Čudne navike, osobine

  1. Koliko sam primetio, većina ljudi ovde su opsesivno-kompulzivni.

  2. Kad se probudim, prvo, ali bas uvek prvo sto uradim jeste da stavim mindjuse. Mislim da u poslednjih 20 godina nisam provela nijedan jedini dan bez nekog para mindjusa. Da ih ne stavim, osecala bih se kao da nisam obukla ves.

  3. Увек идем са леве стране. Ако се стоји у ред никако не идем први. Пре спавања обавезно избројим колико ћу да одспавам. Имам фрку да кад спавам будем окренут ка зиду, тј. да ми леђа буду од зида јер се бих се осећао незаштићеним уколико би ме неко напао. Зубе перем стриктно три минута, без обзира колико каснио ор ватевр. Обавезно читам понешто док кењам. Често налазим мир у вецеу, припалим цигару, пустим неку зику и седнем на машину да размишљам. Увек слушам музику док сам на компу, без обзира шта радим и већ 2 месеца ми се врти иста плејлиста. Још увек гледам дешавања на бившином фејзбук профилу. Кад носим дукс, руке су ми увек у рукавима, никад их не пуштам "и дивљину". Ако преноћим на компу, без обзира да л' играо доту, тим фортрес или преводио нека пословна говна испушим скоро целу паклицу цигара.

  4. Mirišem tuđe šalove. I svoje, ali to je normalno. Preko šala se može osjetiti miris osobe. Ne miris parfema osobe, nego baš miris osobe.

  5. Увек почињем да се спремам за школу тачно у 13:05 или 7:00. Моје то избацује из ципела.

  6. Када седим у кафани која има столњак на квадрате, увек након узетог гутљаја морам да оставим чашу тако да буде паралелна са тим квадратима.

    Док шетам улицом гледам да не згазим дијагонале замижљеног правоугаоника, или правог ако пак на улици постоје, састављени од плочица.

    Након узетог гутљаја пива увек обришем уста руком или полижем.

    Након сваког дима цигарете направим круг, барем један, небитно да ли је ветар, поента је да цимнем вилицом док избацујем дим.

    Док играм доту, када се истрипујем да ми се рука зноји узмем и овлаш пљунем на палац десне руке те га обришем од десну бутину.

    Још нешто везано за доту, сваку партију почињем са: -don, -weather rain, -water 0 0 0, -music off и -clear. Обавезно пре тога оперем руке јер јако мрзим када се лепе.

    Док кењам увек висим овде или читам ЦКМ.

    То је за сада то, има још гомила ствари, само морам да се сетим.

  7. У ватерполу, пре сваког шута (осим ако није нека акција фрка и шта ти ја знам) завртим лопту, потопим главу и пљуцнем воду из уста.

    У фудбалу пре слободњака знак на лопти мора да гледа право на горе и вртим је док се не намести.

    Неко рече раније - бројим гутљаје док пијем воду.

    Ходам левм страном када сам са неким.

    Не користим кишобран јер сам га као клинац стално губио па сам престао да га носим.

    Док пливам бројим завеслаје и ваздух издувавам кроз нос увек.

    У кафу увек две кесице и мешам десетак пута, после тога полижем кашичицу, оставим је поред шољице и не дирам је више. Онда узмем један гутљај и тек онда палим пљугу јер ме дрка да пушим док су ми уста сува (лолек).

    Јутарњу пљугу увек попушим сам, уз музику која је неизоставна. Волим да ходам док то радим.

  8. Док сам у кући не могу да пијем пиво, а да ме изведеш испред врати могао бих да пијем. Док сам за компом... Играм доту, травијан или сам на Вукајлији морам нешто да пијем. Било да је сок, вода, чај, кафа... Небитно. Само да пијем нешто. Пљуге обавезно.

    Када перем руке, шаке увек напуним водом 2-3 пута и проспем па тек онда почнем да перем.

    Кад уђем у продавницу исправљам "грешке". Типа... Жваке, нес и то. (Продавачице ме знају тако да није проблем).

  9. Uvijek drkam lijevom rukom, a izraziti sam dešnjak.

  10. Исто, Главни.
    Осим те радње, леву руку још користим за притискање стрелица кад играм нитвор спид.

  11. Ne mogu da okusim alkohol dok ne padne mrak.

  12. perem ruke po 20 puta na dan. nekada i više. kada sam u gostima kod ljudi koji imaju psa ili mačku u kući ne jedem ništa kod njih jer mi se gadi.

  13. Kada ispiram usta posle pranja zuba to radim obavezno tri puta.
    U kolima moram da imam gomilu diskova, razvrstane po zanrovima. Inace ih nikada ne koristim jer slusam radio.
    Auto NIKADA ne parkiram pored bandere.
    Koliko god da je hladno, u kolima mi je malo otvoren prozor.
    Imam jos tonu, mrzi me da kucam.

  14. Imam skoro pa neizdrživu želju da se naslonim na nečije rame ako se nalazi na desetak cm od mene. Pogotovo ako je jutro ili ako sam umorna. Tako da mi teško pada vožnja autobusom ili čekanje u redu u pošti ili banci ali me ipak odbijaju mirisi duvana i znoja. Ovo sam zaključila posle sat vremena stajanja u banci, a onda sam vidjela da je to uvijek tako bez obzira gdje sam.
    Još sam imala nešto...

  15. Pretpostavljam da je svako imao tih tripova kao klinac, ali ja sam baš mnogo stvari bukvalo shvatala. Tipa sećam se da je neka žena na ulici pretila klincu da će ga biti, pa će se pušiti od batina, ja sam mislila da će ga zapaliti kao cigaretu, ili kada kažu da je stomak progovorio koliko su se najeli, ja stvarno mislila da je tako, pa sam se bojala da se ne prejedem. Posle kad odrasteš valjda nekako naučiš da to nije baš tako. Nije ni deci lako izgleda, kad se malo setiš. lolololo

  16. Ne oblačim ili koristim ono što sam imala na sebi (ili koristila) kad mi se neko sranje desilo u životu.

    +1

  17. Nosite ga naopako lolo.
    Šalim se, i ja to radim.

  18. I ja to redovno, isto i ovde menjam avatare pred neki bitniji ispit ili slično...

  19. Koliko god da je hladno, u kolima mi je malo otvoren prozor.

    +1, морам да чујем шта се дешава напољу, навика из дана кад сам био млад возач.
    Сваки дан на послу започињем са истом песмом са компа.
    Не могу да поднесем глас Јосипе Лисац; бацам пеглу после 4-ог минута, проверено.

  20. И треба оставити бар мало отворен прозор у ладно време. Због кондензације, да ти не замагли шофершајбна.

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.