao sam loptu france 98
http://soccershopusa.com/Images_Products/historical_balls_set7.jpg

i fotke sa skoro svim reprezentativcima Juge iz tog perioda

Ne znam, iz ove perspektive (ako zanemarimo igru SCG) meni je bolje prvenstvo 2006.

Mislim da si u zabludi. Nijedna utakmica sa tog prvenstva nije bila u rangu tri najbolje iz Francuske 98 (Argentina-Engleska 2:2, Brazil-Danska 3:2 i Španija-Nigerija 2:3). Tekme koje vrede nekog pomena iz Nemačke 2006 su Italija-Nemačka 2:0 (najbolja na turniru), Engleska-Švedska 2:2, Hrvatska-Australija 2:2 i donekle Holandija-O. Slonovače 2:1. Ostale tekme na tom Mondijalu su u principu bile suvi prosek. Bolji od tog Mondijala je bio i ovaj prethodni!

Bilo je još dobrih utakmica u Francuskoj 98, ali sam izdvojio najbolje. Ono što može biti jedina mrlja tom turniru je ta još nerazrešena misterija oko Ronalda, da li je otrovan?!

Inače, često se vode rasprave koji je bolji Mondijal, USA 94 ili France 98? Bio sam klinac kada se igrala USA 94 pa sam je slabo gledao, ali sam preko youtube-a pogledao preglede utakmica. Iako je to prvenstvo bilo dobro, pre bih ipak dao prednost Francuskoj 98!

imao sam neku knjigu.planeta fudbal.tu bili svi nasi rezultati u tim kvalifikacijama,priateljske tekme.fotka svakog igraca,kratke generalije.istorijat svetskih prvenstava,druge reprezentacije i njihovi siri spiskovi.koristan izvor informacija u vreme di je i licni tv bio retkost,a kamoli internet.

jebote koliko su italijani ojebali nemce 2006.

@Bullet2: Pa, i ja sam bio klinac 1998. da bih nešto mogao u detalje (mogu samo isto da gledam YT). Verovatno da si u pravu, mada 2006. pamtim kao sasvim dobar turnir (naročito tekmu Italijana i Nemaca).
Mislim da je ubedljivo najslabiji u novije vreme onaj iz 2002. godine. Ovaj poslednji jeste bio dobar.

И ја сматрам да је то најјаче светско првенство, бар у новије време. Осим ових екипа, које су стандардно јаке, а од којих је већина била тад јача него данас, били смо јаки и ми, и Хрвати, и Румуни, и Нигеријци, и Данци... Мислим да су сви фаворити прошли групе, осим Шпаније, која је победила Бугарску 6:0 ил' 6:1, ал' испали јербо су претходно испушили од Нигерије кад је Олисех дао ону голчину и ваљда нерешено с Парагвајом. Парагваја је једва и Француска избацила... било тешко против њиховог паркираног аутобуса у шеснаестерцу, плус Чилаверт на голу. Само је фалила она Чешка генерација са Неђедом, Поборским, Куком, Бергером итд, ал' они нису прошли квалификације са нама и Шпанцима у групи и мислим да Швеђани исто нису били на том светском од јачих екипа. То су екипе, које су бар мени фалиле да мало помрсе рачуне некоме. А најсимпатичнији аутсајдер ми је био Мароко, хехе.

za maroko tada igrao hadji.odlican igrac.

Pa, i ja sam bio klinac 1998. da bih nešto mogao u detalje (mogu samo isto da gledam YT). Verovatno da si u pravu, mada 2006. pamtim kao sasvim dobar turnir (naročito tekmu Italijana i Nemaca).

Da, sad vidim po nick-u koje si godište, ali odgledaj preglede tih tekmi na youtube-u, a možeš i cele utakmice, neće ti to biti izgubljeno vreme..

Mislim da je ubedljivo najslabiji u novije vreme onaj iz 2002. godine. Ovaj poslednji jeste bio dobar.

Ovde si u pravu.

@Sreta-Šteta

Sve potpisujem osim ovoga:

и мислим да Швеђани исто нису били на том светском од јачих екипа.

Osim Čeha koje si naveo, najjača ekipa koja nije otišla na Mondijal je Portugal (sa Figom, Rui Koštom, Koutom, Baiiom itd). Šveđani su u to vreme bili u kanalu, njih su u kval. izbacili Škoti, koji su bili najgora evropska ekipa na prvenstvu, a pre toga Šveđani nisu otišli na Euro 96. Dakle, Portugal pre nego Švedska...